ISOLAR invertor - připojení Wifi modulu a max. U na solárech

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Seki
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 12, 2022 7:35 am

Re: ISOLAR invertor - připojení Wifi modulu a max. U na solá

Příspěvek od Seki »

Screenshot_20220731-074258_One UI Home.jpg
Screenshot_20220731-074258_One UI Home.jpg (120.94 KiB) Zobrazeno 665 x
Ja mam Isolar Sml Ii a ten wifi modul najlepsie spolupracuje na androide so SmartESS aplikaciou. Rovnaky ucet funguje aj na WatchPower a FronusSolar.
Sarek
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 12, 2022 2:00 pm

Re: ISOLAR invertor - připojení Wifi modulu a max. U na solá

Příspěvek od Sarek »

Seki píše:
Screenshot_20220731-074258_One UI Home.jpg
Ja mam Isolar Sml Ii a ten wifi modul najlepsie spolupracuje na androide so SmartESS aplikaciou. Rovnaky ucet funguje aj na WatchPower a FronusSolar.
Hele je nějaká finta na tyhle app. Když se pokouším registrovat, píše mi to že seriál nr je incorrect.. :wall:
Mám isolar smk se zabudovanou WiFi
Seki
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 12, 2022 7:35 am

Re: ISOLAR invertor - připojení Wifi modulu a max. U na solá

Příspěvek od Seki »

Je potrebne zadat seriove cislo wifi modulu. Ze ci nezadavas seriove cislo invertora.
PetrDubi
Příspěvky: 1347
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ISOLAR invertor - připojení Wifi modulu a max. U na solá

Příspěvek od PetrDubi »

Jestli máš sundávací panel, tak je wifi v něm a číslo na zadní straně panelu.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
mirekcafa
Příspěvky: 337
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: ISOLAR invertor - připojení Wifi modulu a max. U na solá

Příspěvek od mirekcafa »

už jsem pokusy připojení Smartess wifi k Easunu vzdal, za boha se mi to nepřipojí do sítě. Připadá mi že se tam mlátí signál routru a toho wifi modulu. Kdyby měl někdo dobrou radu ještě bych to zkusil....
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
mirekcafa
Příspěvky: 337
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: ISOLAR invertor - připojení Wifi modulu a max. U na solá

Příspěvek od mirekcafa »

Stále problém....vysvětlil by mi někdo co znamená v aplikaci Default Node a Overseas node?
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Kony.cz
Příspěvky: 105
Registrován: ned dub 10, 2022 11:07 am
Lokalita: Znojmo
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3.43 kW

Re: ISOLAR invertor - připojení Wifi modulu a max. U na solá

Příspěvek od Kony.cz »

mpcz píše:Zdravím, koupil jsem ISOLAR SMH 3kW 24V hybrid 102V. Také modul Wifi. Jenomže Wifi modul, který je do RS232 nefunguje. Na Invertoru je taky RS232, přes kterou se do invertoru dá dostat a posílá data. Ale jen přes kabel RS232 na USB a do NB. Výstup je tedy funkční. Ale připojený modul WIFI nefunguje. Na tom jejich serveru je sice přihlášený, ale data z invertoru nevidí žádné. Prodejce tvrdí, že ISOLARY EASUN s tímto modulem nefungují. To ale pravda není, protože mám v provozu ISOLAR EASUN SPS 3kW 24V a tam ten wifimodul jede OK až do mobilu.
Mohl bych koupit ještě druhý ISOLAR SPS 3kW 24V, ale zase další problém, tento hybrid má napětí max. na solárech 80V, což je při stávajících solárech 2x 49V v sérii málo. V manuálu je ale psáno, že max. je 102V. Takže v tom mají pěkný hokej. Nevím, co platí.
Narazil už někdo na tyto problémy? Dík, mpcz, 17jul2022
Jaky přesně+ wifi modul ti jede na ISOLAR EASUN SPS 3kW 24V ??? potřebuji vyčítat hodnoty do HA.... Snažím se přes ESPHome a MQQT, ale to mi pořád nefunguje nebo to hrozně blbne

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek