EVE, REPT, CATL

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
mischanek
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 04, 2023 10:24 pm
Lokalita: Beskydy
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od mischanek »

Jeden praktický test..:
pibi
Příspěvky: 938
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od pibi »

Fajn test, jen propojky bych našrouboval až po stažení baterky, takhle si koleduje o utržení vývodů.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
glottis
Příspěvky: 2455
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od glottis »

Me prijde zajimave, jak to ma treba seplos. Mezi clanky je EVA pena a clanky se stahnou tak co dovoli bedna. Clanky pak muzou pracovat ale terminaly pak zustavaji na svem miste.

Docela by me zajinalo jak se zmeni sila stazeni pri vybitem a nabitem packu.
PavelR
Příspěvky: 3211
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od PavelR »

hm tak to bych to hrubě neodhadl kdybych to stahoval pocitově. 300kg mě přišli hrozně moc a tipoval jsem moment něco jako když utahuju oka na šínu. Prostě na fest. To bych ty články rozmáčkl. :-D
Ta fyzika je svině.
Tzn je to vlatně můžu stáhnut páskovačkou na balíky a je vyřešeno.
eman
Příspěvky: 1493
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od eman »

Já mám jeden pack s EVA pěnou a druhý s plastem co dává k packu Jenny nebo tedy Docan. Podle mě ta eva pěna je úplná blbost. Mám 2mm verzi a ikdyž ten pack stáhnu s citem, tak se ta pěna zdrcne tak, že prostor si článek uděllá jedině destrukcí souseda. Ale já stahuju pack jenom dvěmi tyčemi, 4 tyče už jsou jiný level. :D
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
cuki
Příspěvky: 269
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm
Lokalita: Berounsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6,4kWp
Kapacita baterie [kWh]: 16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od cuki »

Mex píše: sob říj 05, 2024 1:44 am Jen technická: pro těch požadovaných 300kgf u M6 stačí moment pod 1Nm. U M8 to bude trochu víc, řekněme těsně nad 1 Nm.
Malou 1/4" Golou udělám bez velké námahy moment 10-20x vyšší. Když trochu zaberu tak 30x vyšší.
Na tohle jsem nikdy nebyl, žádný momeňták jsem nikdy nevlastnil, dělám vše podle citu. Ale co se stave pokud ta síla bude 10x 20x větší? Podle mě nic, pokud budu utahovat všech šest závitovek stejnoměrně? Podle mě vůbec nic. Ten interval bude logicky poměrně dost velký.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek