Regulator napätia

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
JaSom
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 07, 2023 8:17 pm

Regulator napätia

Příspěvek od JaSom »

Zdravim, kupil som elektrocentralu je bez AVR (regulatora napätia). Je mozne don dodatocne napojenie? Aby ten prud co vychadza z centraly tak nekolisal? Na vrtacku, flexu to nevadi len bojim sa napojit citlivejsie spotrebice tv, pc atd. Alebo ako to riesit? Okrem kupy nove centraly :-)Dakujem
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulator napätia

Příspěvek od jahodovák »

Napadá mě jen jedno řešení,použít jako nabíječku akumulátoru a z něho přez měnič napájet spotřebiče,samozřejmě použít nabíječku,které nevadí kolísání.Myslím,že doplnit centrálu by mohlo vyjít dráž než koupit novou.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 73
Registrován: čtv pro 02, 2021 8:12 pm
Lokalita: Jindřichov u Krnova
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2 700
Kapacita baterie [kWh]: VŽDY bude 0 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava-město

Re: Regulator napätia

Příspěvek od dipos »

Podle mne by mělo fungovat.

https://shop.atoselektro.cz/stabilizato ... 93291.html

P.S. Mám jej nevyužitý.
Sluneční ohřívárna TUV 2,7 kWp, ECO Solar Boost 3 kW ( provozní záloha ), ECO Solar Boost 3,5 kW PRO, Boilery 120 L + 100 L + další tepelné spotřebiče Remoska, olejový radiátor, varná konev, fritéza.
Stále zůstavá ještě na střeše, musím jít k lékaři ?? NE, kašlu už na to, účel plní perfektně a utrácet další peníze kvůli pár kWh za ledničku nemá smysl jak ekonomický tak i zvýšený nárok na provoz.
JaSom
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 07, 2023 8:17 pm

Re: Regulator napätia

Příspěvek od JaSom »

jahodovák píše:Napadá mě jen jedno řešení,použít jako nabíječku akumulátoru a z něho přez měnič napájet spotřebiče,samozřejmě použít nabíječku,které nevadí kolísání.Myslím,že doplnit centrálu by mohlo vyjít dráž než koupit novou.
Len aku, podla coho ju najst?
JaSom
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 07, 2023 8:17 pm

Re: Regulator napätia

Příspěvek od JaSom »

dipos píše:Podle mne by mělo fungovat.

https://shop.atoselektro.cz/stabilizato ... 93291.html

P.S. Mám jej nevyužitý.
Predstava o cene? Vstupne kolisave napetie tomu nevadi?
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 73
Registrován: čtv pro 02, 2021 8:12 pm
Lokalita: Jindřichov u Krnova
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2 700
Kapacita baterie [kWh]: VŽDY bude 0 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava-město

Re: Regulator napätia

Příspěvek od dipos »

JaSom píše:
dipos píše:Podle mne by mělo fungovat.

https://shop.atoselektro.cz/stabilizato ... 93291.html

P.S. Mám jej nevyužitý.
Predstava o cene? Vstupne kolisave napetie tomu nevadi?

Je to stabilizátor DS, takže fungovat funguje.
Stál 2000,- Kč. Je v původním balení.
.
Sluneční ohřívárna TUV 2,7 kWp, ECO Solar Boost 3 kW ( provozní záloha ), ECO Solar Boost 3,5 kW PRO, Boilery 120 L + 100 L + další tepelné spotřebiče Remoska, olejový radiátor, varná konev, fritéza.
Stále zůstavá ještě na střeše, musím jít k lékaři ?? NE, kašlu už na to, účel plní perfektně a utrácet další peníze kvůli pár kWh za ledničku nemá smysl jak ekonomický tak i zvýšený nárok na provoz.
JaSom
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 07, 2023 8:17 pm

Re: Regulator napätia

Příspěvek od JaSom »

dipos píše:
JaSom píše:
dipos píše:Podle mne by mělo fungovat.

https://shop.atoselektro.cz/stabilizato ... 93291.html

P.S. Mám jej nevyužitý.
Predstava o cene? Vstupne kolisave napetie tomu nevadi?

Je to stabilizátor DS, takže fungovat funguje.
Stál 2000,- Kč. Je v původním balení.
.
Ale ci to bude fungovat aj na tu centralu kde je vystupne kolisave napetie. Cca cena?
Atman
Příspěvky: 305
Registrován: ned čer 20, 2021 10:09 am
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11525
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: Západné Slovensko

Re: Regulator napätia

Příspěvek od Atman »

Mám ho doma (ten Kemot), nedoporučujem. Treba ho premerať reálnym voltmetrom a budete sa diviť. Voltmeter výstupu trvale ukazuje 230V, hoci výstup kolíše asi plus mínus 10V, mení skokovo a s obrovským oneskorením odbočky autotrafa, na stabilizáciu slabej DS, kde sa mení napätie pomaly ( v noci 260V, večer v špičke 190V je to použiteľné, ináč nie. Pri centrále bude absolútne nefunkčný ( reakcie má hádam v desiatkach sekúnd)
spolu 11,5kWp - JVV 2,2kWp sklon 45°, JJZ 4,9kWp sklon 55°, JJZ 4,4kWp sklon 24°
Victron Easysolar 5000/48V + Epever Ipower plus 5000/48V iba na vyťažovanie TUV, ÚK, bazén + ďalší 5kW Ipower záloha a príprava na nabíjanie elektromobilu.
Victron Bluesolar MPPT 150/35, Smartsolar 250/85. Lifepo4 48V/560Ah cca 28kWh -16x 320Ah LiitoKala ( reálna kapacita 283 - 294Ah) + 16x 280Ah Eve spolu na Victron Smartshunte.
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 73
Registrován: čtv pro 02, 2021 8:12 pm
Lokalita: Jindřichov u Krnova
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2 700
Kapacita baterie [kWh]: VŽDY bude 0 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava-město

Re: Regulator napätia

Příspěvek od dipos »

Tak to musím proměřit.
Díky za info. :yes:
Sluneční ohřívárna TUV 2,7 kWp, ECO Solar Boost 3 kW ( provozní záloha ), ECO Solar Boost 3,5 kW PRO, Boilery 120 L + 100 L + další tepelné spotřebiče Remoska, olejový radiátor, varná konev, fritéza.
Stále zůstavá ještě na střeše, musím jít k lékaři ?? NE, kašlu už na to, účel plní perfektně a utrácet další peníze kvůli pár kWh za ledničku nemá smysl jak ekonomický tak i zvýšený nárok na provoz.
JaSom
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 07, 2023 8:17 pm

Re: Regulator napätia

Příspěvek od JaSom »

Atman píše:Mám ho doma (ten Kemot), nedoporučujem. Treba ho premerať reálnym voltmetrom a budete sa diviť. Voltmeter výstupu trvale ukazuje 230V, hoci výstup kolíše asi plus mínus 10V, mení skokovo a s obrovským oneskorením odbočky autotrafa, na stabilizáciu slabej DS, kde sa mení napätie pomaly ( v noci 260V, večer v špičke 190V je to použiteľné, ináč nie. Pri centrále bude absolútne nefunkčný ( reakcie má hádam v desiatkach sekúnd)
Dik, nejake ine riesenie?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek