Prasárny na občany

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 09, 2012 11:09 am
Reputace: 0
Lokalita: Třebíč, Znojmo

FVE s akumulací do vody od ČEZ

Příspěvek od lulu »

Dobrý den, můžete mi říct kde jsem udělal ve výpočtu chybu?
Cena FVE s akumulací do vody 3,6kWp mi vyšla 51 tisíc korun.
(1KW tj. 3 panely 330Wp, cena panelu je 3 tisíce s DPH)
11 panelů - 33 tisíc
mont. prvky - 10 tisíc
bojler dražice OKCE 200 l - 8 tisíc
ČEZ nabízí za 210 tisíc, po odečtení dotace za 120 tisíc!
viz. https://www.cez.cz/cs/sluzby-pro-zakazn ... taika.html
PIKO 10.1 kW
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: FVE s akumulací do vody od ČEZ

Příspěvek od zajo »

lulu píše:Dobrý den, můžete mi říct kde jsem udělal ve výpočtu chybu?
Cena FVE s akumulací do vody 3,6kWp mi vyšla 51 tisíc korun.
(1KW tj. 3 panely 330Wp, cena panelu je 3 tisíce s DPH)
11 panelů - 33 tisíc
mont. prvky - 10 tisíc
bojler dražice OKCE 200 l - 8 tisíc
ČEZ nabízí za 210 tisíc, po odečtení dotace za 120 tisíc!
viz. https://www.cez.cz/cs/sluzby-pro-zakazn ... taika.html
Chybí měnič, wattrouter, rozvaděč s bižuterii, práce, papírování, vyřízení dotace, mzdy, zisk a balík peněz na připadnou reklamaci.......
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od xmasin »

Tak chytré elektroměry budou i v ČEZku:
https://www.idnes.cz/technet/technika/c ... chnika_nyv
Síť bude vybavena velkým množstvím senzorů a měřících zařízení, díky kterým bude mít řídící systém velmi přesný přehled o jejím vytížení a analýzou dat za delší časový úsek dokáže i lépe predikovat energetické toky. Novinkou budou chytré elektroměry, do roku 2027 jimi budou osazeni všichni zákazníci s roční spotřebou přesahující 6 MWh, přičemž do této kategorie často spadají i rodinné domy s elektrickým vytápěním nebo elektromobilem.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dnes uváděná rozhodná spotřeba 6MWh je pro mnoho z nás v klidu :D . Až na pár vyjimek včetně mě ... GSM chytrý elměr už cca 6 let :sm1: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od brumlaj »

To jsem zvědav co ti chytroušci vyzkoumaj. Než budou na světě tak polovina rodinných domů bude mít mimo panelů na střeše aspoň minimální akumulaci, takže dle mého vyzkoumaj velký kulový. Lidi se svými zvyklostmi budou schováni za fajrvólem.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Plazivec »

Já myslím, že tady jde o technologi, s jejíž pomocí lze vyždímat z lidí více peněz. Uvedu příklad. Jestliže dnes nejde rozlišit nabíjení elmobilu, pomocí smart to bude možné a pak bude možné také použít jiný tarif ke zpoplatnění.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od brumlaj »

Plazivec píše:Já myslím, že tady jde o technologi, s jejíž pomocí lze vyždímat z lidí více peněz. Uvedu příklad. Jestliže dnes nejde rozlišit nabíjení elmobilu, pomocí smart to bude možné a pak bude možné také použít jiný tarif ke zpoplatnění.
Můžeš mi prozradit jak pozná elektroměr nabíjení elektromobilu? Rozdíl od ohřevu teplé vody nevidím. Pokud nabíjím akumulátory v době ohřevu teplé vody (v zimě) a z nich si potom nabiju elektromobil kdy se mi zachce, tak netuším jak to chytroušek pozná? To nehovořím o létě, kdy z DS jaksi neodebereme nic, že?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od mypower.cz »

brumlaj píše:Můžeš mi prozradit jak pozná elektroměr nabíjení elektromobilu? Rozdíl od ohřevu teplé vody nevidím. Pokud nabíjím akumulátory v době ohřevu teplé vody (v zimě) a z nich si potom nabiju elektromobil kdy se mi zachce, tak netuším jak to chytroušek pozná? To nehovořím o létě, kdy z DS jaksi neodebereme nic, že?
Zakonodarec schvali zakon, ze nabijet elmobil muzes jen z konkretni pripojky a ta musi signalizovat chytrousovi ze nabijis elmobil jinym tarifem vc. naparene extra spotrebni dane. A kdyz to budes obchazet tak dostanes pokutu.

Bych se nebal jestli to pozna nebo nepozna, ale aby to nekdo neuzakonil a s podobnyma vecma nebuzeroval.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Plazivec »

brumlaj píše: Můžeš mi prozradit.......
Já myslím, že to k tomu směřuje. Tlak na elektromobilitu, jestliže dojde k jejímu většímu nasazování, zákonitě vyvolá enormě zvýšený dopyt po EE. Jelikož na to nejsou zdroje a sítě v Evropě dimenzovány, budou vyvolány obrovské investice a distributoři začnou tlačit na vlády s tím, že když jste to chtěli, tak nám dejte na to peníze a kde je vezmou? Snad si někdo nemyslí, že že to nezaplatíme všichni? Klidně se také můžou objevit spotřební daně na elektromobilní elektřinu, jelikož vlády budou chtít nahradit výpadek spotřební daně z fosilií. Ty peníze, co teď kradou za benzín, budou chtít za elektřinu.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od brumlaj »

Plazivec píše:...... Tlak na elektromobilitu, ......... zákonitě vyvolá enormě zvýšený dopyt po EE. Jelikož na to nejsou zdroje a sítě v Evropě dimenzovány, budou vyvolány obrovské investice ........ kde je vezmou? .........
Ach jo, zase recyklovaná lež. Tak znovu pro na tomto fóru nového Plazivce.
elektromobil má spotřebu kolem 15kWh/100km. (já jezdím za 12/100 a to auto žere pneumatiky a na křižovatkách řidiči BMW, SuperBlbů, FaultCvágnů atd... vystupují z vozu a jdou raději pěšky.....)
Můj roční nájezd je 20kkm, tedy 200*15=3MWh. Průměrný nájezd v ČR je tuším někde kolem 8kkm.
Roční vývoz EE z ČR je cca. 15 TWh. Tedy tato energie proteče naší distribuční soustavou rok co rok a nikdy nic neshořelo. Takže klidně proteče do elektromobilů a nic se nestane. Vyrobíme, přeneseme, spotřebujeme.
Takže z našich zdrojů a po naší přenosové síti už léta můžeme krmit 15TWh/3MWh=5Mega osobních elektromobilů.
Neudělal jsem někde chybu? Kolik je v ČR osobních aut? 5 989 538. Jo a 3MWh/365= necelých 10kWh/den/dvojici občanů ČR - to si snad někdo dělá srandu, že je někde problém (roční výroba EE v ČR=86 TWh)
Naposledy upravil(a) brumlaj dne pát čer 26, 2020 12:02 am, celkem upraveno 2 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Plazivec »

Nerozumím, jaká lež? Je to můj osobní názor. Vycházím z předpokladu, že jestliže tečou peníze z fosilních paliv někam, tak tam asi budou chybět, jestliže se přejde na elektřinu. A to jsou kapsy naftobaronů a státu. Tečka. Důvody proč, se najdou, metody také.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Matess »

podle mě to bude spíše se platba daně nově na základě ujetých km... prostě se zavedou gps krabičky místo dálničních známek a to už bude jen kousek od platby dle ujetých km.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od brumlaj »

Tak jsem to doplnil aby bylo jasné o kterou lež se jedná. Dobrá, je to Tvůj názor, ale pokud si odmítáš přepočítat co jsem uvedl a budeš pořád tvrdit, že elektromobilita je problém pro energetiku, pak to už není o názoru. Víc k tomu nemám co dodat.

p.s.: Tím, že nebudeme kupovat fosilní paliva, nebudeme cpát svou práci šejkovi, mužikovi a svět bude bezpečnější. Ušetříme na armádě.
Matess píše:.. prostě se zavedou gps krabičky místo dálničních známek a to už bude jen kousek od platby dle ujetých km.
Pokud jsme debili a necháme si to líbit, tak umřu s klidem. V takovém světě už pro mne místo nebude. Nejhorší je, že fosilové to budou podporovat a neuvědomí si, že jejich kára se rozpadne a nic jiného než elektromobil už neseženou. Nejhorší lidská vlastnost je prosba k PánuBohu: "PaneBože, dej aby sousedovi koza zdechla".
Naposledy upravil(a) brumlaj dne pát čer 26, 2020 12:18 am, celkem upraveno 1 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Plazivec »

brumlaj píše:....... 15TWh/3MWh=5Mega osobních elektromobilů.
Píšeš o distribučních trasách, a výrobě v ČR - jako kdyby okolní svět neexistoval. Jestliže ji ČR exportuje, zřejmě někde chybí. A co se týče distribučních sítí, tak jestliže každej přejde na elektromobil, to chci vidět, jak budou tady u nás v noci žhavé dráty na ulici. Nebude potřeba veřejné osvětlení.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od brumlaj »

A jéje, zase jeden spasitel lidstva a přilehlého vesmíru. SOLVE YOUR PROBLEM!
To že někomu něco chybí tady na fóru řešíme tím, že si to vyrobíme sami. Dnes už naštěstí za rozumné peníze. Rozhodně si po krádežích majetku za pár šupů v 90 letech, sanaci bank začátkem tohoto tisíciletí a ročním odlivem dividend mimo ČR ve výši 300miliard Kč nebudu klást otázku za co bude řešit Němec svůj nedostatek energie a nebudu mu dokazovat, že pokud on zavírá jaderné elektrárny (a včera bylo pozdě - kdo neví o čem mluvím ať se jede podívat do Cventndorfu jakým pazourkem v kombinaci s křesadlem se na západ od našich hranic vyrábí dodnes elektřina z jádra), tak my Češi mu za naše třetinové platy dalších 60 let budeme dělat děvku do dalšího - nyní ještě i energetického otvoru kdy on si zamane!
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od diablo007 »

Matess píše:podle mě to bude spíše se platba daně nově na základě ujetých km... prostě se zavedou gps krabičky místo dálničních známek a to už bude jen kousek od platby dle ujetých km.
Proč GPS každé dva roky jdeš na STK kde zapíší km do registru a z něj už není problém vystavit fakturu. Aby to nedopadlo že bude měsíční platba jako za ee a pak jen udělají po těch 2 letech vyúčtování :lol:
unicast
Příspěvky: 1179
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od unicast »

brumlaj píše:Kolik je v ČR osobních aut? 5 989 538.
To číslo je reálně o dost nižší. Spousty aut sice stále jsou v registru, ale reálně už dávno nejsou. Klidně to může být i třetina. Zajímavá informace by byla, kolik jich má platnou STK a zaplacené povinné ručení.
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od josse »

brumlaj píše:
Plazivec píše:Já myslím, že tady jde o technologi, s jejíž pomocí lze vyždímat z lidí více peněz. Uvedu příklad. Jestliže dnes nejde rozlišit nabíjení elmobilu, pomocí smart to bude možné a pak bude možné také použít jiný tarif ke zpoplatnění.
Můžeš mi prozradit jak pozná elektroměr nabíjení elektromobilu? Rozdíl od ohřevu teplé vody nevidím. Pokud nabíjím akumulátory v době ohřevu teplé vody (v zimě) a z nich si potom nabiju elektromobil kdy se mi zachce, tak netuším jak to chytroušek pozná? To nehovořím o létě, kdy z DS jaksi neodebereme nic, že?
Dnešní elektroměr už srandovně podle účiníku, odpor je prostě odpor, všechno ostatní se mu může pouze přibližovat. Momentálně jsou normy, že 1PH spotřebiče od určitého výkonu musí být lepší než, u 3PH pro domácnosti to v normě není, takže ty usměrňovače od bojleru jsou prostě poznat. Stačí aby elektroměr odesílal vše co naměří a správně napsané vyhodnocení pozná různé typy spotřebiče od sebe...
Naposledy upravil(a) josse dne pát čer 26, 2020 6:02 am, celkem upraveno 1 x.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od josse »

Plazivec píše:
brumlaj píše:....... 15TWh/3MWh=5Mega osobních elektromobilů.
Píšeš o distribučních trasách, a výrobě v ČR - jako kdyby okolní svět neexistoval. Jestliže ji ČR exportuje, zřejmě někde chybí. A co se týče distribučních sítí, tak jestliže každej přejde na elektromobil, to chci vidět, jak budou tady u nás v noci žhavé dráty na ulici. Nebude potřeba veřejné osvětlení.
Nebudou žhavé, chce to použít znalosti základní školy a kalkulačky, návod je o pár příspěvků výše. Nabíjet auto přes noc je menší zátěž než rychlovarná konvice ( platí pro většinu aktuálních přibližovadel ). Pokud si tam někdo udělá jistič aby měl nabito za dvě hodiny, i když bude auto potřebovat až za 10 hodin. Ať to taky lempl zaplatí, když se mu nechce přemýšlet.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

Wnergii sice vyvazime, ale nemecko.na to spoleha. Je to soucas jejich energetickeho planu. Coz nam teda muze byt jedno.

Problem nevidim v nedostatku ale v rozlozeni v case. Vetsina eaut se bude nabijet v noci, kdy vetsina OZE nic nedela. bude to chtit hodne akumulace.

Jinak ja rozhodne nechci cekat kdyz prijedu z kanclu 180km s pradnou baterkou, ze budu mit auto k dispozici az druhy den. Nenadarmo mam ve vsech autech vzdy minimalne 1/2 nadrze a minimalne jedno byva temer vzdy dotankovane.

Proste predstava, ze prijedu z prace s prazdnou baterii a pak zjistim ze musim vest nekoho na pohotovost a nemuzu je dost blba.

Osobne eauta povazuji za slepou prechodnou vetev az by se dalo rict.modni trend. Tudy dle meho cesta nevede.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter

Odpovědět