LG E78 - měření teploty vnitřním čidlem

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

LG E78 - měření teploty vnitřním čidlem

Příspěvek od Mogul »

Zdravím všechny.

Mám baterie LG E78 8S3P (234AH). Konektory na nich byly v pořádku, tak je používám pro BMS. V bateriích jsou dva termistory, které jsou samozřejmě také na konektoru.

Protože jsem totálně neznalý této problematiky, tak jsem si říkal, že stávající teplotní čidla u BMS ufiknu, připojím to na termistory v baterii a budu měřit teplotu přímo z baterie. Ale ouha. Ono to nefunguje :eek2: :lol:

Fiknul jsem jen jeden, abych viděl, rozdíl mezi orig a fiknutým, připojeným do baterie.
Předpokládám, že je to rozdílnou technologií měření- jiným použitým čidlem.

Tohle by se dalo pořešit jedině změnou v BMS, což? Nebo by snad šlo něco udělat ke správnému měření? Nebo budu muset zůstat u originálních čidel?
K připojení na čidlo jsem použil drát o pr. 1mm, který jsem připájel k originálu a zapojil do konektoru. Nevím, jak tyto termistory fungují, tak jestli to třeba nedělá nevhodný drát, délka (musí být delší, aby dosáhl na konektor), nebo je to prostě jiné čidlo a v tom případě mám smolíka :-(

Ví někdo více?

EDIT - Tak je pořešíno. Na konektoru baterie jsou dvě čidla. Jen jsem špatně pochopil značení a už to jede. Teď ještě jestli je hodnota aspoň přibližná :-)

TUYA mě ukazuje 25,2C. Druhé čidlo je orig mimo baterii a topnou rohož ve volném prostoru, kde je skutečně menší teplota. To by tedy mohlo sedět.

Tak jen pro info. Myslím si, že termistory v baterii se použít dají. Fiknu i druhé čidlo a uvidíme.

11.jpg
12.jpg
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: LG E78 - měření teploty vnitřním čidlem

Příspěvek od matej »

NTC termistory v E78 majú pri izbovej teplote 10k.ANT BMS aj JK BMS majú tiež 10k NTC termistory, s nimi to funguje, máš asi nejakú zvláštnu BMS ktorá používa iný odpor alebo možno iný typ čidla. Zmeraj si odpor pôvodného, ufiknutého čidla pri izbovej teplote.
Pravda a Láska zvítězí!.
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

Re: LG E78 - měření teploty vnitřním čidlem

Příspěvek od Mogul »

matej píše: pát bře 08, 2024 9:06 pm NTC termistory v E78 majú pri izbovej teplote 10k.ANT BMS aj JK BMS majú tiež 10k NTC termistory, s nimi to funguje, máš asi nejakú zvláštnu BMS ktorá používa iný odpor alebo možno iný typ čidla. Zmeraj si odpor pôvodného, ufiknutého čidla pri izbovej teplote.
Tenkrát jen špatně zapojené kablíky. Funguje, ukazuje a měří to už dobře.
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: LG E78 - měření teploty vnitřním čidlem

Příspěvek od cipis »

Ty brdo, no jesteze to jsou jen kabliky, a ne hlavni privody nebo tak neco. To by asi nebyly cmoudiky, ale poradny ohnostroj.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

Re: LG E78 - měření teploty vnitřním čidlem

Příspěvek od Mogul »

cipis píše: sob bře 09, 2024 6:08 am Ty brdo, no jesteze to jsou jen kabliky, a ne hlavni privody nebo tak neco. To by asi nebyly cmoudiky, ale poradny ohnostroj.
Ono k těm čmoudíkům nakonec přeci jen došlo. Když jsem přidával další BMS, tak jsem si zavadil jedním teplotním čidlem o plus a bylo dokonáno. Naštěstí to odnesla jen BMS. Sice funguje, ale články nevidí, takže odešel nějaký procák a vše na cestě od konektoru teplotních čidel. Až na tu cestu na fotce nic viditelně odpáleného není. Jestli mě na nějaké BMS odejdou fety, tak jen přehodím hlavní desku a pojedu dál :-) (jestli bude v pohodě a jestli bude na čem :-)) )
323232.jpg

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek