Poptávám výplet na elektrokolo

Archiv ukončených inzerátů
betmen
Příspěvky: 175
Registrován: stř led 11, 2023 2:54 pm
Lokalita: nedaleko od Trencina
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2080 + 2400
Kapacita baterie [kWh]: 9,6
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od betmen »

myslim, ze naozaj dobry servisak (nie tie podniky, kdenje zakaznik iba hus na sklbanie), by nemal mat ziadny problem.
kamos co ma kusok pobliz cyklo servis mi normalne na cestny bike z krabice vytiahol cierne nerezove spice do 120kg zatazitelnosti (bezne ich vraj dava na ebiky), zastrihol na dlzku ako potreboval, navalcoval zavit a vyplietol obe kolesa.
stalo ma to 2 piva a cenu za matros...
stacionárny dom :
2080Wp JV, Siton210, 2x 100L Drazice
2400Wp JV, Must PV1800 VHM 5548, Calb 16 x 180Ah
pojazdný dom:
1 x 100Wp + 12V, 100Ah
prenosná elektraren :
homemade skladaci 2x60Wp + 12V, 75Ah olovo
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od PavelR »

TomHC píše: pon bře 25, 2024 6:53 am Jeden známy od nás má https://boxxbike.com/valkyrie/, pred týždňom to omotal okolo stromu, bike na polovicu, on zlomené rebrá, lopatku, prepichnuté pľúca...
To se halt stává. Kolo, motorka, auto, pečenej bůček ... všecko má svý rizika. Je otázka jak s nima pracujeme a jaký máme štěstí. Pro mě je kolo co jede 50 na limitu strachu. Na nic rychlejšího jednostopýho bych nevlezl ani za zlatý prase. Na zabití stačí bohatě to kolo.

Ať se známý rychle zotaví ...
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od unicast »

Tak ono ani na tom rychlém, silném elektrokole není povinné jezdit maximálkou :)
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1283
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od TomHC »

Stalo sa to v lese na trailoch. Tam maximálku nedáš.
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od PavelR »

unicast píše: pon bře 25, 2024 8:02 pm Tak ono ani na tom rychlém, silném elektrokole není povinné jezdit maximálkou :)
není a taky tak nejezdím. Ono to taky po dědině ani nejde.
A když už jsem to udělal na dlouhé rovince tak se smrtí v očích. :lol:
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od skybor »

OT: Já když vidím babky (a nejen babky) u nás řádit na přečipovaných elektrokolech, tak bych uvažoval o povinném řidičáku.
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od unicast »

skybor píše: úte bře 26, 2024 7:09 am OT: Já když vidím babky (a nejen babky) u nás řádit na přečipovaných elektrokolech, tak bych uvažoval o povinném řidičáku.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí...

Neboli nebezpečného chování příliš neubude, ale trestáni úřední buzerací (od zbytečné lékařské prohlídky přes testy a jízdy až po pravidelné výměny toho dokladu) budou i ti slušní. To jsme se opravdu ještě nepoučili, že to v reálu ničemu nepomůže?
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od atom »

Ráfek, výplet a odpružení, jestli něco z toho je špatné, tak kolo nevydrží.

Dá se koupit třeba toto :
2,6mm dráty
3,14mm dráty
ale na 1,5 kW je to tak trochu přehnané, to jsou tlouštky co se používájí pro 15 kW+ do terénu, už vyplést s tím zadní kolo je boj, ty 3mm+ se fakt blbě ohýbají, ani náboje nejsou dělaný na 2,6mm a díry se musí zvětšít vrtákem.
Vždyť i na 260kg motorce mám dráty jen 3,5mm, ale tam jsou nerez.
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od jahodovák »

gupa píše: ned bře 24, 2024 9:38 pm 2,3 je tak na motor do 200W.
ono asi jak pro koho,mě stačí do motoru jde z jednotky při 52voltech až 50 ampér,podle mě to 200watů není ani náhodou...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od PavelR »

skybor píše: úte bře 26, 2024 7:09 am OT: Já když vidím babky (a nejen babky) u nás řádit na přečipovaných elektrokolech, tak bych uvažoval o povinném řidičáku.
ale noták. Ty máš málo papírů, povolení, oprávnění na cokoli? Já mám ilegál kolo právě proto že narozdíl od mopeda nemusím nosit helmu a pořád to není tak nápadný a nějak to vypadá jako kolo. Pokud teda neprosvištíš 50 kolem policajta kterýho doma nasrala stará.


A ještě povinný helmy na kolo ne?
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od PavelR »

atom píše: úte bře 26, 2024 4:28 pm Ráfek, výplet a odpružení, jestli něco z toho je špatné, tak kolo nevydrží.

Dá se koupit třeba toto :
2,6mm dráty
3,14mm dráty
ale na 1,5 kW je to tak trochu přehnané, to jsou tlouštky co se používájí pro 15 kW+ do terénu, už vyplést s tím zadní kolo je boj, ty 3mm+ se fakt blbě ohýbají, ani náboje nejsou dělaný na 2,6mm a díry se musí zvětšít vrtákem.
Vždyť i na 260kg motorce mám dráty jen 3,5mm, ale tam jsou nerez.
nevím proč prostě se ten výplet povolil tak, že jsem s kolem pohl 1-2cm doprava doleva. A plavalo to za jízdy tak že jsem už měl strach kdy to celý havaruje a já poletím na hubu. Nehledě na to jak ty volný dráty cvakaly že se lidi otáčeli co to jede za zvonkohru. Gupa se nabídl že to přeplete tak jsem rád. Měřil to a jsou tam jakýsi palcový dráty no kdoví co to je a odkud.
Pokud tam půjdou dát trojky proč ne. jestli to kolo bude vážit 37 nebo 37,3kg je úplně jedno.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od NOPARasito »

PavelR píše: úte bře 26, 2024 8:04 pm
skybor píše: úte bře 26, 2024 7:09 am OT: Já když vidím babky (a nejen babky) u nás řádit na přečipovaných elektrokolech, tak bych uvažoval o povinném řidičáku.
ale noták. Ty máš málo papírů, povolení, oprávnění na cokoli? Já mám ilegál kolo právě proto že narozdíl od mopeda nemusím nosit helmu a pořád to není tak nápadný a nějak to vypadá jako kolo. Pokud teda neprosvištíš 50 kolem policajta kterýho doma nasrala stará.


A ještě povinný helmy na kolo ne?
Kdo odmítá helmu nemá nikoho, ale hlavně sebe rád.
Pavle a k tomu výpletu. Kolik má ten výplet najeto?
Mám 1kW motor, maximálku jsem měl 55km/h, po slovenských výletech jsem si upravil na 27km/h.
10.000km a do výpletu jsem nesáhl.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od jahodovák »

Ono přímo v návodu je psáno,že po několika stech kilometrů nechat dotáhnout dráty,někdy to není nutné ale většinou to trochu sedne a potom ,pokud se nedotáhnou to začne rychle degradovat.Nechat to dojít až do tohoto stavu je tak trošku,no nevím jak to nazvat....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od PavelR »

NOPARasito píše: úte bře 26, 2024 8:31 pm
PavelR píše: úte bře 26, 2024 8:04 pm
skybor píše: úte bře 26, 2024 7:09 am OT: Já když vidím babky (a nejen babky) u nás řádit na přečipovaných elektrokolech, tak bych uvažoval o povinném řidičáku.
ale noták. Ty máš málo papírů, povolení, oprávnění na cokoli? Já mám ilegál kolo právě proto že narozdíl od mopeda nemusím nosit helmu a pořád to není tak nápadný a nějak to vypadá jako kolo. Pokud teda neprosvištíš 50 kolem policajta kterýho doma nasrala stará.


A ještě povinný helmy na kolo ne?
Kdo odmítá helmu nemá nikoho, ale hlavně sebe rád.
Pavle a k tomu výpletu. Kolik má ten výplet najeto?
Mám 1kW motor, maximálku jsem měl 55km/h, po slovenských výletech jsem si upravil na 27km/h.
10.000km a do výpletu jsem nesáhl.
najeto cca 5000km jak říkám nevím proč to povolilo.

S tou helmou to rozveď to mě zajímá. Já jsem si pořád říkal čím to bude :D
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od PavelR »

jahodovák píše: úte bře 26, 2024 9:05 pm Ono přímo v návodu je psáno,že po několika stech kilometrů nechat dotáhnout dráty,někdy to není nutné ale většinou to trochu sedne a potom ,pokud se nedotáhnou to začne rychle degradovat.Nechat to dojít až do tohoto stavu je tak trošku,no nevím jak to nazvat....
klidně pravým jménem. Já to o sobě vím :lol: olej v autě už taky 3 měsíce měním.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od NOPARasito »

PavelR píše: úte bře 26, 2024 9:09 pm
NOPARasito píše: úte bře 26, 2024 8:31 pm
PavelR píše: úte bře 26, 2024 8:04 pm
skybor píše: úte bře 26, 2024 7:09 am OT: Já když vidím babky (a nejen babky) u nás řádit na přečipovaných elektrokolech, tak bych uvažoval o povinném řidičáku.
ale noták. Ty máš málo papírů, povolení, oprávnění na cokoli? Já mám ilegál kolo právě proto že narozdíl od mopeda nemusím nosit helmu a pořád to není tak nápadný a nějak to vypadá jako kolo. Pokud teda neprosvištíš 50 kolem policajta kterýho doma nasrala stará.


A ještě povinný helmy na kolo ne?
Kdo odmítá helmu nemá nikoho, ale hlavně sebe rád.
Pavle a k tomu výpletu. Kolik má ten výplet najeto?
Mám 1kW motor, maximálku jsem měl 55km/h, po slovenských výletech jsem si upravil na 27km/h.
10.000km a do výpletu jsem nesáhl.
najeto cca 5000km jak říkám nevím proč to povolilo.

S tou helmou to rozveď to mě zajímá. Já jsem si pořád říkal čím to bude :D
Mám to vypletený ze Štěpánovic. Cca. 3kolo a nikdy nebyl problém. U mě nehrozí to nechat dotáhnout do stádia povolení, vždy jsem hned řešil. Kontrolně každou sezónu promačkávám křížené dráty proti sobě.(Doformace z dob závodění na BMX)
K helmě. Nemít nikoho rád je to stejné jako nemít rád sám sebe, protože chránit hlavu je to nejlehčí použitím helmy. Pokud nemáš "lehokolo" je to první co jde do střetu s "protivníkem".
Od dob lehčích konstrukci a odvětrání již není takovej opruz.
Ale každého věc a můžeš být sebeopatrnější , ale když tě někdo trefí, tak to není o tom jak jsi na kole zdatnej.
Trochu jako s pojištěním, když jej nemáš, tak se vždy něco po......re.
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od skybor »

PavelR píše: úte bře 26, 2024 8:04 pm
skybor píše: úte bře 26, 2024 7:09 am OT: Já když vidím babky (a nejen babky) u nás řádit na přečipovaných elektrokolech, tak bych uvažoval o povinném řidičáku.
ale noták. Ty máš málo papírů, povolení, oprávnění na cokoli? Já mám ilegál kolo právě proto že narozdíl od mopeda nemusím nosit helmu a pořád to není tak nápadný a nějak to vypadá jako kolo. Pokud teda neprosvištíš 50 kolem policajta kterýho doma nasrala stará.


A ještě povinný helmy na kolo ne?
Neměl jsem ani tak na mysli nějakou uřední buzeraci a papírování, ale nějakou základní znalost a dodržování pravidel silničního provozu. Něco jiného je když se proti vám objeví v protisměru babka, na staré Ukrajině rychlostí 5 km/h anebo na přečipovaním elektrokole 50 km/h ... To jen tak na vysvětlenou
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od PavelR »

NOPARasito píše: úte bře 26, 2024 9:21 pm
Mám to vypletený ze Štěpánovic. Cca. 3kolo a nikdy nebyl problém. U mě nehrozí to nechat dotáhnout do stádia povolení, vždy jsem hned řešil. Kontrolně každou sezónu promačkávám křížené dráty proti sobě.(Doformace z dob závodění na BMX)
K helmě. Nemít nikoho rád je to stejné jako nemít rád sám sebe, protože chránit hlavu je to nejlehčí použitím helmy. Pokud nemáš "lehokolo" je to první co jde do střetu s "protivníkem".
Od dob lehčích konstrukci a odvětrání již není takovej opruz.
Ale každého věc a můžeš být sebeopatrnější , ale když tě někdo trefí, tak to není o tom jak jsi na kole zdatnej.
Trochu jako s pojištěním, když jej nemáš, tak se vždy něco po......re.
ale to já všecko chápu. jen využívám možnosti že není povinné ji nosit.
A o ten zub bych přišel tak jak tak.... když mě kolo shodilo s 2kou pod kůží. :lol:

Já jsem v těchto věcech profesionální odkládač. Tož co už. Opraví se to a jedeme dál.
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od cipis »

Jezdit bez (nasazené) přilby je bezohlednost a sobeckost. Stačí, že dojde k nějakému drcnutí, ty bacíš hlavou o obrubník a ten druhý má najednou ublížení na zdraví s následkem smrti. A když to přežiješ, tak určitě vyčerpáš víc peněz ze zdravka, než jsi tam zvládl nasypat, takže to je vlastně také dotace.
Ale chápu, že jsme ve vlákně o výpletu kola ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poptávám výplet na elektrokolo

Příspěvek od PavelR »

cipis píše: úte bře 26, 2024 10:44 pm Jezdit bez (nasazené) přilby je bezohlednost a sobeckost. Stačí, že dojde k nějakému drcnutí, ty bacíš hlavou o obrubník a ten druhý má najednou ublížení na zdraví s následkem smrti. A když to přežiješ, tak určitě vyčerpáš víc peněz ze zdravka, než jsi tam zvládl nasypat, takže to je vlastně také dotace.
Ale chápu, že jsme ve vlákně o výpletu kola ...
ano to jsme. prakticky vzato to lze ukončit. Poptávka vyřešena.

Tak jak tak bychom se spolu neshodli. V tom případě bych měl mít na kole i krunýř s airbagem co nosí motorkáři, co kdyby náhodou. Jsem rád že jsem projezdil mládí na kole bez těchto kdyby.
Uzavřel bych to tak že každý ať nosí co uzná za nutné.