Centrala s automatickym startem - zapojeni

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
cubeec
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 15, 2022 10:01 am

Centrala s automatickym startem - zapojeni

Příspěvek od cubeec »

Zdravim,

bydlime s rodinou v byvale hajovne a koupili jsme ji jiz se stavajicim ostrovnim systemem. Nicmene soucasna centrala (Europower EPS8DE) nema automaticky start (ale jen start 'dalkovy' ze sklepa). Bylo mi receno, ze nase soucasna centrala se neda nijak jednoduse predelat na centralu s automatickym startem a tak bych ji rad vymenil za centralu novou.
Problem ale nastal v momente kdy jsem zacal hledat firmu ktera by to umela zapojit (a tim myslim do zbytku systemu - Victron).

Tak bych se rad zeptal zda by mohl nekdo nejakou firmu / nekoho doporucit, kdo s tim zkusenost ma, delat to a ma cas driv nez za 2 roky :-D

Diky moc.
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Centrala s automatickym startem - zapojeni

Příspěvek od Soban »

A co na tom nejde zapojit?

Přece původní kabely od centrály odpojím a připojím novou, ovládání centrály dovedu k tomu victronu a připojím na jeho relátko a v SW nastavím kdy má centrála startovat.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
cubeec
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 15, 2022 10:01 am

Re: Centrala s automatickym startem - zapojeni

Příspěvek od cubeec »

Soban píše:A co na tom nejde zapojit?

Přece původní kabely od centrály odpojím a připojím novou, ovládání centrály dovedu k tomu victronu a připojím na jeho relátko a v SW nastavím kdy má centrála startovat.
Tak pro nekoho, kdo tomu rozumi, to asi lehke je. Ja sam se do toho asi uplne poustet nechci...
cipis
Příspěvky: 4362
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Centrala s automatickym startem - zapojeni

Příspěvek od cipis »

Na bývalé hájovně (předpokládám prdel světa) se budeš muset pouštět do výrazně složitějších věcí, než vyměnit stroj a natáhnout kabel ... Tak směle do toho, protože až se ti to posere, tak určitě nebudeš chtít čekat dva roky, než ti to dojede někdo opravit.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek