Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
cipis
Příspěvky: 4393
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od cipis »

Nejlepsi je natreny pozink;⁠-⁠)
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Mex
Příspěvky: 363
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od Mex »

Natřený pozink se i při použití kvalitní barvy a správného postupu (nechat lehce okorodovat) stejně nakonec loupe.
Kvalitně natřené železo naproti tomu drží snad věčně.
skybor
Příspěvky: 801
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 19

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od skybor »

Mex píše: ned dub 21, 2024 12:12 am Natřený pozink se i při použití kvalitní barvy a správného postupu (nechat lehce okorodovat) stejně nakonec loupe.
Kvalitně natřené železo naproti tomu drží snad věčně.
Ale nějaká technologie na to asi bude. Mám jedno auto rok výroby 1997 s pozink károu a neloupe se nic ... Naproti tomu i kvalitně natřené holé železo bez toho pozinku asi fakt nebude na věky ... Ale kdo tady jsme na věky, že jo ...
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 1x MPPT EASun 8048 80A, 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), Li-Ion 2x 12s 156Ah (13,7kWh/44V), NiCd 38s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
eman
Příspěvky: 1002
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od eman »

Lakovat se dá cokoliv, když použijete adekvátní základ. Hliník a plasty se třeba naleptávají. Ale chci vidět, kdo to bude dělat v domácích podmínkách.

Já zinek jako finální úpravu pokládám za něco hnusného a je to mor doby, kdy jsou lidi líný dělat naprosto jakoukouliv manuální práci. Neviděl jsem to nikde jinde v Evropě. Pokud se holý kov přetře lihem, tak barva vydrží roky beze změny. Než jsem postavil cihlené sloupky, tak jsme měli trubkové 50let a ohnilé byly jenom ve styku se zemí.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Miyuki
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 21, 2023 1:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2240
Kapacita baterie [kWh]: 19+Nádrž

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od Miyuki »

eman píše: ned dub 21, 2024 10:48 am ... Pokud se holý kov přetře lihem, tak barva vydrží roky beze změny. Než jsem postavil cihlené sloupky, tak jsme měli trubkové 50let a ohnilé byly jenom ve styku se zemí.
Lihem? Kvůli odmaštění?
eman
Příspěvky: 1002
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od eman »

Jojo. Odmaštění je základ. Po lihu nezůstávají rezidua, jako po technickým benzínu.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
FrantisekCa
Příspěvky: 108
Registrován: sob zář 10, 2022 5:20 pm

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od FrantisekCa »

Jj.
Ale výborný a relatívne lacný je Propanol (cca 3,5€/l), potom Xylen, ale ten je už dvojnásobne drahší...
Po techn. benzíne ostáva povlak. Jednoducho overiť sa to dá na kúsku skla (alebo zrkadle).
Miyuki
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 21, 2023 1:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2240
Kapacita baterie [kWh]: 19+Nádrž

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od Miyuki »

Tak co mám zkušenost s tech lihem tak i ten nechává takovej olejovitej povlak. (Teda aspoň v dobách domácí výroby plošňáků to tak bývalo)

Jinak otázka, jak si to co nejvíc zjednodušit.
Bude toho kolem 100m jeklů na očištění. Tak mě zajímá jestli se to dá nějak usnadnit, nebo se to bude muset prostě celý přejet bruskou lehce a pak roli utěrek v nějakém z odmašťovačů a utírat než budou čisté.
eman
Příspěvky: 1002
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od eman »

Namočit hadr do lihu a přejet rychlostí 1m/2sek. Tohle udělat 2x. Zas to nesmíš tak řešit. Jekly pak natírat válečkem, tím uděláš kilometr za hodinu. Celkem doporučuju použít červenou základovku, protože naní hned poznáš, kde to nechytá a ta stejně zasychá před očima. Ale ikdyž to natřeš hned barvou...osobně na tyhle věci dávám khaki, tak se houby stane a přetírat to budou až potomci. :D
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Miyuki
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 21, 2023 1:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2240
Kapacita baterie [kWh]: 19+Nádrž

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od Miyuki »

Jo mě se docela osvědčil tenhle základ Alkyton Primer+, píšou na něm, že za 2 hodiny se může přetírat, ten schne fakt fofrem. Na pár menších věcech to mám a k tomu asi ten jejich vrchní
mirekcafa
Příspěvky: 345
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od mirekcafa »

Asi to moc dramatizujete, já to natřel něčím 2v 1 bez odmašťování, barva drží a ty jekle jsou stejně schovaný pod panely, po roce a půl žádná známka koroze, a pokud některá část shnije není problém vyměnit za zdravý kus..
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Miyuki
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 21, 2023 1:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2240
Kapacita baterie [kWh]: 19+Nádrž

Re: Kde sehnat nosné profily na přístřešek?

Příspěvek od Miyuki »

No možná jo. Lešenářské trubky se také nenatíraly a vydrží věčnost
Jenom ta část, kde budou sloupy na betonovejch patkách bude trochu víc namáhaná, jinak to nemá důvod nějak hloubkově reznout

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek