Teorie: Optimalni rozlozeni vykonu pole panelu

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Teorie: Optimalni rozlozeni vykonu pole panelu

Příspěvek od mypower.cz »

Dnes je idealni situace, kdy by se z FV dalo vytahnout o neco malicko vice, a tak tu nadhodim jednu myslenku.

Obrázek

V mem systemu jsou 2 oddelene vetve. FV1 je uz ted v prebytku, FV2 se na prebytek nemuze doastat (vetsi kapacita, vetsi odber = jine podminky nez FV1). Konfigurace je 2 a 2 panely na kazdou vetev. Premyslim o nejakem levnem a efektivnim reseni nejak velmi snadno umet elektronicky prepojit jeden z panelu FV1 k FV2 a mit tak rychle konfiguraci 1 a 3 panely misto 2 a 2 panelu.

Vyhody:
Lepsi balancovani vykonu pro dobijeni vetvi baterii na kterych je ruzna spotreba (treba i zadna) a ruzny stav dobiti. Pokud je energie nedostatek, mohlo by se tohle znacne hodit a zuzitkovat tak mozny prebytek na slabsich nebo mene zatizenych vetvich FV.

Nevyhody: kdyz se vyjasni je potreba okamzite prejit zpet do standardniho rezimu protoze kuprikladu moje regulatory maji limit 30A max, a ten by mohl 3mi panely uz byt prekrocen.

poznamka ke grafu: dira v mereni je restart NTB. Bohuzel zacalo mu tezce jebat po spusteni nejakeho pluginu v chrome, uz to neudelam, prisaham.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Teorie: Optimalni rozlozeni vykonu pole panelu

Příspěvek od mypower.cz »

Tak prave jsem to zkusil vyresit jinak. 45W LCD AOC LM 720 jsem z 12V rozvodu FV2 prepojil na stridac pomoci AC DC adapteru, a stridac mam na FV1. Tim jsem vlastne pridal spotrebu na FV1 a odebral spotrebu na FV2, ktera by se ted jeste do vecera mohla dostat diky tomu do prebytku, takze by energie na noc zustalo o neco vice.

Mam pocit ze obe vetve baterie pripojim pres http://www.mini-box.com/Y-PWR-Hot-Swap- ... Controller a 20A vystup vyuziju pro jeste vymakanejsi 12V rozvody.
The Y-PWR board can be used to perform smooth transition in between AC/DC wall adapter and battery solution. AC/DC input source has to be always higher than battery voltage
Takze vlastne ten loadshare jde po vyssim dostupnem napeti a to pouziva prioritne? No to by se mozna hodilo, otazka jak se to bude realne chovat. Takto by se nebalancovaly panely, ale spotreba az za bateriema, kdy vlastne prioritni by byla vetev s vyssim napetim, v dnesnim pripade FV1.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Teorie: Optimalni rozlozeni vykonu pole panelu

Příspěvek od mypower.cz »

Obrázek
Prebytek, ktery letel do luftu je zuzitkovany monitorem, FV2 leze nahoru, tzn dobiji se...

To de ... :idea:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Teorie: Optimalni rozlozeni vykonu pole panelu

Příspěvek od mypower.cz »

Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Teorie: Optimalni rozlozeni vykonu pole panelu

Příspěvek od mypower.cz »

hm, zacalo do toho zapadat slunko, takze ted uz nepoexperimentuju s prebytkama na FV1, chtelo to s timto zacit driv, nicmene pokusim se pripojit na DC rozvody objednane udelatko na DC Load Share, jakmile dorazi a uvidime co to udela v techto situacich, kdy by bylo vhodne zuzitkovat kazdy miliwatt prebytku.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek