Plechová střecha bez hromosvodu, panely

Zabezpečení systémů proti přepětí, úderu bleskem, svodiče napětí, hromosvody, proudové ochrany, jištění, pojistky, bezpečnost elektrických zařízení, zkušenosti, rady, doporučení.
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Plechová střecha bez hromosvodu, panely

Příspěvek od Solarnoob »

6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
stucel
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 19, 2022 11:17 am

Re: Plechová střecha bez hromosvodu, panely

Příspěvek od stucel »

Mám taky v provozu měnič BEL a panely na plechové (hliník) střeše a podle toho, jak jsem prostudoval asi milion různých informací o jištění v tomto případě, tak rozhodně se mají panely na plechové střeše spojit s hromosvodem, výjimku tvoří hromosvod odizolovaný od střechy. A co se týče přepěťové ochrany, tak odpínač/jistič před přepěťovkou , takzvané předjištění, má podle nich mít zřejmě hodnotu dost vysokou na to, aby nevypnul dřív, než vůbec přepěťovka stačí vykonat svoji práci( to jest např 50A). A teprve za přepěťovkou další odpínač s hodnotou odpovídající požadované proudové ochraně (např. 15A). Spojení kabelu Cu s panely dělat přes podložky cupal, pro zamezení vzniku článku nakrátko (elektrochemická koroze). Kaskáda přepěťovek před a za vším dle potřeby. Nikomu to nevnucuji, jen moje poznatky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek