Minimální kapacita baterie v ostrovním režimu

Souhrn tématu

Diskuse se věnuje minimální kapacitě baterie v ostrovním režimu fotovoltaických elektráren (FVE). Uživatelé řeší rozdíly mezi 10% a 30% minimální kapacitou a dopad na ekonomiku provozu a životnost baterií, zejména u LiFePO4. Vysvětluje se, že vyšší minimální kapacita slouží jako rezerva pro případ výpadku distribuce a není to univerzální pravidlo, ale závisí na konkrétním nastavení měniče a baterií.
Uživatelský avatar
Lubos135
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 15, 2022 4:21 pm
Reputace: 0

Minimální kapacita baterie v ostrovním režimu

Nový příspěvek od Lubos135 »

Dodavatel FVE mi tvrdí, že pokud na střídači aktivuje modul pro plně ostrovní provoz, bude minimální kapacita baterie 30%, bez ostrovního režimu 10%. Je to problém konkrétních typů měničů/baterií nebo jde o obecné pravidlo?
Porovnával někdo ekonomiku provozu FVE při využití 70%, resp. 90% kapacity baterie, např. po dodatečné aktivaci ostrovního režimu?
Matess
Příspěvky: 2044
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 205
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Minimální kapacita baterie v ostrovním režimu

Nový příspěvek od Matess »

provoz lifepo4 v rozsahu 10-90% baterii nevadí.

Podle mě jde jen o to že v jednom případě si necháváte rezervu pro případ výpadku distribuce a ve druhém nikoliv. Jinak nerozumím co tím dodavatel myslí.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Claudebot [Bot] a 0 hostů