svářečka

Pračky, myčky, ledničky, mrazáky, mikrovlnné trouby, pece, vařiče, fény, rádia, televize, počítače, vysavače, osvětlení ... Jak je provozovat v (polo)ostrovním režimu?
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

svářečka

Příspěvek od kodl69 »

Na netu na mě juklo tohle: https://www.youtube.com/watch?v=RMPq7ufYFV0
evropská unie zakázala trafosvářečky !!!! viz nařízení eu: https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 84&from=PL Hlavně řeší spotřebu naprázdno, tj když se svářeč fláká. Tohle mě rozhodilo. Invertor je zařízení s konečnou životností - kondenzátory, kovový hobliny na deskách s elektronikou... Ale trafo, pokud je neupeču nebo neutopím, tak vydrží dýl než já a možná i dýl než moje děti. Samozřejmě je na výrobu potřeba něco drahých kovů jako je CU a Fe... Cena za zdánlivou úsporu energie je ve výsledku stašlivá. Ve fabrikách, kde běžně CO2 svářečka s trafem vydržela 20 let, se budou měnit invertory po cca pěti letech. A to se vyplatí! Civilizace v posledním tažení, když vydává nařízení o tomhle. Co je komu po tom, jestli svařuju trafem nebo inverotrem, když ty energie dokážu zaplatit? Kde je svoboda? Fuck of eu. Ostatně kdybych udělal důslednou analýzu "celkových nákladů na vlastnictví" (tak se to nazývá u výpočetní techniky a mrkvosoft se snaží oblbnout lidi, že to je levnější od nich než linux) tak i když bude energeticky drobek horší trafosvářečka (pořád nevím proč o 20% oproti inverotru) tak náklady na výměnu svářekčy tohle jistě překonají. A budou se vyhazovat svářečky, kde je v pořádku posuv, kryty, ventily a t.d. Dnes se naopak tyhle věci servisovaly, tj předpokládám snížení kvality dalších komponent, protože proč by měl posuv drátu přežít ten invertor? Tohle už nemůže dloho trvat. Proč ta zk****ná EU musí řešit všechno? asi proto, že chce vyhubit inteligentní samostaný obyvatelstvo, a ovce budou už jenom plnit pokyny. a je jim jedno, co to bude za ovce, hlavně že se nevzpouzí. PS sice nad ránem, ale píšu to střízlivej, ale nasranej. Zlatí komunisti!
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: svářečka

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dýche v klidu Kodl ;) . Kolik tomu je let co zakázali prodej žárovek ? Stále se dají koupit :mrgreen: . Sice ne v každým krámu a ne pod názvem žárovka , stále se vyrábí :yes: .
Takže dokud bude poptávka po trvanlivých svářečkách s trafem , budou se vyrábět . Jen se budou jmenovat trochu jinak :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: svářečka

Příspěvek od jahodovák »

Šrouby je třeba stále utahovat,navrhnou nějakou blbost,nad kterou se lidi začnou pohoršovat a k tomu ještě něco dalšího,čeho si nikdo moc nevšimne a je to daleko závažnější....ale vše co se přijme platí jen pro některé,pro pár vyvolených nic neplatí,ti mohou vše,nebo si to jen myslí.Je třeba se trošku zamyslet,podívat se,kam to vede a podle toho jednat,jen mám pocit,že většina má systémem trošku pošramocené myšlení a není schopna i když vše vidí vidět co se na ně chystá a ještě to chválí......
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
turbyho
Příspěvky: 97
Registrován: sob lis 27, 2021 5:56 pm

Re: svářečka

Příspěvek od turbyho »

Tak dokud nebou po domacnostech chodit zelene milice tak si sve trafa a triodynky v provozu nechame. Ale oni chodit nakonec zacnou. A mozna se toho jeste i ja doziju. :)
16x410Wp + 16x450Wp, 2xSmartSolar 250/100, 1xMP II Quatro 4kW v serii s 2xMP-II 2.4kW, 2x16x280Ah lifepo cina - poloostrov v polabi (bez ess)
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: svářečka

Příspěvek od fugas »

Kodl, problém není ve svářeči co se fláká. Problém je zásadně v těch zdrojích surovin. Je to až neuvěřitelné, ale nejúžasnější systém této planety už vše prožral a to včetně míst, kam se dala vyvézt demokracie a místní měli bohužel slabou armádu, než aby ji mohli jednoznačně odmítnout. Jsou místa kde jsou suroviny, ale tam už se právě dokážou ubránit. Trafo koupíš asi vždy. Těmito nesmysly nás jen připravují, že bude stát majlant s výmluvou na klidovou spotřebu.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
lemra79
Příspěvky: 443
Registrován: sob bře 09, 2019 5:30 pm
Lokalita: Usteckoorlicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8800
Kapacita baterie [kWh]: 10?
Bydliště: Usteckoorlicko

Re: svářečka

Příspěvek od lemra79 »

Zlatí komunisti? Na mě silný kafe....

Možná 10 let používám invertor a za trafo nebo triodynu (!!!!) bych ho rozhodně nevyměnil. Dobrý trafo má kolem sebe stejně desku, která jednou chcípne. Kdo máte doma trafo, máte ho rádi, můžete si ho užívat, bo vám podle vás vydrží do smrti. Myslim, že z toho zase děláte zbytečný drama. Uznávám, že cokoliv řešit zákazama není optimální.
Jinko 225 W / 6,075 kWp, GWL/Sunny Mono 310Wp / 2,79 kWp, PIP 5048 MG, Fangpusun MPPT150/60TR,
li ion 350 Ah@58V, ICC@rpi3+, celkem instalováno 8,865 kWp, 460 m.n.m.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: svářečka

Příspěvek od fugas »

Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek