Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned úno 23, 2020 12:13 am

Elektricka / hybridni auta

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Předchozí

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvekod jahodovák » sob led 18, 2020 7:21 pm

Jelikož tak nějak nové auto nechci a o to staré jsem přišel,zastavil jsem před přechodem pro chodce...sehnal jsem si starší a zatím se to zdá dobrá volba,kolem komína jezdím za málo a dál dráže,jelikož se tam dá namontovat lpg,asi do toho půjdu,pravda asi to stálo o trošku vic než ta dacie ale myslím,že pro mě je to lepší volba...zatím se mi s tím hybridem jezdí docela dobře,jen ten dojezd v zimě je trošku kratší ale nějak mě to netrápí....
6,4kWp-2 krát aexpert MKS,cca 40kW LIFE A LION
jahodovák

Příspěvekod youda » sob úno 08, 2020 10:21 am

Vida, na Ruzyni v parkovišti C se dá také dobíjet:

Narazil jsem tam na 3 klasické zásuvky pro 6 parkovacích míst, v pátém patře. Možná jsou i v ostatních patrech, ale tam jsem nekoukal. Je sice potřeba mít vlastní cestovní nabíječku, ale i tak je to ale fajn, jelikož když tam auto stojí třeba čtyři dny, tak se za tu dobu stihne dobít z nuly do plna i kdyby to byl elektro-tahač.

Takové pomalé dobíjení je ideální pro scénář, když třeba někdo přijede z Brna s vyflákanou baterkou. Nemusí se tak bát, že mu auto během nepřítomnosti úplně zdechne a po návratu do ČR nepůjde ani nastartovat (což jsem netušil, že se může stát, ale viděl jsem takový případ na YT). A jako benefit ještě odjíždí s plnou nádrží a pokud má mobilní aplikaci na dálkové ovládání vozu, tak i s předehřátými sedačkami :)

Jedno i3 zrovna nabíjelo, druhé tam jen stálo. Buď mu někdo cestovní nabíječku ukradnul (což bych se v ČR vůbec nedivil, páč tady co není přinýtovaný, to se většinou ztratí) nebo spěchal k odletu a zapomněl zapojit kabel. Jestli tam jenom stál, aniž by nabíjel, tak je to maličko bezohledné, protože tím zbytečně blokoval jedno místo.

Nezkoumal jsem, ale vypadá to, že tyhle zásuvky jsou "zadarmo". Ikdyž, vzhledem k tomu, že parkování na C-čku vyjde asi na litr za dvoudenní výlet, působí v tomto případě slovo "zadarmo" trochu úsměvně.

ruzyne.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Příspěvekod rva » sob úno 15, 2020 6:18 pm

Příspěvekod ondrejsk » sob úno 15, 2020 6:43 pm

Ono pravda je aj taká že všetky tie 3 spomínané autá majú mizivé predaje - sú drahé - veľká spotreba a malý dojazd - na teslu sa neťahajú - a to nie som nejaký tesla fun - proste je tesla ďalej.
ondrejsk

Příspěvekod brumlaj » sob úno 15, 2020 6:52 pm

To není o tom že je problém vyrobit akumulátory do elektromobilu. To je o tom, že 30 let automobilky ignorovaly/potíraly zájem o eletromobily a dnes, kdy jeden nejmenovaný jim vyžral ty nejlépe platící mozkem obdařené zákazníky a najel na výrobu aut i pro méně majetné (ne pro socky jako jsme my), pořád jede..... po výrobě.... a furt ne a ne krachnout .... by chtěly systémem rozděl a panuj z neexistujících výrobních kapacit vydojit krev. No tak to mají na zlatém podnose.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj

Příspěvekod dano » pon úno 17, 2020 7:07 pm

dano

Příspěvekod PavelR » pon úno 17, 2020 7:41 pm

tak ten vozicek s baterkama me rozsekal. To si meli nechat na aprila. ...
PavelR

Příspěvekod hurvayz » pon úno 17, 2020 7:48 pm

Ja to znám ináč
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hurvayz

Předchozí

Zpět na Mobilní ostrovní elektrárny