FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
rob.brno
Příspěvky: 976
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od rob.brno »

RomanH píše:Zdravím , jsem tu na foru asi měsíc , teď finišuju přípravy a do konce roku bych chtěl mít 4x 230 Wp panely na střeše .FVE si postavím sám i kdyby čert na koze jezdil .Jako elektromechanik s tím nemám problém . Nechám si na to udělat i revizi - pro jistotu.
Začínám se na to dívat obdobně, získal jsem nyní povolení připojit 5kwp FV. Takže bych snad ještě stihnul do konce roku naházel panely, zapojit a nechat udělat revizi, ovšem rád bych kdyby byly známé výkupní ceny na rok 2013. ERU totiž na stížnost od CZePHO stahnul původně navrhované. Předpokládám, tedy mírné zvýšení výkupních cen na rok 2013 oproti původně navrhovaným.

Ovšem nepočítám že CZEPHO bude mít zájem řešit zákaz svépomocné instalace FV(spíše se montážním firmám hodí do krámu). U nízkých výkupních cen to bylo něco jinného, nebyl by zájem o FV a montážní firmy by neměli kšefty.

Jak jsi daleko s montáží své FV?
Kdo udělá revizi, obyčejný revizák co dělá např. revize el.instalace v domě?

Admin edit: Rozděleno od původního tématu Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?
Petr

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Petr »

rob.brno píše:Začínám se na to dívat obdobně, získal jsem nyní povolení připojit 5kwp FV. Takže bych snad ještě stihnul do konce roku naházel panely, zapojit a nechat udělat revizi, ovšem rád bych kdyby byly známé výkupní ceny na rok 2013. ERU totiž na stížnost od CZePHO stahnul původně navrhované. Předpokládám, tedy mírné zvýšení výkupních cen na rok 2013 oproti původně navrhovaným.

Ovšem nepočítám že CZEPHO bude mít zájem řešit zákaz svépomocné instalace FV(spíše se montážním firmám hodí do krámu). U nízkých výkupních cen to bylo něco jinného, nebyl by zájem o FV a montážní firmy by neměli kšefty.

Jak jsi daleko s montáží své FV?
Kdo udělá revizi, obyčejný revizák co dělá např. revize el.instalace v domě?
Četl jste záhlaví tohoto serveru? Je tam napsáno:
Osobní zkušenosti s provozem fotovoltaických elektráren bez výkupu el.en, zeleného bonusu a dotací.
Je to přímo na homepage. :wall: Admin by měl pro tyto podnikatele zřejmě zřídit placený přístup na fórum. (TIP pro admina).

K 5kWp elektrárně s výkupem pro vás jistě nebude problém osobu oprávněnou zaplatit ze zisků, které vám vaše FVE přinese. Osoba oprávněná vám zajistí i revizi v ceně, tím jsem si jist.
ace
Příspěvky: 98
Registrován: stř říj 26, 2011 10:55 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od ace »

Petr píše:Četl jste záhlaví tohoto serveru? Je tam napsáno:
Osobní zkušenosti s provozem fotovoltaických elektráren bez výkupu el.en, zeleného bonusu a dotací.
Je to přímo na homepage. :wall: Admin by měl pro tyto podnikatele zřejmě zřídit placený přístup na fórum. (TIP pro admina).

K 5kWp elektrárně s výkupem pro vás jistě nebude problém osobu oprávněnou zaplatit ze zisků, které vám vaše FVE přinese. Osoba oprávněná vám zajistí i revizi v ceně, tím jsem si jist.
Nebyl bych tak apriori vyhrazen proti malým střešním instalacím využívajících výkup/zelený bonus. Ve většině případů jsou to nadšenci, naladěni podobně jako čistí ostrovníci a výdělek není primárním cílem. Ostatně při navrhovaných výkupních cenách na 2.pololetí příštího roku od ERU nejde o nic finančně lukrativního. Něco jiného je to pak samozřejmě u velkých solárních parků.
rob.brno
Příspěvky: 976
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od rob.brno »

Petr píše: Četl jste záhlaví tohoto serveru? Je tam napsáno:
Nečetl.
Petr píše: K 5kWp elektrárně s výkupem pro vás jistě nebude problém osobu oprávněnou zaplatit ze zisků, které vám vaše FVE přinese. Osoba oprávněná vám zajistí i revizi v ceně, tím jsem si jist.
NA vaší zaujatosti proti FV připojených do sítě jE vidět, že všeobecně negativní propaganda funguje. Bohužel hlavní zisky v této oblasti plynou výrobcům, montážním firmám, bánkám a státu. Ono ani při výkupních cenách 13kč se nedá o enormních ziscích mluvit(spousta FVE je dokonce ve ztrátě, nabrali si úvěry a práci svěřili předraženým mont. firmám).
Vemte si jen stát:
- DPH na komponenetech
- DPH na práci firmy
- eventuelně 26proc solární dan
- dan z příjmu
- sociální
- zdravotní

Doporučil bych přesměrovat tuto vaši zaujatost vůči ČEZu a jejich komplotu se státem. Průšvihem je způsob přerozdělování výnosu z emisních povolenek ČEZu namísto podpory OZE.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od SJM »

rob.brno píše: ...spousta FVE je dokonce ve ztrátě, nabrali si úvěry a práci svěřili předraženým mont. firmám... .
Nevím, zda čtu dobře, ale proč by někdo provozoval FVE s odkupem DS, pokud by byl ve ztrátě ? Aby dotoval DS ?
Možná k té "ztrátě" připočítáváte i zmíněné splátky úvěru, potom by se ovšem nejednalo o ztrátu, ale o podporu některé banky prostř. úroků.
Pokud ve zmíněné "ztrátě" nezapočítáváte úvěr, potom daně nejsou hrazeny ze ztráty, ale ze zisku a limit pro povinnost registrace k DPH z 5 kWp snad v ČR nelze dosáhnout. Pouze s platbami dalších daní - tzv. soc. a zdr. pojištění je to složitější.
rob.brno
Příspěvky: 976
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od rob.brno »

SJM píše: Pokud ve zmíněné "ztrátě" nezapočítáváte úvěr, potom daně nejsou hrazeny ze ztráty, ale ze zisku a limit pro povinnost registrace k DPH z 5 kWp snad v ČR nelze dosáhnout. Pouze s platbami dalších daní - tzv. soc. a zdr. pojištění je to složitější.
Odpovím vám do SZ, at zde neplevelím ostrovní problematiku tématem o k DS připojených FV.
JiříK
Příspěvky: 1025
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od JiříK »

I nene, mě osobně a možná i další by to zajímalo! Takže, prezentovat zde, prosím.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Chose
Příspěvky: 33
Registrován: stř zář 21, 2011 10:41 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Chose »

Já bych chtěl taky znát tu pohádku o těch "FVE ve ztrátě" a pak ještě tu o Budulínkovi. Díky.
ace
Příspěvky: 98
Registrován: stř říj 26, 2011 10:55 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od ace »

Chose píše:Já bych chtěl taky znát tu pohádku o těch "FVE ve ztrátě" a pak ještě tu o Budulínkovi. Díky.
A já takové znám. Ne každý je kutil a dokáže dobře vybrat levnou nabídku. Jedná se především o ty, co nakoupili draho, k tomu daňové záležitosti, různá byrokracie, obstrukce od sousedů při schvalování, sociální a zdravotní pojištění, pozdní úhrady od distributorů a tímpádem skluz ve splátkách úvěru, sankční úroky atp.
A když se podívate na návrh nových výkupních cen od 30.6.2013, tak pro instalace nad 5kW se navrhuje zelený bonus jen ve výši 1,48Kč/1kWh což teda není žádné terno za všechnu to byrokracii a daně kolem.
http://www.solarninovinky.cz/2010/index ... 2404&rm=15
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Roger »

A kolik teda ve skutecnosti nyni berou?
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Tiger.s »

Do července to bylo do 5kw cca 2,7-8 kč ted už jen 2,3kč přibližně...

Jinak k těm přízpěvkům víše. Mám také fve na zelený bonus spuštěnou loni. Výkup 5,6kč/kwh . A jen pro vašši info každý měsíc chodí faktura za dopravu elektřiny cca 130-150kč měs. dle výkonu fve. AAle já naposledy dostal peníze v dubnu.
Jen pr info o těch obrovsky vydělávajících fve.

Něco jiného jsou parky co jsem stavěl tam fakturujou i 13mio/měs. Banky to mají uděané tak že k účtu mají práva jenn oni. pokud majitel potřebuje zaplatit třebas servis nebo víměnu vadného měniče musí banku složitě žádat o uvolnění peněz z účtu.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Roger »

Tak kdyz si to brali na uver tak je to jejich problem ze museji zadat.

A ty mas ve smlouve sjednanou splatnost, pokud ti snad nezaplati vcas tak najdi jeste jednoho a muzete po 30 dnech po splatnosti na Cez dat navrh na vyhlaseni insolvence a polozit tak Cez. Takze kde je problem, ze jsi podepsal splatnost 3 mesice?

Fakturujou 13 mio mesicne a kolik byla porizovaci cena elektrarny resp. jaky ma vykon - vis? Pro srovnani.
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Tiger.s »

To že ote si nadiktovalo platební podmínky stím jsem nic dělat nemohl. Já stavěl svoji fve stím že čez platí faktury každý měsíc. Ale jelikož sem měl hotovost ta mi to tolik netrápí. Jen se mi líbí jak tu házíte všechy do jednoho pytle. Pokud má člověk na střeše malou fve na zelenej bonus tak na tom nevidělává nějaký extrémní peníze . Já to dával hlavně z toho důvodu že mám kompletní kuchyn na ele. a topím tepelým čerpadlem. A zálohy platím jen 1600kč a zatím co tak počítám by mi to mohly snížit i pod 1000kč. (nemysně drahý polatek za jistič u d56 ) Plyn mi do baráku nesmí.
Chtěl jsem udělat větší ostrov ale boužel v zimě mám spotřebu přez 15kwh den mínus něco z fve . Druhá věc je ta že mám barák dva a půl měsíce komplet ve stínu lesa. A z mé 4,6kw fve vymáčnu ztěží 500-600w.


K té velké fve byla stavěna ve výkupu přez 13kč /kwh a v té obě stála něco kolem 800milionu pokud si dobře pamatuju. výkon něco víc než 4,3mwh.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od střídač »

Tiger.s píše:Ale jelikož sem měl hotovost ta mi to tolik netrápí.
Tak o co tedy jde?
Tiger.s píše:Pokud má člověk na střeše malou fve na zelenej bonus tak na tom nevidělává nějaký extrémní peníze .
Ale vůbec nejde o extrém, jen o peníze které na onen zelený bonus jiní přispějí!
Tiger.s píše:Plyn mi do baráku nesmí.
Stojte si za svým rozhodnutím a nekňourejte!

DOPORUČENÍ: osvědčit vlastnosti chlapa. Vyvázat se ze zeleného bonusu a neukrádat jiným. A hlavně, nestěžovat si na smlouvy jenž jste svobodně a dobrovolně uzavřel!
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Tiger.s »

Já si na nic nestěžoval jen jsem tu napsal jak to je. To že se tu chytáte za každý slovíčko za to já nemůžu :)
V přízpěvku bylo napsáno jen pro info. Nebylo tam nic o stěžování. :roll:


Na slovo krást jsem docela háklivej.

Jak jsem psal víš (toho jste se boužel nechytl) chtěl jsem ostrov ale boužel téměř 3měsční stín to vylučuje. Nevím jak bych dokázal topit a vařit z baterek které by se nestihli ani dobít.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od střídač »

Tiger.s píše:Na slovo krást jsem docela háklivej.
Máte pro to nějaké jiné pojmenování?
Tiger.s píše: Jak jsem psal výš (toho jste se bohužel nechytl) chtěl jsem ostrov ale bohužel téměř 3měsíční stín to vylučuje. Nevím jak bych dokázal topit a vařit z baterek které by se nestihli ani dobít.
Ten zelený bonus to za ty tři měsíce dobije?

Ano, máte pravdu, jsem na bolestínské příspěvky háklivej.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Roger »

střídač píše:
Tiger.s píše:Ale jelikož sem měl hotovost ta mi to tolik netrápí.
Tak o co tedy jde?
Tiger.s píše:Pokud má člověk na střeše malou fve na zelenej bonus tak na tom nevidělává nějaký extrémní peníze .
Ale vůbec nejde o extrém, jen o peníze které na onen zelený bonus jiní přispějí!
Tiger.s píše:Plyn mi do baráku nesmí.
Stojte si za svým rozhodnutím a nekňourejte!

DOPORUČENÍ: osvědčit vlastnosti chlapa. Vyvázat se ze zeleného bonusu a neukrádat jiným. A hlavně, nestěžovat si na smlouvy jenž jste svobodně a dobrovolně uzavřel!
Blbejsi kdo nekrade legalne :-) to uz bys mohl stridaci nadavat ze ty zakaznici tesco co maji klubovou kartu okradaji ty, kteri si tu klubovou kartu neporidili :-) mamce prijde kvartalne nejakych 300 kd v kuponech a okrada ty co klub kartu nemaj :-)

Jako prijde mi to stejne dmntne nelogicky to oze, jako dotace na zemedelstvi, takze asi tak. Okolo nas je spousta iracionalne nastavenych systemu a to oze, nikdo by o nm ani nevedel, kdyby se proti tomu tolik nebrojilo, podle me jsou to ruzne zajmove skupiny ktere ovladaji system.

Jinak otevri hlavu a podivej se jak funguji dotace v zemedelstvi, to je daleko vts svinstvo nez nejaky oze. A kdo vlastni byvaly jzd tady v cr - velky nmecky firmy!!! Jenze (cesky) plebs chce zradlo a drzi hubu a bude. Elektrina? Pche, ta neni az tak nezbytna, jeste pred 100 lety prakticky nikde v CR nebyla :-)

Takze oze me se... ale rikam si, vedet to tak jsem se mohl prizivit taky. Ti ldo rikaji ue ne tak zrejme si chteji rozbit o system hlavu nebo to nestihli nebo jsou trochu iracionalne zamereni? Anbo tak poctivi, ze by dotovane chemicky praskovane zradlo z fabrik taky nevzali do huby? :1) nevim, neresim, zruste tu averzi jednou pro vzdy, lid se musi spojit a zacit myslet racionalne proti panum co to tu ridi a ne se jimi nechat rozestvavat, viz umele vyvolavana xenofobie proti romum prave pozitivni jejich diskriminaci a milion jinych veci o kterych ani nvite
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Tiger.s »

Nikdo tu nepsal bolestínské přízpěvky jen sem napsal jak to funguje když tu na to byl dotaz.. ..

Mám pro to pojmenování: dobře vložené peníze. Nevím proč bych si tu fve neměl stavět když to xxx lidí využilo. A počítalo se s topením na elektřinu . Někdo za rok propálí 40tis v plynu za topení a já letos cca 5tis - něco z fve. +cca 7 m etrů dřeva. Ted vlétě díky tomu koupím 3-4kw/h denně .

Další slovíčkaření . zelený bonus mi v zime ušetří aspon 6kw/h denně víc z těch panelů nevymáčknu . Kdybych do měl na ostrov tak mi to pořád poběží centrála nebo budu dokupovat ze sítě.

a ten malej ostrůvek co tu mám je zatím jen apouze na zálohu čerpadla v krbu.
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od Tiger.s »

Roger: Moc pěkně napsáno :yes:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: FVE s odkupem do DS ve ztrátě

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:Blbejsi kdo nekrade legalne :-) to uz bys mohl stridaci nadavat ze ty zakaznici tesco co maji klubovou kartu okradaji ty, kteri si tu klubovou kartu neporidili :-) mamce prijde kvartalne nejakych 300 kd v kuponech a okrada ty co klub kartu nemaj :-)
Pri vsi ucte, mate to trosku popletene. Do teska nikdo nikoho chodit nenuti. Mate moznost se svobodne rozhodnout a jit jinam, pokud by tedy uz nekomu vadilo ze nakupem v tescu se sklada na slevu tem, kteri maji klubkartu. Kdezto z faktury za elektrinu si prispevky na OZE svobodne muze smaznout leckdo jen velmi tezko. Snad jen prechodem na uplny ostrov a timpadem neplacenim za elektriku.