Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř srp 10, 2022 5:44 am

PPDS 2022 - 3,7 kVA na 1 fázi

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty

PPDS 2022 - 3,7 kVA na 1 fázi

Příspěvekod jsikorjak » pát srp 05, 2022 6:34 pm

Ahojte, stavím si doma menší 1f hybrid se 4 kWp v panelech s měničem GW3648-ES a 2x Pylon US3000C. Měnič má max. AC výkon 3,6 kW. Pro připojení k DS mi projektant navrhnul odebrat jeden panel, abych se výkonem PV pole držel pod 3,7 kW, že mě jinak nepřipojí. Ale v aktuálních PPDS, konkrétně v příloze 4 se uvádí, že se jako výkon výrobny bere v případě FV elektrárny s akumulací výkon měniče. To v předchozí verzi přílohy nebylo a obávám se tak, že projektant vychází z té starší definice, což by mi způsobovalo omezení a celkem mě s tímto dotazem odbyl, že je projekt v pořádku.

Přitom, co jsem dohledal zde ve fóru, tak zaznělo i na nedávném školení montéra FVE, a to, že přepanelování již nevadí, pakliže měnič je do onoho výkonu. Máte již někdo prosím zkušenost s připojením k DS s větším výkonem panelů, abych mohl trvat na změně projektu? Už bych je potřeboval dát na střechu zatím jako ostrov a musím vymyslet, jak to případně zapojit. Na distribuci jsem psal, ale asi nemůžu tak dlouho čekat.

Díky moc!
?
jsikorjak

Re: PPDS 2022 - 3,7 kVA na 1 fázi

Příspěvekod glottis » pát srp 05, 2022 6:51 pm

nevim, je to divny. Panely by nemeli mit vliv jen je limit tech 10kwp. Letos mi pripojili 5kwp + 3x1,8kw. Kdyz bych tam mel jeden, tak by to melo projit taky a tech 5kwp je prece vic nez 3,7. Pravdepodobne to projektat pomotal?
?
glottis

Re: PPDS 2022 - 3,7 kVA na 1 fázi

Příspěvekod Quickyprd » pon srp 08, 2022 6:13 am

Je to trochu individuálně dle konkrétního schvalovacího distribučního technika. Ale hlavně se nyní bere výkon měniče. Já mám třeba ale Victron MP II 4kW, což se mu moc nelíbilo, ale uznal, že panely mají jen 3,6kWp, tedy uznal to slabší. Prostě tak aby do sítě nemohlo jít více jak těch PPDS 3,7kW na fázi....
?
Quickyprd

Zpět na Plánované elektrárny