Easun Isolar SMH II 7000VA zkušenost

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
polomarko
Příspěvky: 11
Registrován: stř led 18, 2023 11:49 pm
Lokalita: Piestany, SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4500
Kapacita baterie [kWh]: 18
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Easun Isolar SMH II 7000VA zkušenost

Příspěvek od polomarko »

acmetelka píše: stř kvě 22, 2024 9:16 am Používám tento měnič asi 3 měsíce. Hned po prvních hodinách běhu šel kryt dolů a začal jsem řešit dle různých info z webu výměnu větráků za tišší. Výsledek je 2x 120mm tichý větrák na vytištěných nástavcích. Problém byl s měřením otáček, nové ventilátory jsou při obdobném průtoku asi 3x pomalejší. Invertor hlásil chybu na chlazení. Musel jsem tedy doplnit o obvod měření otáček, násobení příslušnou konstantou a vystavení tého hodnoty zpět invertoru. Obvod s ATTiny88 z Ali, doplněno o displej s hodnotou otáček ventilátorů.
2024-05-22_091248.jpg2024-05-22_091226.jpg

Co pozoruju, je nedokonalá funkce MPPT. Mám 8x550Wp s Umppt cca 42V, takže optimum celku by mělo být kolem 320V. Některý den MPPT na toto napětí ráno naběhne, jiný den ale pouze např. na 220V nebo taky 190V, i při plném slunci a tam se drží celý den. Tomu pak ale odpovídá nižší příkon z panelů, protože zřejmě proud si drží při všech napětích plus minus podobný. Pokud odpojím panely a znovu připojím, nově napětí najede na oněch cca 320V a pak jde z panelů plný výkon. Nevím, jestli se dá nějak nastavit interval přepočtu bodu max. výkonu, nikde jsem toto zatím nenašel. Předtím jsem měl pouze BEL do topné spirály a ten si každých 5 minut bod znovu počítal.
Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo mám nějaký vadný kus?
Ja som použil ventilátory 2xARCTIC P12 Max White, nemam žiadny problem, ale ten tvoj nadstavec ma zaujal, hodil by si sem súbor pls
polomarko
Příspěvky: 11
Registrován: stř led 18, 2023 11:49 pm
Lokalita: Piestany, SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4500
Kapacita baterie [kWh]: 18
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Easun Isolar SMH II 7000VA zkušenost

Příspěvek od polomarko »

Mam 11x31V, 410Wp, režim SbU, pri nepriamom osvetlený štartuje napatie na 200-280V potom skáče od cca 300 do 380v, skončí na 350V, asi zaleži na osvetltnosti panelov a firmware, ako už bolo spomenuté, podobne sa mení aj BUS voltage 400-430V, ak máš nominálny výkon z panelov fyziky overený asi by som neriešil, pripadne skontroluj spoje, prehrievanie ...
Inak požil som 2x vetilator ARCTIC P12 Max White 200–3300RPM + jedem nasavajuci noname, v pohode beží bez problémov už 3 mesiace, hi-spot max 50C°, ale zaujal ma ten tvoj nadstavec hodil by si sem subor pls

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek