Axpert King

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od nycco »

wattman píše:
nycco píše:
Ender píše:Ja mam 2 kusy od MPP Solar a jeden taky prska. Druhy je ok. Je to opravdu nekde vlevo nahore. Nejak jsem to nezkoumal, jede uz treti rok a zatim nikde nic neshorelo :). Nevim jestli je to nejaka vada nebo vlastnost :).
taky zacal lupat, cim větší vykon tím rychlejší lupani, sunfal jsem kryt a ejhle, ani jednou nelupnul, tak dostal nový hlinoko skleněný oblek a je po lupani
http://imgway.cz/s/96gJ
Jak si na tom ted stoji teplota, kdyz tam kde byl plech uz to nic moc ven nevyzaruje, nezvysilo se to ani trochu?
ja bych řekl že dokonce teplota je ted nižší, mam dva kingy, druhy v original plechu a ma stále vyšší teploty i pri menším vykonu než ten zasklený
Naposledy upravil(a) nycco dne ned srp 13, 2023 9:42 pm, celkem upraveno 1 x.
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od nycco »

Ender píše:
nycco píše:
Ender píše:Ja mam 2 kusy od MPP Solar a jeden taky prska. Druhy je ok. Je to opravdu nekde vlevo nahore. Nejak jsem to nezkoumal, jede uz treti rok a zatim nikde nic neshorelo :). Nevim jestli je to nejaka vada nebo vlastnost :).
taky zacal lupat, cim větší vykon tím rychlejší lupani, sunfal jsem kryt a ejhle, ani jednou nelupnul, tak dostal nový hlinoko skleněný oblek a je po lupani
http://imgway.cz/s/96gJ
To je krasny! Nezjistil jsi prosim cim to tedy bylo? Zkusim odkrytovat a uvidim jestli si prskne. Kazdopadne to prska jen kdyz je zapnuty menic DC/AC. Pokud jen nabiji baterii, tak nic neprska.
prave že nezjistil, jakmile jsem sundal kryt tak to přestalo absolutně, ani jednou to neprsklo takže nebyla šance to zjistit
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od nycco »

Ender píše:
nycco píše:
Ender píše:Ja mam 2 kusy od MPP Solar a jeden taky prska. Druhy je ok. Je to opravdu nekde vlevo nahore. Nejak jsem to nezkoumal, jede uz treti rok a zatim nikde nic neshorelo :). Nevim jestli je to nejaka vada nebo vlastnost :).
taky zacal lupat, cim větší vykon tím rychlejší lupani, sunfal jsem kryt a ejhle, ani jednou nelupnul, tak dostal nový hlinoko skleněný oblek a je po lupani
http://imgway.cz/s/96gJ
To je krasny! Nezjistil jsi prosim cim to tedy bylo? Zkusim odkrytovat a uvidim jestli si prskne. Kazdopadne to prska jen kdyz je zapnuty menic DC/AC. Pokud jen nabiji baterii, tak nic neprska.
Ještě než to otevřeš, zkus silně dotáhnout dva šroubky vpravo nahoře zvrchu měniče tam je zemnící místo je tam páska bez barvy která má spojovat kryt s konstrukcí Teoreticky by to mohlo pomoci Pokud ne tak to otevři a uvidíš jestli přestane prskat
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Axpert King - praskanie

Příspěvek od Solarnoob »

Solarnoob píše:
CCA 40 dni provozu a prská to stejne :-) Zda se mi, že to prskání je více slyšet z levé horni části :-)
Mám to stejně cca 70 dni provozu (king I ze Spanělska). Praská to vlevo nahore a jen když jede AC/DC. A praskani je dost nahodilé.

Ale zatím jede.
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
wattman
Příspěvky: 58
Registrován: pon lis 15, 2021 9:07 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od wattman »

nycco píše:
wattman píše:
nycco píše:
Ender píše:Ja mam 2 kusy od MPP Solar a jeden taky prska. Druhy je ok. Je to opravdu nekde vlevo nahore. Nejak jsem to nezkoumal, jede uz treti rok a zatim nikde nic neshorelo :). Nevim jestli je to nejaka vada nebo vlastnost :).
taky zacal lupat, cim větší vykon tím rychlejší lupani, sunfal jsem kryt a ejhle, ani jednou nelupnul, tak dostal nový hlinoko skleněný oblek a je po lupani
http://imgway.cz/s/96gJ
Jak si na tom ted stoji teplota, kdyz tam kde byl plech uz to nic moc ven nevyzaruje, nezvysilo se to ani trochu?
ja bych řekl že dokonce teplota je ted nižší, mam dva kingy, druhy v original plechu a ma stále vyšší teploty i pri menším vykonu než ten zasklený
Jestli to po zmene deklu je znat tak fajn. Jen jestli king meri stejne presne teplotu jako napeti a proudy tak to je stejne asi dost orientacni udaj :)
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od nycco »

wattman píše:
nycco píše:
wattman píše:
nycco píše:
Ender píše:Ja mam 2 kusy od MPP Solar a jeden taky prska. Druhy je ok. Je to opravdu nekde vlevo nahore. Nejak jsem to nezkoumal, jede uz treti rok a zatim nikde nic neshorelo :). Nevim jestli je to nejaka vada nebo vlastnost :).
taky zacal lupat, cim větší vykon tím rychlejší lupani, sunfal jsem kryt a ejhle, ani jednou nelupnul, tak dostal nový hlinoko skleněný oblek a je po lupani
http://imgway.cz/s/96gJ
Jak si na tom ted stoji teplota, kdyz tam kde byl plech uz to nic moc ven nevyzaruje, nezvysilo se to ani trochu?
ja bych řekl že dokonce teplota je ted nižší, mam dva kingy, druhy v original plechu a ma stále vyšší teploty i pri menším vykonu než ten zasklený
Jestli to po zmene deklu je znat tak fajn. Jen jestli king meri stejne presne teplotu jako napeti a proudy tak to je stejne asi dost orientacni udaj :)
jj přesně tak, přesností mereni axperti nevynikaji, dulezite je ze od te doby nikdy ani jedno lupnutí
nycco
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Axpert King - praskanie

Příspěvek od nycco »

Solarnoob píše:
Solarnoob píše:
CCA 40 dni provozu a prská to stejne :-) Zda se mi, že to prskání je více slyšet z levé horni části :-)
Mám to stejně cca 70 dni provozu (king I ze Spanělska). Praská to vlevo nahore a jen když jede AC/DC. A praskani je dost nahodilé.

Ale zatím jede.
mam jeden mpp solar a druhy z italie a dela to jen ten mpp solar, ital zatim pul roku ticho
Ender
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 05, 2022 10:13 am

Re: Axpert King

Příspěvek od Ender »

nycco píše: Ještě než to otevřeš, zkus silně dotáhnout dva šroubky vpravo nahoře zvrchu měniče tam je zemnící místo je tam páska bez barvy která má spojovat kryt s konstrukcí Teoreticky by to mohlo pomoci Pokud ne tak to otevři a uvidíš jestli přestane prskat
Tak jsem to otevrel a neprijde mi, ze by tam byl problem s uzemnenim. Vlevo nahore jsou pouze dve trafa a okolo zadne uzemneni, ktere by slo upravit. Nejsem elektrikar, ale prijde mi ze prskaji prave ty trafa a nevim jestli to pujde nejak upravit.
Přílohy
IMG_20230830_095342.jpg
IMG_20230830_095405.jpg
9,1kWp jih; 2x5048MKX v paralelnim zapojeni; 15,6kWh Pylontech + 280Ah Lifepo4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek