Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: čtv čer 30, 2022 1:37 am

Axpert King pomoc s opravou

Měniče Axpert

Axpert King pomoc s opravou

Příspěvekod salinm1 » stř čer 22, 2022 10:01 am

Ahoj,

Tak jsem to dopracoval k tomu, ze misto 2 fazoveho nebo 1 faziveho zapojeni, co jsem zde resil mi u jednoho noveho Kinga odesla DC cast, FW je 72 nekde jsem cetl,ze to u nisoch verzi to obcas blblo,ze ukazoval PV 0W issu tzv. Ale at delam co delam z PV mi nejde ani W. A zadna chyba nic. Stalo se to tak, ze pri nabijeni ani ne 1KW najednou jsem videl v grafu, ze PV 0. King neni prepanelovanej na vsechny string jsou pojistky i zpetne diody zadna z pojistek nevylitka, napeti na stringu bylo cca 100V tj ke 145 V hranici daleko. KING je novy v zaruce, ale musel bych ho posilat do spanelska, neni tu nekdo kdo by koukl a rekl hele odeael ti tenhle kondik za 30kc a za tohle ti to opravim?

Jen doprava me vyjde docela dost. Nebo nema nekdo napad co by to mohlo byt vyznam se v ele, ale silnoprode...

Dekuii za pomoc a pripadne rady.
?
salinm1

Re: Axpert King pomoc s opravou

Příspěvekod bokser01 » stř čer 22, 2022 4:57 pm

Nemám tedy axperta ale jeho klon 3kw a tam mám problém s tím že sem tam někdy i na dobu hodiny tvrdí že PV 0V teplota MPPT 0°C a W tak 0. při měření klestakem jsem zjistil že to sice tvrdí nuly ale proud v tu dobu z panelu přes MPPT jede. U mě je to nějaká chyba komunikace MPPT desky s deskou měniče. Zkus si změřit za toho stavu zda něco z panelů teče nebo ne.
2,4Kwp, 9,6Kwh olovouhlik, MUST 3KW 80A MPPT 24V
?
bokser01

Příspěvekod salinm1 » stř čer 22, 2022 7:17 pm

Uz jsem zazil s clony a axperty hodne ale tohle me nenapadlo zkusim to nejak zmerit a uvidime diky moc za napad
?
salinm1

Příspěvekod bokser01 » stř čer 22, 2022 8:54 pm

Není zač a nebo si změř napětí panelů při odpínačem vypnutých panelů od měniče kdy tam bude napětí na prázdno. Pak když zapneš panely na měnič a spadne napětí dolů, tak víš že měnič s nimi pracuje.
?
bokser01

Příspěvekod bokser01 » stř čer 22, 2022 8:56 pm

Ještě dodám že ani mě na měniči nesvítí žádná chyba :) Už jsem ho 3X rozebral prošel kde co, káblíky měnil no blbnu tu s tím už měsíc. Napsal jsem výrobci o nový FW zda to není nějaký bug v něm. Protože jinak měnič jede bez problémů. Zítra o stejně dám do pryč protože mi přijde nový. MUST 3kw :)
?
bokser01

Příspěvekod gupa » stř čer 22, 2022 10:10 pm

https://www.youtube.com/watch?v=wNdTkpejmEg

Nebere to ale překladač, ale borec odpojil někde v prostředku videa jakýsi káblík a nula, kdyby to byl sucháč nebo rozpoj v tomto, bylo by to dobrý. Jinak ten problém pěkně vysvětluje, ale nerozumím mu ani ťuk.
gupa

Příspěvekod bokser01 » stř čer 22, 2022 10:39 pm

gupa píše:https://www.youtube.com/watch?v=wNdTkpejmEg

Nebere to ale překladač, ale borec odpojil někde v prostředku videa jakýsi káblík a nula, kdyby to byl sucháč nebo rozpoj v tomto, bylo by to dobrý. Jinak ten problém pěkně vysvětluje, ale nerozumím mu ani ťuk.

Hele já u mě hledám nějaké souvislosti ale nepřišel jsem na to... Prostě to začne blbnout jakmilem přelezu 40°C MPPT někdy je zase den kdy jedu 60°C MPPT a neblbne to. Navíc nevím proč ale když nechám na PV svorkách připojený multimetr nekraví to téměř vubec, když ho dám pryč okamžitě to blbne... :D Nevím no káblíky jsem prošel co se dalo...
?
bokser01

Příspěvekod gupa » stř čer 22, 2022 11:08 pm

Tak nato nasaď nějaký filtr a možná to vyřešíš, zatím je jasné, že el. energie v pulzním režimu je o vlnách, takže myslím, že ti to prostě někde dělá komunikační problém a dráty jsou v podstatě něco jako anténa. Jestli to nechce tedy nějak jen odstínit někde. Nebo možná bude stačit jen zkontrolovat zemění. Nevím. Navedl mne nato ten klešťák (předpokládám že to byl a ne jen hroty) jak píšeš.
gupa

Příspěvekod bokser01 » stř čer 22, 2022 11:18 pm

Jojo klestakem když měřím přívod PV tak když měnič ukazuje nulu tak proud je stále stejný takže je to určitě jen o nějaké komunikaci. Problém je hlavně ten, že když mu to vypadne přestane regulovat ventilaci no a pak je schopný se div neupéci... Jednou jsem ho čapl s teplotou 90°C na MPPT kdy náhodou komunikace naskočila a měnič hodil err přehřátí. Ale kolik tam bylo něž komunikace naskočila radši nedomýšlet...
?
bokser01

Příspěvekod salinm1 » čtv čer 23, 2022 11:08 am

Tak u me to vypada, ze je opravdu nekde problem v HW jelikoz jsme zkusil zmerit PV na vstupe 102,1 po zapnuti menic najede zacne z baterky cucat a generovat 230, ale PV nenajede na monitoru, v aplikaci a po zmereni znovu 102,1 tj ani nevypada, ze by se maskoval neznate nejakeho sikovneho kolegu?
?
salinm1

Zpět na Axpert