Daně, jak na ně?

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Daně, jak na ně?

Příspěvek od mypower.cz »

Hoj. Zakládám toto téma jako postupně vyvíjející se návod jak minimalizovat dopady státního odírání na daních a následného státního vydírání exekutory a podobnými individui. Mohly by se tu sejít možná dobré tipy, jak dát nenažranému státu co nejméně. Aby bylo jasno, já nejsem proti platbám daní, avšak v případě, že za ně člověk něco dostane. V tomto státě však člověk nedostane naprosto nic a naše peníze mizí kdesi za horizontem událostí v černé díře.

Tak tedy začněme u sociálního pojištění.

Mě známá fakta jsou následující:
- Jste zaměstnanec, platí zaměstnavatel (zde je to jedno, zaměstnavatel vám dá mzdu, kterou jste si dohodli, kolik je to čistého si může každý spočítat, daně jsou záležitostí zaměstnavatele a je na něm jak si to udělá) - pokud je to pro něho vyhodné (jakože divil bych se kdyby nebylo) pak vám to dá na ruku a nazdar. Pak ale člověk samozřejmě oficiálně nesmí být zaměstnanec. I přes to, že údajně se na zdravotním podílí 2/3 zaměstnavatel a 1/3 zaměstnanec, stejně to celé zaplatí zaměstnavatel, protože nás všechny jak tu jsme (ať říkáme co chceme) zajímá to, kolik dostaneme čistého na ruku/účet. Zbylé peníze nás nezajímají, protože na ně nedosahneme. Proto pokud nám zaměstnavatel dá nízkou mzdu v čistém, pak je na zvážení, zdali nezměnit zaměstnání na takové, kde nám v čistém dají více, pokud takovou příležitost máme. Daně nás zajímají pak až dále, protože tyto čisté peníze dále znovu daníme v podobě DPH za nakoupené služby a produkty, a k tomu navíc v podobě spotřební daně za benzín, 30kc z toho dame lekari pokud k nemu jdeme (a to prosim zdravotni uz za nas bylo zaplaceno zamestnavatelem).
- Jste na ÚP, platí stát. Na UP však člověk nemůže zůstat věčně, po půl roce nedostane ani korunu podpory a je nucen absolvovat takzvaný individuální akční plán, který není ničím jiným, než hlášením se 2x týdně na poště, což je ztráta času a v případě cestování i náklady které se v takové situaci velmi těžko shání. Práci to nesežene, pouze ztratíte čas využitelný na hledání práce a na získání peněz, které potřebujete pro přežití.
- Jste OSVČ - nejhorší varianta - platíte sám 1890 měsíčně.. Pokud máte dobré klienty, je to z čeho zaplatit, pokud ne, je to katastrofa.
- Jste OBZP, sociální pojištění neplatíte. :fuuu: Na důchod se ale je potřeba nespoléhat na stát a zajistit se sám. (ostatně to platí i u všech předchozích případů, protože pokud se něco zásadního nezmění, důchody stejně nebudou, nebo se jich člověk ani nedožije). Pokud budu místo sociálního dávat ty peníze do prasátka, nebo investovat do nějaké stabilní komodity, udělám na důchod rozhodně lépe, než když se peníze rozkradou ve státním rozpočtu.

Pokračujme u zdravotního pojištění.

Mě známá fakta jsou následující:

- Jste zaměstnanec, totéž jako u sociálního pojištění.
- Jste na ÚP, platí stát., totéž jako u sociálního pojištění.
- Jste OSVČ - nejhorší varianta - platíte sám 1748 měsíčně. Totéž jako u sociálního pojištění..
- Jste OBZP, zdravotní pojištění je 1080,-. Kde na to vezmete nikoho nezajímá.

Dobrá tedy. Sociální bychom uměli vyřešit. OBZP neplatí. Pokud ho musíme zaplatit, musíme tuto zátěž přenést na zákazníka, který tak má služby o naše zdravotní a sociální dražší a pochopitelně ještě platí i své zdr a soc, které mu zase někdo musí zaplatit. Pokud je zákazníků více, lze to mezi ně rozdělit. Pokud ne, buď snížíme svůj příjem na úkor daní (tedy toho co se jakože nazývá pojištění), nebo to necháme zaplatit zákazníka - jinde ty peníze vzniknout samy od sebe nemohou (to umí pouze centrální banky "vzniknout peníze z ničeho").

Ovšem zdravotní? Tak toto je trochu úlet, když se nad tím člověk zamyslí. Když si spočítám kolik jsem na zdravotním zaplatil za dobu svého OSVČ a dobu po kterou jsem lékaře nenavštívil ani když bych měl (abych jakože nenadužíval zdravotních služeb pro každou blbost jak česká státní propaganda káže), tak to máme na jednu solidní celoměsíční péči s výřivkou a dvěma masérkami. Realita je taková že za pobyt v nemocnici zaplatíme pálku, za návštěvu lékaře zaplatíme 30,- a za léky doplácíme. Kde se ty peníze tedy ztrácejí?

Četl jsem názor, že zdravotní pojištění je zdanění života. Myslel si někdo že se někdy v budoucnu zdaní třeba vzduch? Tak pozor.. už máme zdaněný samotný život. Co se stane s tím, kdo daň ze života (zaokrouhleně nazývanou zdravotní pojištění) neplatí, protože možná třeba nemá z čeho? Exekuce a rozkradeni majetku v exekutorských dražbách?

Co si o tom myslíte?

Bylo by dobré zde v rámci soběstačnosti možná probrat i témata finanční. Nevím kolik lidí tady z fóra je nadšeno tím, že platí to co platí a nemají možnost se toho vzdát. Normální pojištění je možno vypovědět. Toto takzvané zdravotní výpalné se nazývá pojištění ale vypovědět možno není. Dá se to tedy ještě nazvat pojištěním, nebo je to daň a mělo by se to tak povinně nazývat?

V zákoně o placení výpalného za život čtu:
§ 5
Vydíraný je plátcem výpalného, pokud
...

c) má na území České republiky trvalý pobyt, avšak není uveden pod předchozími písmeny a není za něj plátcem výpalného stát, pokud uvedené skutečnosti trvají po celý kalendářní měsíc.
Co to znamená pod přechodnými písmeny? Znamená to že zrušení trvalého pobytu v ČR znamená možnost se vyvázat z platby povinného výpalného za život?

Pak čtu:
§ 8 Povinnost platit výpalné

(4) Vydíraný není povinen platit výpalné po dobu, kdy je dlouhodobě v cizině, pokud je v cizině vydírán a učinil o této skutečnosti u příslušného vydíracího ústavu písemné prohlášení. Povinnost platit výpalné však zaniká až dnem, který vydíraný v prohlášení podle věty prvé uvedl, ne však dříve než dnem následujícím po dni, kdy toto prohlášení bylo doručeno příslušnému vydíracímu úřadu. Od stejného dne až do dne, kdy se vydíraný u příslušného vydíracího úřadu opět přihlásil, nemá vydíraný nárok na úhradu péče hrazené vydíraným výpalným. Současně s opětovným přihlášením u příslušného vydíracího úřadu je vydíraný povinen tomuto úřadu dodatečně předložit doklad o uzavřeném vydíraní výpalného v cizině a jeho délce. Pokud vydíraný takový doklad nepředloží, je povinen příslušnému vydíracímu úřadu doplatit zpětně výpalné tak, jako by podle tohoto ustanovení nepostupoval. Za dlouhodobý pobyt v cizině se považuje nepřetržitý pobyt delší šesti měsíců.
A co když nemám zájem mít "nárok na úhradu péče hrazené vydíraným výpalným" ? Co když si na péči spořím sám a částky na zdravotní pojištění si odkládám do svého fondu (prasátka/matrace/sklenice zakopané za nahradě/zlata/stříbra/platiny/akcií/nemovitostí), čímž je opět uchráním před rozkradením Všeobecným Vydíracím Úřadem?

Ještě když se vrátím k té výše uvedené výpovědi pojistného (výpalného). Ke každému pojistnému je myslím zapotřebí sepsat pojistnou smlouvu a tuto podepsat. Je tedy pravdou, že taková smlouva je podepsána pod nátlakem (hrozba zabavení majetku exekutorem, pokud pod tímto nátlakem neuzavřeš pojištění) a nikoliv na základě svobodné vůle obou smluvních stran tak jak je u smluv obvyklé?
Petr

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od Petr »

Je to prasárna non plus ultra. Sestra má lékařské vzdělání, dokážeme si u nás v rodině poradit sami. Vždycky jsme si dokázali poradit sami. V maximální možné míře využíváme alternativní způsoby léčby a zdraví jsme všichni jak řepy. Nechápu na co (a hlavně komu) platím zdravotní pojištění. Jak se z toho vyvázat, to bych také rád věděl.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od SJM »

Jedním z možných řešení jsou ta menší společenství, jak tu o nich psala Vata.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od mypower.cz »

SJM píše:Jedním z možných řešení jsou ta menší společenství, jak tu o nich psala Vata.
Souhlasim. A v teto souvislosti si troufam rici, ze statni zrizeni tak jak je proste nikdy fungovat nemuze at je nastolen libovolny rezim. Stat je proste moc velky celek, ktery nelze centralne ridit. Lide z ruznych casti teto zeme maji ruzne priority, ruzne hodnoty a ruzne zivotni potreby a sladit to jednim zakonnym narizenim muze byt neresitelne. Napriklad kdyz si uvedomim, ze lide, kteri ziji ve mestech chteji rozhodovat o zpusobu zivota lidi napriklad na vesnicich, tak nechapu jak to muze fungovat. Lide kteri nevi o zivote na vesnici nic rozhodnou vzdy dle toho jake zkusenosti maji z mesta. A samozrejme i naopak. To o lidech z vesnice a z mesta je priklad. Jiny priklad, treba ze nekdo ma potrebu neustale hromadit majetek, jiny nikoliv. Takovi lide si nikdy v zivote nemohou porozumet. Obzvlaste jeste v pripade, ze se osobne neznaji a informace o zivote toho druheho maji pouze zprostredkovane a hodne zdeformovane. (Napriklad ty hajzle, ty neplatis zdravotni, budes za to potrestan, dostanes penale, vymahat to po tobe budeme... realita na druhe strane muze byt takova, ze dotycny pojistenec shani penize i praci kde muze, a vic proste uz nemuze.) Malé společenství a komunity by zajednak zavedly decentralizaci a také obrovskou konkurenci ve způsobu zivota v ruznych komunitach. V podstate kazdy by mel na vyber, nebo by ten vyber byl alespon daleko sirsi nez dnes. Dnes v dobe globalizace a centralizace, clovek na vyber nema vubec. Problem je ze lide, kteri si toto uvedomuji, tak tech je tak zanedbatelne mnozstvi, az je skoro zbytecne neco resit, protoze v pripade vzniknuvsi naprosto sobestacne komunity by ji tupa masa ovci totalne znicila.

EDIT: a ginganticky celek jako EU, nebo USA? Se podivejme jak to tam vypada. V jednom takovem celku zijeme a co je nam znamo tak ani solarni panel si asi nainstalovat nebudeme moci. To je vysledek centralni vlady. Totalni odpad.

EDIT2: Jak vlastne vytvorit nezavislou komunitu vedle stale prezivajiciho statniho zrizeni? Vzhledem k hrube sile, kterou statni zrizeni disponuje a obcane si to formou dani plati at chteji nebo ne, vidim vznik takove komunity jako velmi tezce realizovatelny.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od lwq »

Ja sem jednoznacne pro vznik tehle nezavisle komunity. Ale to bychom "podobne" lidi museli sestehovat do rozumneho uzemi a pak si vyhlasit autonomii. Musi to jit, vzdyt se podivejte na Kosovo.
Takto velke celky jsou jen skupinovou nevedomosti ci primo demenci drzene uskupeni pod velenim tech co maji tahla v ruce ...

EDIT: Ohledne zdrav. pojisteni sme se zrovna vcera s pritelkou rozcilovali ... Kazdy clovek vyhodi az rok vic jak 12 tisic za zdravotnictvi ktere mu v pripade, ze bude mit tu smulu ani nepomouze. Zlodejna.
luge
Příspěvky: 756
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od luge »

Tak vam sa na zapade žije.U nas ako SZČO čiže OSVČ musim mesačne zaplatiť minimum socialne poistenie 130 euro - 3329 Czk a zdravotne 55 euro - 1408 Czk :(
rimi
Příspěvky: 390
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od rimi »

co se tyce zdravi, musim pochvalit MMS, funguje vsem v rodine a okolo temer na vsechny infekce. Poridil jsem jej v okamziku, kdy jej SUKL zakazal, neni nad poradnou reklamu.

kosovo bych nezminoval, chudaci nasi bratri Srbi
http://www.kosovoonline.cz
nas novodoby trezorovy film:
http://uloz.to/xkJZpE1/ukradene-kosovo- ... ent-ct-avi
cteni pro otrle:
http://www.google.cz/search?q=kosovo+lidske+organy
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od SJM »

mypower.cz píše: Jak vlastne vytvorit nezavislou komunitu vedle stale prezivajiciho statniho zrizeni? Vzhledem k hrube sile, kterou statni zrizeni disponuje a obcane si to formou dani plati at chteji nebo ne, vidim vznik takove komunity jako velmi tezce realizovatelny.
Taková společenství již na našem území byla, dokonce v nedávné minulosti; například protestantské komunity, které vybíraly "druhé" odvody a za ně stavěly vlastní kostely a školy - součástí jedné z nich byl jako učitel i J.A.Komenský, pokud je mi známo.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od mypower.cz »

http://www.youtube.com/watch?v=Iuv91MnnOq4

Povinne shlednout a sirit. Hlavne prosim pochopit a konecne otevrit zaslepene oci. Vsem ve vasem okoli. Kdo nepochopi, naliskat, studena sprcha a znovu shlednout, dokud to nepochopi. Dekuji za pochopeni. A diky rimimu za link.
elli
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 18, 2011 8:43 pm

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od elli »

Jsem teď OBZP tudíž musím platit zdravotní a jsem zvědavá, jestli ho uvidím, kdybych nedej Bože někdy vážně onemocněla a potřebovala drahé léky nebo drahou operaci. Příroda je sice mocný lékař, ale až nám EU zakáže i neškodné bylinky...Sociální nechápu zrovna tak. Jaký má smysl ho celý život platit a když mě pak vyhodí z práce tak ho uvidím jen půl roku a pak si dělej co chceš, třeba chcípni hlady, ale že jste 20, 30 let makali a poctivě ho platili to už nikoho nezajímá?!
Komunity by byly fajn, ale tohle přece stát nepřipustí, aby někoho neměl právo kontrolovat a ždímat, takže si opravdu neumím představit, jak je založit. Navíc v každý skupině se brzo objeví někdo, kdo bude chtít mít nad ostatníma větší moc (viz třeba Farma zvířat od Orwella) a jsme zas tam, kde jsme byli. To bychom nesměli být lidi, aby to dlouhodobě fungovalo :-/
elli
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 18, 2011 8:43 pm

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od elli »

Mimochodem, když už jsme trochu u té politiky, zajímalo by mě jak fórum vidí volbu prezidenta. Asi to sem tak úplně nepatří, ale taky to může mít relativně vliv na to, jak se nám bude žít, co daně, co FVE apod.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od mypower.cz »

Prezident je v CR naprosto nepodstatna osoba, ktera muze maximalne tak jmenovat soudce (ty kteri vas dostanou do kriminalu pokud dostanou dobre zaplaceno), nebo bankovni radu v CNB (ta ktera vam zdrazi povinne ruceni kvuli zakazu takzvanych flotilovych smluv), ci davat amnestii (nekteri odsouzeni diky pokrivenym zakonum se dostanou konecne ven, mimo to bohuzel take samozrejme spousta skutecnych lumpu). Jinak ten clovek je k nicemu krom vysavani ohromneho mnozstvi penez ze statniho rozpoctu (dani, ktere pod pohruzkou exekuce ci uvezneni jsme nuceni nedobrovolne platiti). Me osobne je totalne jedno kdo je prezidentem, kdo jim bude a vubec me ten clovek nezajima. Nevidim v nem naprosto zadnou autoritu. Prehlasovani veta ohledne zakona o hospodareni energii hovori za vse.
rimi
Příspěvky: 390
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od rimi »

mypower.cz píše:Prezident je v CR naprosto nepodstatna osoba
To jsem si oddych, ze to neni naopak, prezident a 10 000 000 nepodstatnych osob :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

volba prezidenta sem přímo nepasuje , ale může ovlivnit mnohé takže :

Prezident je oficiálně jen něco jako tiskový mluvčí celého státu , ale ... není jedno kdo to je .
Jeden tvrdě zastává jádro , dostavbu temelína za každou cenu a obnovitelné zdroje by nejradši smetl z povrchu země s odůvodněním že prý škodí čes(z)kým podnikatelům , druhý se jádra zastává také , ale střízlivě a v obnovitelných zdrojích vidí budoucnost . Jeden stále kecá o tom jak bude aktivně řešit problémy "každého" z nás a snaží se nakukat že coby perzident bude mít kupu pravomocí - kecá jako většina z jeho party , druhý ví o čem mluví a říká pravdu jak se věci ve skutečnosti mají . Uvědomme si že jeden je ze stejnýho sračkoidně červenýho těsta jako většina pakáže která nám "vládne" od 48 , pravda , od revoluce si můžeme vybírat převážně mezi modrou , voranžovou a červenou , ale jakmile se za nimi zavřou vrata sou jedna banda . Dlouho byla jen červená ... "revolucí" se rozdělili na tři barvy - nejvychcanější prospěcháři zmodrali - středně "rozumová" skupina jen zoranžověla , asi z nostalgie k červené a červený zůstal ten zbitek . Prezident má oficiálně jen pár výsad a kupu povinností , bude-li jím někdo s kamaráčovskejma vazbama na většinu plepsu , tak nevím čeho všeho se dočkáme . Druhý dlouhé roky s nadhledem sledoval co se u nás děje , sbíral ve světě zkušenosti , získal respektovanou mezinárodní pověst (kolik na něj bylo podáno stížností když o jižních sousedech v souvislosti s temelínem prohlásil "já ty magory znám" ... klaus si vezme propisku a je z toho mezinárodní vostuda ... ) jehož se dnešní garnitura bojí , protože není z "jejich" těsta , má téměř čistý štít čehož se ti s posraným štítem bojí aby si na ně neposvítil .
Tak to tu přeci funge , né ? Politik nakecá (nalže) a slíbí cokoli aby jsme jej zvolili a po volbách ticho po pěšině protože musí plnit přání lidem kterým je zavázán a né plnit předvolební sliby . Chtěl bych znát veřejnou odpověď každého politika na otázku " Komu sloužíte ? " Jasně , většina by zalhala že nám , a protože českej národ je ***** tak se nic nestane ... :uh: .

Já nejen z morálního hlediska budu volit druhého ... vyhraje-li tak věřím že budou změny k lepšímu , navyhraje-li bude pokračovat dosavadní klauzůf zpáteční kurs do srabu a možá hůř . Volit pudu , protože kdo nevolí tak předem dává svůj plný souhlas s tím co bude po volbách a nemá si pak co stěžovat . Alias úspěch červených v posledních volbách - lidi na to hodili bobek ale teď protestují protože se jim výsledek nelíbí ... :roll: .

Nevím jak vy , ale já jsem poněkud znepokojen nedávnými událostmi .
Jo , a víte že zrušili pořady ČT Přidej se a Nedej se ? :hell:

Přeji Vám všem mnoho slunečních dní a pohody

elektronům zdar *cloud* :arrow: *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od mypower.cz »

abrams píše:Volit pudu , protože kdo nevolí tak předem dává svůj plný souhlas s tím co bude po volbách a nemá si pak co stěžovat .
no .. neni to tak jednoznacne. Rekl bych ze nabidka u voleb ne az tak uspokojuje poptavku. Dejme tomu prijdu do obchodu s jidlem a tam kupa shnileho jidla a plesniveho jidla. Znamena to, ze kdo nejde do obchodu, protoze se mu oboje hnusi, tak dava souhlas s tim co v tom obchode prodavaji a nema si pak co stezovat ze si neni kde nakoupit kus vonaveho tepleho chleba z pekarny?

Modelova situace: Mam volbu mezi politikem propagujicim fasismus a politikem propagujicim nejhorsi formu totality. Koho mam volit?

Modelova situace: Mam volit mezi lumpem A a lumpem B. Koho mam volit?

Ja fakt nevim, jestli s takovou volbou ztracet cas a misto utraty za dopravu do volebni mistnosti a zpet, si radeji neporezat drevo na otop. To mi prijde skutecne ucelneji straveny cas.

Kdesi na jakemsi foru jsem dokonce cetl, ze by volby mely byt povinnosti. No v takovem pripade bych asi k volbam musel, ale je to pak opravdu vule lidi? Nebo vysledek muze dopadnout totalne nahodne, protoze ti co by nevolili pouze splni volicskou povinost a hodi tam prvni papir, ktery jim prijde pod ruku, aby meli od povinne volby pokoj? Nebylo by pak levnejsi volby resit pomoci generatoru nahodnych cisel?
ace
Příspěvky: 98
Registrován: stř říj 26, 2011 10:55 pm

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od ace »

Nejsem vůbec zastáncem současného daňového systému. Zastavím se ale u kritizovaného zdravotního pojištění.
To je ale jediný solidární model, který může fungovat. Také jsem před pár lety mohl vést silácké řeči, že doktoři nic neumí, že je nepotřebuji apod., jenže jsem měl velmi vážný úraz, mám za sebou několik náročných operací a kdyby nebylo hrazeno ze zdravotního pojištění, tak bych na to neměl - buď bych zemřel, nebo byl celoživotně mrzák. A můj úraz opravdu nešel řešit mastičkama, nebo bylinkama. A takových případů je mnoho, jen co jsem jich viděl za své léčení v úrazové nemocnici. Různá nachlazení, chřipky apod. si člověk léčit zvládne, ale opravdu závažnou věc ne. Léčba pak stojí klidně mnostovek tisíc, klidně i přes milion (a to jsou u nás ceny za operace ještě o dost levnější než ve většině západních zemích, nemluvě o USA).

Problém zdravotnictví je, že v něm vůbec není málo peněz, ale jsou odsávány různými dobře organizovanými "polomafiánskými" skupinami. Typicky různé optimalizace při vykazování bodů za zdravotnické výkony bez účinných sankcí při zjištěném podvodu. Financování nepotřebných předražených přístrojů v místech kde nejsou třeba. To pak funguje tak, že přes politické tlaky v dozorčí radě VZP vždy někdo pohrozí stylem "pánové jaktože tady Frantovi nechcete financovat to a to? Tak pěkně budete, nebo Vás odvoláme..." K tomu duplicitní předepisování léků bez kontroly a vůbec předražené léky a různé praktiky kolem. Ale vždy se v médiích akorát vypíchne situace mladých doktorů absolventů, kteří na tom opravdu nejsou dobře a o ostatním se mlčí. Nevím ale jaké síly by bylo třeba, aby se změnilo. Leda až systém zkolabuje...
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od lwq »

A proc bych si nemohl platit pojistku jen a pouze svoji ? Jak pro ztratu zamestnani, tak pro zdravotni problemy. Proc ze me stat dela nesvepravneho opet a zase ?!
elli
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 18, 2011 8:43 pm

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od elli »

Povinné volby už tu v jisté době byly, takže to by se mi asi nelíbilo. Přesto i když stejně nevěřím, že se něco změní, tak svého voličského práva využívám vždy, akorát teď mám problém (jednoho určitě ne, protože ho nemusím jako osobu, druhý mi přijde jako osobnost v pořádku, ale v ničem bych se s ním neshodla).
Je fakt, že hodně lidí na volby kašla a pak nadává, ale taky je fakt, že u nás je to opravdu jak v tom obchodě, kde je všechno shnilé.

ace-Tenhle případ beru, ale je dost lidí, co si drahé léky a operace nemůžou dovolit, i když platí.
rimi
Příspěvky: 390
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Daně, jak na ně?

Příspěvek od rimi »

ace píše: Problém zdravotnictví je, že v něm vůbec není málo peněz, ale jsou odsávány různými dobře organizovanými "polomafiánskými" skupinami. Typicky různé optimalizace při vykazování bodů za zdravotnické výkony bez účinných sankcí při zjištěném podvodu. Financování nepotřebných předražených přístrojů v místech kde nejsou třeba. To pak funguje tak, že přes politické tlaky v dozorčí radě VZP vždy někdo pohrozí stylem "pánové jaktože tady Frantovi nechcete financovat to a to? Tak pěkně budete, nebo Vás odvoláme..." K tomu duplicitní předepisování léků bez kontroly a vůbec předražené léky a různé praktiky kolem. Ale vždy se v médiích akorát vypíchne situace mladých doktorů absolventů, kteří na tom opravdu nejsou dobře a o ostatním se mlčí. Nevím ale jaké síly by bylo třeba, aby se změnilo. Leda až systém zkolabuje...
souhlas

+ jeste cena toho spravneho leku
napr. paralen jsem loni bez predpisu koupil za 90kc, tak skvele to dokazi pouze mono-poly

o tom, kde utikaji penize:
http://www.tribune.cz/clanek/25157
http://zpravy.rozhlas.cz/cro6/komentare ... re--549151
psi stekaji, karavana jede dal
tolik pretrasana reforma zdravotnictvi neni o zmene systemu, ale o navyseni plateb, aby se udrzel v chodu

prima film ze zamori, doufam, ze to tak nedopadne u nas:
http://uloz.to/xGgLPUW/sicko-avi

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek