Kombinovaný měnič / přetoky

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: Kombinovaný měnič / přetoky

Příspěvek od sindyk »

MartynekAleš píše:To máte pravdu. Ale trochu automatizace ne?
Na těch Axpertech je relé a ty přepínače sítí se dají také ovládat externě. Tam je spíš problém s rychlostí, může to třeba shodit PC. Přepínač má tu výhodu, že se na něj dají pověsit všechny fáze v baráku a pokud tam není nějaký točivý stroj na 3f, tak se dá koupit 7,2 nebo 8 kW Axpert a ten potahá všechno. Když nemá šťávu, tak přepínač to přehodí na DS a pak si každá fáze jede svoje.
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Kombinovaný měnič / přetoky

Příspěvek od Pawel »

Na Axperta připojíte jen 1f. Všechny fáze v baráku - snad okruhy.
PetrDubi
Příspěvky: 1347
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kombinovaný měnič / přetoky

Příspěvek od PetrDubi »

MartynekAleš píše: To máte pravdu. Ale trochu automatizace ne?
Ale já to mám automatický. Když zmizí napětí z měniče, tak se to automaticky přepne na 3f na síť a když se zase objeví napětí z měniče, tak se to po nastavené prodlevě přepne na 1f ostrov. Mechanický ruční přepínač tam mám taky, ale jenom jako zálohu - jefen na přepínání ručně/automaticky a druhý na síť/fv.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
pasta
Příspěvky: 54
Registrován: pon úno 23, 2015 9:24 pm

Re: Kombinovaný měnič / přetoky

Příspěvek od pasta »

A já si dlouho lámal hlavu nad tím, jaktože mi Axpert VM III 5kW pravděpodobně zachránil druhé odpojení BMS na možné přepětí, když jsem k baterii měl připojený ještě EPSolar, sluníčko pálilo a baterie byla plná. Pořád mi vrtalo hlavou, kam tu energii z baterií posílal :uh:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek