menic Axpert, ruzne druhy

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Saman_CZ
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 03, 2022 9:26 am

menic Axpert, ruzne druhy

Příspěvek od Saman_CZ »

Zdravim solarniky, aktualni nedostatek menicu Axpert na Ceskem trhu, me trosku dohnal i za hranice nasi zemicky a pokukuju treba az do Spanelska nebo Italie, i ve zdejsich diskuzich jsem pred par mesici narazil na moznost nakupu a vesmes dobrych referenci na tienda-solar.es

ve skratce, mam 2 kusy leapton 650Wp https://cdn1.idek.cz/argos_cz/document/893044530 zakoupene prez inzerat na zdejsim foru
a baterii 6,4kWh 48V, v odkazu je mensi, ale je to jen diky jinym clankum, mam tam od mivvy 125Ah clanky a objednane prez tento odkaz https://www.mivvyenergy.cz/cs/akumulato ... tooth.html a zakoupene na doporuceni ze zdejsiho fora
a vesmes tim ze chci fotovoltaiku s bypassem, tedy aby pripadne umela prepnout treba v zime na sit a umela ze site jen brat, tak jsem skoncil u Axpert menicu, ci pripadne jejich klonech, a tim ze mam jiz 2 panely a baterii, tak koukam jen po modelech ktere maji 48V pro baterie a VDC v rozmezi ktere me vezme prave ony 2 panely a to 75 az 92V , tedy snad chapu sparvne ze prave VDC je pro me dulezitej udaj a ty dva panely v serii by se meli do techto udaju na menici vlest, kdystak me opravte ze se seredne mejlim a je to jinak, budu rad protoze nechi koupit neco co pak nebude pro me vhodne, a nasel jsem ze je mozne stale objednat treba tento menic , ...
https://tienda-solar.es/en/inicio/905-i ... s-5kp-48v-

a tedy se ptam, bude tento menic pro me hvodny a umozni me prave to co popisuju? cekam ze lide kteri tomu tady rozumneji vice nez ja, tedy vice naz laicky jako ja, shlednou datashed a pripadne manual a napisou mi, ze jo, nebo ne, a je nebo neni vhodny pro moje ucely?

precijen je to cca 16 tisic, a nebylo by asi uplne super kdybych utratil 16 tisic za neco co pak budu jen preprodavat, protoze to nevyhovuje tomu co jiz mam a co bych rad provozoval

puvodne byl v planu Axpert King 5KW https://gbc-solino.cz/wp-content/upload ... -5K-CZ.pdf ale ten neni ani jiz v tom Spanelsku, chtel jsem ho prez gbc-solino, a vesmes jestli znate Amperaka, on by to u nich koupil, istaloval a nastavil me to, bydlime kousek od sebe, ale zajimave me z gbc-solino odpovedeli na jeden muj dotaz ohldne spravnosti parametru a dostupnosti hned 3 ruzni lide s GBC, a vesmes odpovedeli ze odpovidaj jen firemnim zakaznikum a at dodam kdo me to namontuje, ale jestli jsou udaje ok a kdy to treba ocekavaji skladem jsem se nedozvedel, jako chapu, neresi dotazy kdejakeho zakaznicka, ale kdys us odpovedeli hned 3 emailama 3 ruzni zastupci zrejme obchodniho oddeleni, tak me by stacil jen jeden email od jednoho zastupce, kde by bylo ano parametry jsou spravne, ne parametry jsou spatne a dostupnost ocekavame tehdy a tehdy a kontaktujte sveho dodavatele ktery at kontaktuje nas

a nebo jsem zvazoval 3kW variantu kterou jsem nasel ze delaji v jedne forme i s 48V a ne 24 jak je u 3kW beznejsi a to model Axpert MKS 3K-48 Plus, ale vesmes taky nikde neni skladem
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: menic Axpert, ruzne druhy

Příspěvek od rva »

Axpert MKS 5KP bude s těmi panely bez problémů fungovat. Roky jsem ho měl. Jen se zamysli, aby BMS neodpojovala baterie od měniče. Třeba to párkrát přežije, ale není na to stavěný (ale to není většina těchto kombinovaných měničů).
V roce 2014 jsem za něj dával na Aliexpress 605 EUR.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: menic Axpert, ruzne druhy

Příspěvek od Soban »

Tady budou mít ten must a máš to i se zárukou....

https://www.mivvyenergy.cz/cs/menice-ko ... 5000w.html

Panely musí mít napětí pro ten model 60-130V.

Jinak 1300Wp v panelech není to málo?

Jinak teď je u nás škaredě a z 3,6kWp mám výkon 200W :-(
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Saman_CZ
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 03, 2022 9:26 am

Re: menic Axpert, ruzne druhy

Příspěvek od Saman_CZ »

rva píše:Axpert MKS 5KP bude s těmi panely bez problémů fungovat. Roky jsem ho měl. Jen se zamysli, aby BMS neodpojovala baterie od měniče. Třeba to párkrát přežije, ale není na to stavěný (ale to není většina těchto kombinovaných měničů).
V roce 2014 jsem za něj dával na Aliexpress 605 EUR.
muzes se nejak rozepsat s tim odpojovanim baterie, zajima me to, predpokldam ze BMS odpoji baterii ve chvili kdy bude mimo zvolene limity baterie na te BMS, tedy kdys klesne nebo naopak bude nad nastavenym napetim?

panely mam 1300Wp, baterie pak ma 6400Wh, realne asi pocitam ze se bude vyuzivat neco okolo 4000Wh, relativne stala spotreba ktera na tom bude viset je cca 100-300W, takze vesmes nedokazu rict jak casto se baterii bude odpojovat
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: menic Axpert, ruzne druhy

Příspěvek od cipis »

Stokrat opakovane, pokud bude regulator cpat naplno do baterky a ta se mu odpoji, tak co se stane s tou energii? Nektere to ustoji, nektere ne.
System musi prvne odpojit panely a pak teprve muze odpojit baterii. Proto se take uvadi, ze krom pojistek a prepetovek by se na vstup reglu mel dat jistic s vyrazecem. Nehlede na to, ze pak jde snadneji realizovat central stop.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Saman_CZ
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 03, 2022 9:26 am

Re: menic Axpert, ruzne druhy

Příspěvek od Saman_CZ »

Soban píše:Tady budou mít ten must a máš to i se zárukou....

https://www.mivvyenergy.cz/cs/menice-ko ... 5000w.html

Panely musí mít napětí pro ten model 60-130V.

Jinak 1300Wp v panelech není to málo?

Jinak teď je u nás škaredě a z 3,6kWp mám výkon 200W :-(
je to instalace na balkony v panelaku, takze malo to je, ale momentalne tam rozumne vic nejsem schopnej dostat, kazdy balkon vesmes jeden panel, na Must jsem u Mivvy take koukal, je jako zalozni reseni pokud by nebyl Axpert, a take maji i minimalne v datasheetu 3kW variantu pro 48 baterie, v eshopu mam dojem neni navyber, 3kW by me asi vyhovovalo, predpokladam ze ty 3kW budou mit o chlup mensi vlastni spotrebu, coz u male instalace udela asi za rok hodne
Saman_CZ
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 03, 2022 9:26 am

Re: menic Axpert, ruzne druhy

Příspěvek od Saman_CZ »

cipis píše:Stokrat opakovane, pokud bude regulator cpat naplno do baterky a ta se mu odpoji, tak co se stane s tou energii? Nektere to ustoji, nektere ne.
System musi prvne odpojit panely a pak teprve muze odpojit baterii. Proto se take uvadi, ze krom pojistek a prepetovek by se na vstup reglu mel dat jistic s vyrazecem. Nehlede na to, ze pak jde snadneji realizovat central stop.
ok, predpokladam ze tohle by v tom systemu bylo, Axperta tusim prave King 5kW clovek ktery me to bude stavet provozuje ostrovne, takze predpokladam ze odpojovace a dalsi ochranne prvky budou soucasti te instalace v racku (bude to umistene v beznem servrovem rozvadeci na montazni desce, nahore menic, pod tim pojistky, odpojovace atd a na nejnizsi mozne polici pak baterie s BMW)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek