Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte říj 04, 2022 12:31 am

Pomalobezny generator 500W

Pomalobezny generator 500W

Příspěvekod maxjes » sob čer 18, 2022 5:56 am

Zdravim vsechny,

Shanim pomalobezny generator s permanentnimi magnety o vykonu okolo 500W. Planuji vyuzit vodni tok a postavit si mikro vodni elektrarnicku.

Diky pripadne i za nabidky vykonove jinych generatoru napriklad ze starsich vetrnych generatoru ;-)

Diky
Max
?
maxjes

Re: Pomalobezny generator 500W

Příspěvekod Honzík » sob čer 18, 2022 6:51 pm

Koukni na bazoš. Nebo VDK elektronika. Na bazoši koupíš i servomotor Indramat, kterej funguje i jako generátor....Já to tak taky provozují, mám Francisovu vodní turbínu a jako generátor mám tento německý servomotor s permanentními magnety v rotoru. Akorát musíš dát správnej výkon k turbíně, tedy to trochu spočítat....
?
Honzík

Příspěvekod lwq » pát črc 15, 2022 10:57 pm

Jak psal Honzik, mrkni na bazos - jde koupit 350W BLDC motory z "hooverboardu" a podobnych hracek a pak lze mit napriklad vicero peltonovych turbin pro ruzny prutok a na nich tyhle motory v roli generatoru ...
lwq

Příspěvekod misa84 » pon zář 12, 2022 7:26 pm

řeším podobný problém, jak dál upravujete napětí? musí to průtokem houpat s napětím i proudem - ideální bybylo šoupnout tam mppt jenže to asi nepůjde tak jednoduše...? Dík

Honzík píše:Koukni na bazoš. Nebo VDK elektronika. Na bazoši koupíš i servomotor Indramat, kterej funguje i jako generátor....Já to tak taky provozují, mám Francisovu vodní turbínu a jako generátor mám tento německý servomotor s permanentními magnety v rotoru. Akorát musíš dát správnej výkon k turbíně, tedy to trochu spočítat....
?
misa84

Příspěvekod *CAR* » pon zář 12, 2022 11:08 pm

Někdo používá na stabilizaci otáček při měnícím se proudu vody obyčejnou přehazovačku na kolo . To ale u Peltonek neplatí , tam je to řešeno velkým spádem vody ( 7 až 20 metrů s malým průtokem vody ) - je tam tlaková tryska ,kterou zatáhneš či vystrčíš a tím srovnáš otáčky na potřebnou úroveň .
?
*CAR*

Zpět na Fotovoltaické panely