Growatt SPF5000ES - zobrazovane parametry

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
karelw
Příspěvky: 22
Registrován: ned říj 30, 2022 7:22 pm
Lokalita: Napajedla

Growatt SPF5000ES - zobrazovane parametry

Příspěvek od karelw »

Zdravím všechny,
minulý týden jsem zapojil měnič. Zatím mám 6 panelů asi 250W zapojených do série. A Li ion 100Ah/48V - pack od Mivvy. Narazil jsem na nepříjemnou věc. Moc se neshoduje hodnota proudu aku zobrazovaného BMSkou a na měniči. Hlavně při malých proudech. Zatím co měnič ukazuje nabíjení 0,2A a nabíjení, BMSka ukazuje 0,5 vybíjení. U větších proudů se chyba zmenšuje. Nějak důsledně jsem to zatím nezkoumal, ale podle polarity úbytku napětí na jističi od Aku, to vypadá, že blíže k realitě bude ta BMS. I zobrazované napětí aku ukazuje sřídač větší asi 0,5V než na svorkách opravdu je. Děje se Vám to taky? Je to vlastnost, nebo mám jen divný kus? Diky za odpovědi.
PetrDubi
Příspěvky: 1350
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Growatt SPF5000ES - zobrazovane parametry

Příspěvek od PetrDubi »

Měnič ukazuje jako nabíjení i svojí vlastní spotřebu - to je u měničů typu axpert normální.
Ten rozdíl mezi tím co ukazuje měnič a BMS je spotřeba měniče na svůj provoz.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
pvotop
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 07, 2023 8:42 pm
Lokalita: Beroun

Growatt SPF5000ES správný chod

Příspěvek od pvotop »

Zdravím mám dotaz ohledně nastavení systému Growatt SPF5000ES momentálně mám spuštěno 11x450Wp a k tomu baterii Lifepo4 200Ah nejsem si jistý správným chodem nastavení dokázal by to se mnou někdo prokonzultovat momentálně by to mělo být nastaveno v tomto modu PV Off-grid Inverter:Grid Charging+Grid Bypass
primárně bych chtěl aby to jelo z PV potom z Baterie a jakmile se vyčerpá bat tak přepne na sít
veškeré vedení z měnič je oddělené mimo rozvaděč PE-N-L momentálně na to běží pouze Tepelné čerpadlo 1fázové kde je proměnlivá zátěž max cca 850-2800w
bednar
Příspěvky: 79
Registrován: čtv čer 07, 2012 2:15 pm

Re: Growatt SPF5000ES správný chod

Příspěvek od bednar »

pvotop píše: primárně bych chtěl aby to jelo z PV potom z Baterie a jakmile se vyčerpá bat tak přepne na sít
veškeré vedení z měnič je oddělené mimo rozvaděč PE-N-L momentálně na to běží pouze Tepelné čerpadlo 1fázové kde je proměnlivá zátěž max cca 850-2800w
Při použití režimu SBU (položka č.1 v nastavení) se měnič chová přesně tak jak požadujete. Priorita je solar+battery při nedostatku přepne na DS (utility).

Měl bych ale malý poddotaz. Jak se vám podařilo resp. s jakými panely 11x450Wp se lze vlézt do limitu měniče max Voc 450 V ??? ¨
Díky za info.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek