PORUCHA

Co je nového? Kam zmizely mé příspěvky? Co se změnilo?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:1) U některých uživatelů se přestala zobrazovat "Domovská témata". Například teď jsem četl příspěvek od Marko250 a nemá tam nic. Přitom bych řekl, že jsem si jist, že se mu tam jeho domovské téma (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=40114#p40114) historicky ukazovalo. Podobný problém teď ale vidím u více uživatelů, Marko250 byl jen příklad.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 49#p110451
Domovská témata jsou taková, která jsou ve fórech:
  • Ostrovní elektrárny
  • Mobilní ostrovní elektrárny
  • Hybridní elektrárny
  • Fototermika
  • Ostrovní elektrárny » Plánované FVE
  • Ostrovní elektrárny » Archiv ostrovních FVE
  • Ostrovní elektrárny » Zamýšleno připojení do DS
  • Ostrovní elektrárny » Plánované FVE » Ostrovní elektrárny
  • Ostrovní elektrárny » Plánované FVE » Ostatní elektrárny
tema https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=40114#p40114 je v Ostrovní elektrárny » Poptávky realizace FVE

V seznamu tedy není.
youda píše:
2) V patičce fóra se mi stále ukazuje "Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků", přitom vím, že na některé vlákno koukám zrovna nejen já, ale i 5 dalších lidí.

Je to divné...že by sluneční erupce?
Uživatel přešel jinde a jeho záznam o poslední aktivitě je na jiném tématu nebo na jiné stránce. Tam není žádná setrvačnost (expirace), přejdeš jinam, klikneš jinam a mizíš z původního tématu jinam. Tak to chápu já. Jak je to v kódu PHPBB je možno zjistit stáhnutím kódu aktuálně použité verze PHPBB (3.0.12) To jsem nevymýšlel já tenhle algoritmus. Na novém systému by to určitě mělo dávat větší smysl, což si určitě potestuji a poladím.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od youda »

Marko250, Aha :)
Tak to si to vlákno nech přehodit, je škoda, že je takhle schované. Já totiž mám už několik let v paměti třetí fotku v tomhle příspěvku, jak tam máš na té montážní desce čísla 1-2-3 :)
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=53463#p53463

Jinak na hlavní obrazovce nahoře mi to přihlášené uživatele vypisuje, to ano.
Ale úplně dole pod konkrétním vláknem tam opravdu svítí, že nikdo není přihlášen. Možná fakt blbne ten firefox, schválně to zkusím v IE.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od youda »

Člověče Admine, ta patička se ale opravdu chová jinak, než před měsícem.
V podstatě do kteréhokoliv vlákna kliknu, tak to vypisuje že tam není nikdo, často to nenapíše ani mne. Přitom když dám F5, tak v tom vlákně zrovna přibude příspěvek, tudíž je jasné, že ho někdo psal.

Teď, když je nás tu 5 tak se to nedá moc ověřit, ale zítra až bude návštěvnost to schválně vyzkoušej sám. Hmm.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

Ja to obcas taky vidim. Treba ted tu taky jsem a pritom ve vlakne 0 lidi a ani ja (zakladatel fora) tam nejsem a to uz je sakra co rict! :D . Tvurci PHPBB by zaslouzili za tohle fuserstvi poradne za usi ... Na druhou stranu na homepage v pravem sloupci je brana posledni aktivita (timestamp) v danem tematu a na zaklade toho je do praveho sloupce poslednich temat hazeno to co bylo posledne navstiveno. A to funguje v poho (s 30s zpozdenim kvuli simulaci animace at se nemusi sahat na server furt ale jednou za 30 sekund a pak se vlastne jakoby prehrava timeline tech nabufferovanych 30 sekund). Takze phpbb ani po sobe neumi cist to co samo zapsalo a ja pritom ctu tyhle data na homepage a kod v paticce na to dlabe. Ten algoritmus te paticky jsem fakt nejak bliz nezkoumal, saham si ohledne dat pro homepage primo do DB.

edit: napsal jsem prispevek a uz v paticce jsem.

Tipuju ze v podmince maji "if lastaccess < nowtime" a pritom ma byt "if lastaccess <= nowtime". Takze mozna staci vterina a ses tam. Fakt nevim, neprochazel jsem ten PHPBB brajgl.
josse
Příspěvky: 1146
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: PORUCHA

Příspěvek od josse »

Já to přisuzoval editaci nějakého příspěvku, sem tam se to stává neustále... Prohlížeč používám tapatalk... Nemohou to být smazané obrázky třeba? Zrušený uživatel, nebo něco takovýho?
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: PORUCHA

Příspěvek od diablo007 »

Mně vyskočili včera příspěvky karelkilian ten určitě nic needitoval a určitě ne asi ve 30ti vláknech
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

diablo007 píše:Mně vyskočili včera příspěvky karelkilian ten určitě nic needitoval a určitě ne asi ve 30ti vláknech
viz vyse: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 77#p116534
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:Člověče Admine, ta patička se ale opravdu chová jinak, než před měsícem.
V podstatě do kteréhokoliv vlákna kliknu, tak to vypisuje že tam není nikdo, často to nenapíše ani mne. Přitom když dám F5, tak v tom vlákně zrovna přibude příspěvek, tudíž je jasné, že ho někdo psal.

Teď, když je nás tu 5 tak se to nedá moc ověřit, ale zítra až bude návštěvnost to schválně vyzkoušej sám. Hmm.
Včera shodou okolností při instalaci nového serveru pro mypower.cz a oprav různých i jiných věcí, které se naskytly jsem přišel proč tohle blbne. Může za to úprava a přidání domovských témat. V momentě kdy načteš téma (viewtopic.php) se dočítají domovská témata a info ze získává z API (mpw-extjsfns.php). Udělal jsem to tak proto, že se jedná o jednoduchý zásah do šablony v PHPBB a následně si dělám potřebnou funkčnost bokem mimo zásahů do PHPBB, ať to co nejmíň "dojebu". Jenže mpw-extjsfns.php dodržuje konvence PHPBB a tak se dle standardů PHPBB konektne do DB a sahne i na přihlášeného uživatele a tím updatne session. Tzn zruší to, že se uživatel nachází na konkrétním tématu (viewtopic.php) a následně se nachází na mpw-extjsfns.php. takže to bude sto pro ono. Pokusím se vyřešit aby při těchto funkcích se neupdatovala session a uživatel se tak z pohledu PHPBB nepřesunul jinam. Bude to zřejmě dříve, než se podaří dokončit přepis fóra na nový systém, kde tyto věci budu řešit úplně jinak a budu s tím počítat, že se při této operaci uživatel "nepřesune jinam" čímž v současnosti zmizí ze statistik v patičce.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od youda »

mypower.cz je nějakej nemocnej, furt to zamrzává :(
Že by právě probíhal DDOS z ČEZu?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:mypower.cz je nějakej nemocnej, furt to zamrzává :(
Že by právě probíhal DDOS z ČEZu?
Ano, je to tak s tím ddosem, spousta HTTP dotazů z mnoha různých IP směrujících na port 80 a než to webserver vyřeší, spojení je klientem resetnuto a navazuje se mnoho dalších odjinud ale webserver je řeší (neví, že to klient utne), takže se přichází o značnou část výkonu serveru. To se blbě filtruje neboť dotazy pochází z naprosto náhodných IP. Cloudflare tohle řeší, ale je placený.

Vypadá to že to už dotyčný botnet vzdal a já jdu připravit řešení na podobné situace. Holt další práce navíc.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: PORUCHA

Příspěvek od brumlaj »

Nepřihlášenému uživateli zmizela možnost v obsahu fóra "zobrazit aktivní témata" - schválně? Nebo je to chyba na straně uživatele?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 141
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm

Re: PORUCHA

Příspěvek od Nautilus »

youda píše:mypower.cz je nějakej nemocnej, furt to zamrzává :(
Tak to já se tam včera celej večer vůbec nedostal....

Mám ale jiný zajímavý poznatek.
Před pár týdny jsem v rámci čištění PC smáznul všechny "uloženky" v prohlížeči. Při té příležitosti se mi smáznuly všechny stránky, kde jsem byl přihlášen. Mypower mě ale dalo pěkně zabrat, než jsem na něj znovu proniknul. Po odhlášení úplně zmizely některé nabídky, včetně "PŘIHLÁSIT". Nakonec jsem po dlouhém hledání někde v poznámkách o FVE našel odkaz na nějaký příspěvek a ejhle objevila se i možnost volby "přihlásit".
Jan Novák
Příspěvky: 128
Registrován: úte říj 01, 2019 8:32 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od Jan Novák »

mypower.cz píše:
youda píše:mypower.cz je nějakej nemocnej, furt to zamrzává :(
Že by právě probíhal DDOS z ČEZu?
Ano, je to tak s tím ddosem, spousta HTTP dotazů z mnoha různých IP směrujících na port 80 a než to webserver vyřeší, spojení je klientem resetnuto a navazuje se mnoho dalších odjinud ale webserver je řeší (neví, že to klient utne), takže se přichází o značnou část výkonu serveru. To se blbě filtruje neboť dotazy pochází z naprosto náhodných IP. Cloudflare tohle řeší, ale je placený.

Vypadá to že to už dotyčný botnet vzdal a já jdu připravit řešení na podobné situace. Holt další práce navíc.
mod_evasive?

Muzu s tim pristi tyden pomoc a jsme presvedcen, ze tu bude vic linuxovych borcu, kteri by prilozili ruku k dilu.
5,4 kWp [20 x BYD-270 W poly]
5 kVA Axpert King [PIP-5048MK]
4,6 kWh [14S2P - SAMSUNG SDI 60 Ah, Li-Ion]
last update: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 57#p172957
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: PORUCHA

Příspěvek od mobilik »

Normálne nešlo fórum, tak som každú chvíľu pozeral kedy nabehne...
Asi mam ďalšiu závislosť. :mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: PORUCHA

Příspěvek od JonasPP »

A mne na telefone,de mam podivny internet to blbne nonstop,bo načitavanie zamrzne dade pri začiatku a nepohne sa,lebo to asi prehliadač stopne nenačitane,ale ta skočim na tapatalk,de som sa konečne prekopal a stopol ich reklamu a ide to.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:Člověče Admine, ta patička se ale opravdu chová jinak, než před měsícem.
V podstatě do kteréhokoliv vlákna kliknu, tak to vypisuje že tam není nikdo, často to nenapíše ani mne. Přitom když dám F5, tak v tom vlákně zrovna přibude příspěvek, tudíž je jasné, že ho někdo psal.

Teď, když je nás tu 5 tak se to nedá moc ověřit, ale zítra až bude návštěvnost to schválně vyzkoušej sám. Hmm.
Mělo by být opraveno. Už na to pár hodin koukám a vypadá to že to asi jakš takš šlape.
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: PORUCHA

Příspěvek od Matess »

byl nějaký výpadek včera? neotevřel jsem ani homepage.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

Matess píše:byl nějaký výpadek včera? neotevřel jsem ani homepage.
Zdravím, ano, bohužel předem nehlášená oprava RAID pole. I přesto, že současný server se jeví jako velmi stabilní, připravuji na příště ještě lepší failover řešení. Stát se může kdykoliv cokoliv.
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: PORUCHA

Příspěvek od Matess »

jo to jsou radosti - hlavně že se povedlo vše rozjet. Ja jsem si užíval s raid6 před měsícem několik dní. Disky padaly rychleji než jsem je stíhal měnit a když chcípl 4. disk vyměnil jsem sas to sata kabel a vše začalo chodit - stálo mě to taky spoustu času tak vím jak ta technika občas dokáže potrápit :).
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: PORUCHA

Příspěvek od Frenky »

mypower.cz píše:
Matess píše:byl nějaký výpadek včera? neotevřel jsem ani homepage.
Zdravím, ano, bohužel předem nehlášená oprava RAID pole. I přesto, že současný server se jeví jako velmi stabilní, připravuji na příště ještě lepší failover řešení. Stát se může kdykoliv cokoliv.
A já zkoumal asi do půl jedné ráno co se u mne stalo, že to nejede. :mrgreen:
To je taková závislost toto. Jakmile nezkontroluju forum, tak neusnu, nebo co. :lol:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek