Zprovoznění Goodwe GW1Ok-ET

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
mira.vitek
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 29, 2022 7:11 pm

Zprovoznění Goodwe GW1Ok-ET

Příspěvek od mira.vitek »

Zdravím,
mám dotaz ohledně zprovoznění Goodwe GW1Ok-ET hybridní střídač 3f. Systém mám zapojený 25 panelů Canadian solar 375Wp 548V a 308V. Bohužel není ještě zapojena baterie, kde se čeká na dodání. Při spuštění a prvotním nastavení mi nejde "zakliknout" možnost bez baterie. Mohu Vás poprosit o pomoc, jestli má někdo zkušenost s oživením právě bez baterie?
ok2vuv
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2013 9:19 pm

Re: Zprovoznění Goodwe GW1Ok-ET

Příspěvek od ok2vuv »

Jo, jo je to tak. Nelze zvolit bez baterie, ale funguje i bez baterie. Samozřejmě pouze bez backup výstupu, takže synchronně se síti.
Uživatelský avatar
mira.vitek
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 29, 2022 7:11 pm

Re: Zprovoznění Goodwe GW1Ok-ET

Příspěvek od mira.vitek »

Po spuštění spadne měnič do čekacího módu, nejspíš právě protože nejde nastavit možnost "bez baterie."
Donkezz
Příspěvky: 6
Registrován: pon zář 12, 2022 9:55 pm

Re: Zprovoznění Goodwe GW1Ok-ET

Příspěvek od Donkezz »

mira.vitek píše:Po spuštění spadne měnič do čekacího módu, nejspíš právě protože nejde nastavit možnost "bez baterie."
Bez baterie funguje mam to tak zapojene ked svieti dodava do domu ked nesvieti berie zo siete. Je tam v nastaveni stale chyba bms ze nema bateriu ale to nevadi funguje.
ok2vuv
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2013 9:19 pm

Re: Zprovoznění Goodwe GW1Ok-ET

Příspěvek od ok2vuv »

Tak ještě zkontrolovat sled fází - musí být správně. Když je naopak, tak nenaběhne. Řádné uzemnění, dostatečné napětí na vstupu pro panely (minimálně 6 ks 450Wp, lépe 9). Zkušebně je možno zvolit nastavení jiného státu nebo rovnou ruční parametry sítě.
No a nezapomenout dát do konektoru vedle WiFi modulu ten DRED konektor. Já mám variantu s větším konektorem než je v návodu. Jsou tam propojeny 2 piny drátem a dva odporem. Bez něj to taky nejede...
passion
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 04, 2022 7:33 pm

Re: Zprovoznění Goodwe GW1Ok-ET

Příspěvek od passion »

Mám ho doma pár týždňov, zatiaľ tiež bez batérie a čo mám odsledované z parametrov PV Master, tak sa nepripojí, pokiaľ je odber zo siete v dome malý. Vie to poslať do jednej fázi najmenej 0,6A, čo je zhruba 400W. Od toho odčítaj vlastnú spotrebu meniča asi 160 - 180W. Ak je nastavený nulový pretok a v dome je celkový odber menší ako 200W (nemám presne odsledovanú hodnotu), *alebo panely nevedia dať aspoň tých cca 350W, tak menič ostane vo vyčkávacom režime a nepripojí sa.
Yco
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 18, 2022 10:58 am

Re: Zprovoznění Goodwe GW1Ok-ET

Příspěvek od Yco »

Zdravím, ja mám trochu iné skúsenosti.
Menič dával v "off-grid" režime bez batérií aj oveľa menej ako 400 W (konkrétne aj 46 W):
screenshot.1255.png
Mali sme odstávku EE a vonku bolo zamračené, ale jeden notebook s monitorom a router -om to za pomoci UPS -ky dalo celý deň. (Keď sa vyčasilo, tak išla aj chladnička a mikrovlnka.)

Nepríjemné na tom celom je, že ak bol požadovaný príkon na backup -e väčší, ako vedeli panely vyrobiť, vyhodilo to komplet všetko... A musel som cez PV Master nanovo zadávať v nastaveniach "Cold start", až tak to opäť štartlo.

Mám ale otázku: Viete mi niekto povedať, ktorý safety setting v Európe štartuje najrýchlejšie? (Vo svete asi Austrália, ale to mi u nás nenabehlo vôbec.) Dík.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek