Prasárny na občany

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Matess
Příspěvky: 1513
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Matess »

dumi píše:
Matess píše:podle mě to bude spíše se platba daně nově na základě ujetých km... prostě se zavedou gps krabičky místo dálničních známek a to už bude jen kousek od platby dle ujetých km.
se jeste trosku vratim, ta GPS uz zavedena je a lidi tomu dost casto jeste tleskaji. Jmenuje se to E-Call a je to jak jinak prezentovana jako vec, ktera chrani bezpeci.Nasr*t...

já to vím... proto říkám, že je to jen otázkoučasu, než se na to prostě přejde. Ze začátku se to může navléct jen na nákladní auto protože mýtné, potom se to může navléct na auta jako dálniční známka, potom se to může navléct na všechna auta protože je přeci nefér aby auto které jezdí párkrát do roka platil stejné daně jako auto co jezdí denně, nebo dokonce na směny a nakonec to může řidiče hlásit i za překročení rychlosti...
Matess
Příspěvky: 1513
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Matess »

ad 5G - obecně čím vyšší frekvenci, tím horší prostupnost přes přkážky. Toto pásmo má smysl pouze jako doplňkové aby zařízení venku nezatěžovaly stávající frekvence. Co mě trápí je že používám hodně spojů v pásmu 24GHz s omezeným výkonem na 100mW a bojím se aby mi to několik Wattů od mobila nesejmulo
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od JonasPP »

Chcel som to tu pridať skôr,ale dajak nevidalo. No ale v skratke. Čo môžme očakavať,ak eon ovladne energetiku na slovensku.

https://www.energie-portal.sk/Dokument/ ... 06315.aspx

Ja ratam,že niečo podobne,ako sa deje v Česku.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od JonasPP »

Hej a ešte k predošlej debate o 5G sieti. Zaznamenal som članok,ako EU bude sankcionovať slovensko,ak do určiteho terminu nespustime 5G sieť. Tu dačo ozaj smrdi a dufam,že Ja to nie som.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od xmasin »

Naše drahá strana a vláda poslala do poslanecké sněmovny návrh zákona o financování jaderných zdrojů:
https://oenergetice.cz/energeticka-legi ... -snemovne/ případně celý návrh zákona https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=966&CT1=0. Pro ovčany je důležitý §9 odstavec 2 písmeno b).
(2) Úřad stanoví cenovým rozhodnutím složku ceny služby přenosové soustavy a složku ceny služby distribuční soustavy na výrobu elektřiny z nízkouhlíkové výrobny pro
b) předávací místo s distribuční soustavou na napěťové hladině nízkého napětí v Kč/A/měsíc podle jmenovité proudové hodnoty hlavního jističe před elektroměrem v předávacím místě; pokud předávací místo není vybaveno hlavním jističem před elektroměrem, použije se jmenovitá proudová hodnota nejbližšího předřazeného jistícího prvku.
Takže generální otázka, jak moc se nechá snížit jistič a kolik bude stát 20 kWp v panelech a 100 kWh v baterkách?
Případně nesložíme se na malý 100 MW reaktor? :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dle platných předpisů je vedena minimální hodnota hlavního jističe do 1x25A včetně nebo do 3x10A včetně -> může být i menší hodnota A , avšak je za něj účtováno dle uvedených minimálů . Ku příkladu na chod celého rodinného dumu by mi s rezervou stačil hlavní jistič 1x6A místo stávajícího 3x25A , což by byla reálná úspora pouze 2x25A .
Platil bych jako za 1x25A .

Tuším že nebudou tak blbý aby ovčani měli moc místa k uhýbání před ždímačkou legislativní úpravou stupňů hodnot hlavních jističů a jejich cenovým výpalným .
Mimochodem , že jde ohledně hlavních jističů o dvojí placení nemusím připomínat :idea: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

ja mam na baraku 3x16A a navysovat rozhodne nebudu, i kdyz obcas by se to hodilo, ale tech par chvil soubehu se da osefovat a s vyhledem na brutalni zdrazeni A na jistich to je dle meho blbost.

Abramsi jak jsi myslel to dvoji placeni?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
StefanK
Příspěvky: 170
Registrován: pon kvě 04, 2020 7:27 pm
Bydliště: Orava SK

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od StefanK »

JonasPP píše:Chcel som to tu pridať skôr,ale dajak nevidalo. No ale v skratke. Čo môžme očakavať,ak eon ovladne energetiku na slovensku.

https://www.energie-portal.sk/Dokument/ ... 06315.aspx

Ja ratam,že niečo podobne,ako sa deje v Česku.
Vcera som sa rozpraval s jednym znamim, pred rokmi robil v Belgicku v stavebnej firme a hovoril ze po nejakej legislativnej zmene zacali ludia hufne demontovat z objektov FV panely, nerozumel tomu o co sa jedna, skor sa sustredili na odvoz demontovaneho materialu na SK :) Neviem o co sa jednalo, ale boli aj v SK a CR nejake sumy o tom ze FV by mali montovat len renomovane firmy z certifikovanych komponentov a samozjejme s individualnym projektom.
Myslim ze, ako obcania oboch republik vieme o co ide :) alebo skor :(. Ma niekto nejake info o co v tom Belgicku islo a ci to neboli len kecy neznalej osoby?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
dumi píše:Abramsi jak jsi myslel to dvoji placeni?
Zrovna od Tebe bych toto nevědění nečekal :sm1: .
Ve skratce - při zřízení odběrného místa musíš zaplatit 200Kč /1A 1f hlavní jistič , nebo 500Kč / 3x1A 3f hlavní jistič .
Čímž zaplatíš za výši rezervovaného příkonu odběrného místa .
No a ihned následují měsíční poplatky za rezervovaný příkon .
Chápeme ?

Jako platit silniční daň v ceně benzínu a posléze i za každý ujetý metr ... .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
StefanK píše:Vcera som sa rozpraval s jednym znamim, pred rokmi robil v Belgicku v stavebnej firme a hovoril ze po nejakej legislativnej zmene zacali ludia hufne demontovat z objektov FV panely, nerozumel tomu o co sa jedna, skor sa sustredili na odvoz demontovaneho materialu na SK :) Neviem o co sa jednalo, ale boli aj v SK a CR nejake sumy o tom ze FV by mali montovat len renomovane firmy z certifikovanych komponentov a samozjejme s individualnym projektom.
Myslim ze, ako obcania oboch republik vieme o co ide :) alebo skor :(. Ma niekto nejake info o co v tom Belgicku islo a ci to neboli len kecy neznalej osoby?
To je na pořádnej průser nelegálně si svépomocí instalovat stínící ::pv:: na vlastní nemovitý majetek :hell: .

:uh: ::facepalm:: :sm1: ::blicí_smajík:: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

abrams píše:Zdravím ,
dumi píše:Abramsi jak jsi myslel to dvoji placeni?
Zrovna od Tebe bych toto nevědění nečekal :sm1: .
Ve skratce - při zřízení odběrného místa musíš zaplatit 200Kč /1A 1f hlavní jistič , nebo 500Kč / 3x1A 3f hlavní jistič .
Čímž zaplatíš za výši rezervovaného příkonu odběrného místa .
No a ihned následují měsíční poplatky za rezervovaný příkon .
Chápeme ?

Jako platit silniční daň v ceně benzínu a posléze i za každý ujetý metr ... .

Elektronům zdar *cloud*
Jo tohle :) to vim, ale nedoslo mi to, diky za vysvetleni. Popravde jsem jeste zadnou pripojku nezrizoval, takze platim jen ten mesicni poplatek :-) tak me to jeste asi nestihnlo nastvat...
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Matess
Příspěvky: 1513
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Matess »

tohle mě třeba úplně nepřekvapuje... co mě dostalo byl známý, který doma měl 3x25A jistič dávno zaplacený a platil za něj stálou měsíční platbu za rezervovaný příkon.Sranda začla když si pořídil tepelné čerpadlo s příkonem kolem 3kW (4-5A na fázi) a čez mu to odmítl připojit, že to tam DS nezvládne.
StefanK
Příspěvky: 170
Registrován: pon kvě 04, 2020 7:27 pm
Bydliště: Orava SK

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od StefanK »

Ja som mal 3x32A, ked som dal revizkuna a poziadal o povolenie TC rtarify musel som znizit na 3x25A z tych istych dovodov :)
pritom TC ma prikon 800W cize max 300W na fazu
heczkot
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 11, 2017 12:03 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od heczkot »

Nazývat ten poplatek platbou za rezervovaný příkon je totiž čirá bolševická demagogie. Ve skutečnosti vám distributor nic takového negarantuje (a technicky ani nemůže). Na přípojce k našemu bytovému domu se samostatnými odběrnými místy pro 14 bytů @ 3x25A, garáž 3x32A, společné prostory s výtahem 3x40A a plynovou kotelnu 3x16A má jištění nožovými pojistkami 3x63A. Platit si ovšem nechává za v součtu 3x438A.
StefanK
Příspěvky: 170
Registrován: pon kvě 04, 2020 7:27 pm
Bydliště: Orava SK

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od StefanK »

presne je to cire vypalne
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od xmasin »

StefanK píše:Ja som mal 3x32A, ked som dal revizkuna a poziadal o povolenie TC rtarify musel som znizit na 3x25A z tych istych dovodov :)
pritom TC ma prikon 800W cize max 300W na fazu
Také mám 3x32A a tak mě napadlo, co zkusi vydráždit distributora požadavkem na dobíjecí stanici pro elektromobil dejme tomu 22 kW, zajímalo by mě, jestli by mně to povolil nebo zamítnul. I když u nás je relativně nová síť v zemi a dělali i nějaké posílení, takže by to asi i prošlo.
Ještě jsem mrknul na PPDS ohledně elektromobility a nabíječky s výkonem nad 11kW musí mít možnost dálkového řízení nabíjení.
StefanK
Příspěvky: 170
Registrován: pon kvě 04, 2020 7:27 pm
Bydliště: Orava SK

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od StefanK »

ak je to dotovane pripojenie urcite budu robit problemy, u nas je na TC 22 hod NT, ale aj tak to mam v plane zrusit a dat jednotarif. v podstate teraz som s 3 KW axpertom od DS nezavisly za 7, mesiac manzelka minula 2kWh, aj to len kvoli vareniu, lebo musela zapnut indukcnu 4 platnicku, inac v pohode vystaci s 1 pl-
packet
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 16, 2013 9:18 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od packet »

chlapi, trochu mimo tema ale tez vyjeb. mam problem s cezackymi elektromery v mem rozvadeci ktery je ve zdi meho baraku. jeden elektromer muj, dva elektromery cizich odberatelu. rozvadec chci zrusit a mereni hodit do antonicku pred barak, protoze se bude zateplovat. problem je v tom ze CEZ mi premisteni meho elektromeru zamitl protoze neni kam dat dalsi 2 elektromery pro baraky v sousedstvi. majitele sousednich baraku vec resi ve spolupraci s cezem uz rok, od cezu informace ze bude v obci za 3-4-? let probihat rekonstrukce site, mozna, jestli do toho nekdo nehodi vidle. nove kable do zeme a do te doby s tim nehodlaji nic delat. jen pro uplnost vsechny 3 elektromery maji spolecnou pojistkovku na mem baraku, od ni spolecny privod do rozvadece a z nej od elektromeru kable nekudy pres muj barak k dalsim nemovitostem. narovinu mi bylo receno ze pokud rozvadec s elektromery oddelam, bude se volat policie. nejaky napad co stim?
obecne me napada ze na spoustu pripadu pokud s nami chteji vyjebat by bylo dobre oddelavat plomby a hlasit spatny jistic, vymena. at si to dojedou zaplombovat. ale to je asi dlouhodobe nez nekomu u distributora dojde ze nemohou donekonecna z lidi delat blbce.
Naposledy upravil(a) packet dne úte srp 18, 2020 7:28 pm, celkem upraveno 1 x.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

hm hmm, nebo by taky mohl nejaky zlotrili lidumil kazodu chvili shazovat hlavni jistece v tom rozvadeci :) pokud tam nejake jsou. predpokladam, ze kdyz je to na tvem dome je to tvuj majetek a tak neni mozne aby bez tveho vedomi na to instalvoali zamek, protoze ty tam preci taky musis mit pristup.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
packet
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 16, 2013 9:18 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od packet »

to jsou ale chaty kam se jezdi jen obcas. logicky nechci hrotit sousedsky vztahy takze dotoho se mi nechce. to rovnou mohu rict pres muj barak to nepovede, smik.