FVE prostory pro střídač

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Odpovědět
bokser01
Příspěvky: 1308
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Reputace: 67
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

FVE prostory pro střídač

Příspěvek od bokser01 »

Mám problém... U kamaráda chceme budovat malý ostrov o panelech 1,6kwp a střídači 3kw 24V. Vzhledem k tomu že to dělá kravál nemůže to být někde v obytné části. Má tam ale v pokoji dveře do malé místnosti asi 3M2 kde by se dal měnič umístit. Jde mi o to abych ho tam neupekl... Když bude kamarád doma může mu tam vyvětrat. Jiná možnost není

Dotaz č.2 má hromosvod který vypadá docela solidně ale bude to dle jímače asi nějaké homodomo... :D Potřebuju pro měnič a přepětovku zem. V pojistkách u hodin má klasickou starou dřevěnou boudu s hodinama a pár jističema do baráku... Je to tam ale nabastlené jak to ve starých instalacích bylo třeba 3 okruhy na jeden přívod světla zásuvky nemlich...

Proto bych rád za měničem vedl TN-S síť, Jelikož v baráku je TN-C a nemám odvahu cokoliv někde přepojovat protože když jsem měnil pitomou zásuvku v tom baráku tak fáze vedla ZŽ kabelem a nulák černým... Asi to tam kdosi dělal z toho co našel nebo netuším proč to tam je taková prasárna.

Napadlo mě si vytáhnout z pojistek fázi a rozdělit v nich PEN na N a PE a přitáhnout k měniči a u měniče udělat ještě pospojení s uzemněním hromosvodu?

Nechám si rád poradit.
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
soami
Příspěvky: 519
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Reputace: 40
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Bydliště: Posázaví

Re: FVE prostory pro střídač

Příspěvek od soami »

Doporučoval bych pozvat elektrikáře a začít rekonstrukcí rozvodu elektřiny. Tak, jak popisuješ stávající zapojení a návrh FV, to smrdí velkým průserem.
bokser01
Příspěvky: 1308
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Reputace: 67
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: FVE prostory pro střídač

Příspěvek od bokser01 »

To by asi nebylo na škodu co jsem se teď díval to přizemnění by mělo být v bodu rozdělení PEN a HOP tam taky žádné není... Takže by to fakt chtělo začít tím že se nechá překopat celý el. rozvod

Jinak jsem napsal dobrou blbost propojit hromosvod s zemí měniče a PEN distribuce :D V podstatě by se zatáhl výboj pěkně do rozvodu :)
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek