BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

informace, návody, rady a diskuze ohledně sortimentu mivvy ENERGY
cipis
Příspěvky: 4378
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od cipis »

O tomhle problému se tu píše už myslím podruhé, že nereaguje vypnutí v sw - nešlo by to tedy nějak pořešit?
Opičky okolo hw vypínače, zaříkávání s vypínáním a zapínáním zátěže atd., jen řeší následky, ne příčinu.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

cipis píše:O tomhle problému se tu píše už myslím podruhé, že nereaguje vypnutí v sw - nešlo by to tedy nějak pořešit?
Opičky okolo hw vypínače, zaříkávání s vypínáním a zapínáním zátěže atd., jen řeší následky, ne příčinu.
Zadne opicky se nekonaji. Vlastnost vyrobku se kterou je vyrobeny a kostrlcne navrzeny vyrobcem nema pricinu ani nasledek. Je to uvedeno v technickem popisu u produktu, ze neni vhodny pro praleleni zapojeni. To, ze se hleda jestli by se to nedalo nejak obejit je jen pokus omyl, ktery muze ale take nemusi fungovat.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PetrDubi
Příspěvky: 1360
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PetrDubi »

Jasně, že ta BMS není určená k paralelenímu zapojení a proto v takovém zapojení blbne je jasné, ale já mám třeba doma jenom jednu baterii s jednou BMS a i když jsem podle tvojí informace vypnul v aplikaci Load check (a je tam vypnutý i po opětovném připojení, dokonce jsem měl od té doby i odpojenou BMS od baterie, takže byla totálně bez napětí), tak po zapnutí vypnuté BMS (externím vypínačem nebo přes aplikaci) bez zátěže se relé nezapne a cvakne až po připojení zátěže. BMS je ten starší typ (objednána v únoru), který nezobrazuje proud pod cca. 2A.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

PetrDubi píše:Jasně, že ta BMS není určená k paralelenímu zapojení a proto v takovém zapojení blbne je jasné, ale já mám třeba doma jenom jednu baterii s jednou BMS a i když jsem podle tvojí informace vypnul v aplikaci Load check (a je tam vypnutý i po opětovném připojení, dokonce jsem měl od té doby i odpojenou BMS od baterie, takže byla totálně bez napětí), tak po zapnutí vypnuté BMS (externím vypínačem nebo přes aplikaci) bez zátěže se relé nezapne a cvakne až po připojení zátěže. BMS je ten starší typ (objednána v únoru), který nezobrazuje proud pod cca. 2A.
Pri samostanem zapojeni jsem se s timto problemem nesetkal. Osazujeme tyto BMSky bezne do baterii a tim padem i zkousime. Nedokazu posoudit co je spatne jen na zakladem tohoto popisu bez moznosti si s BmSkou pohrat.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
glottis
Příspěvky: 2076
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

Mikel píše:
cipis píše:O tomhle problému se tu píše už myslím podruhé, že nereaguje vypnutí v sw - nešlo by to tedy nějak pořešit?
Opičky okolo hw vypínače, zaříkávání s vypínáním a zapínáním zátěže atd., jen řeší následky, ne příčinu.
Zadne opicky se nekonaji. Vlastnost vyrobku se kterou je vyrobeny a kostrlcne navrzeny vyrobcem nema pricinu ani nasledek. Je to uvedeno v technickem popisu u produktu, ze neni vhodny pro praleleni zapojeni. To, ze se hleda jestli by se to nedalo nejak obejit je jen pokus omyl, ktery muze ale take nemusi fungovat.
tak ono ze neni vhodna pro paralelni zapojeni plyne z toho, ze ... v app je prepinac ignorovat zatez ... a to nefunguje nebo to ma nejakou jinou magickou funkci. Pri samostatnem zapojeni to nemas sanci zjistit, protoze te pak nezajima ze rele neseplo hned ale az kdyz to chce stavu. A pak je to ok. Kdyby ten prepinac fungoval, je to pak vpohode i v paralelu.

a ten prepinac nepouzivat switch funkci ... je taky nejakej magickej
PetrDubi
Příspěvky: 1360
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PetrDubi »

Mikel:
Jasně, je možný že je nějaká chyba v FW téhle konkrétní BMS. Mě osobně to žíly netrhá, protože když zapnu měnič, tak to pokaždé naskočí.
Ale musím počítat třeba s tím, že jističe od panelů musím zapnout až po zapnutí měniče, protože dokud necvakne relé, tak je na výstupu BMS tak měkké napětí, že neudrží ani cívku relátka finder se spotřebou 0,5W, která mi vypíná panely při vypnutí BMS.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

PetrDubi píše:Mikel:
Jasně, je možný že je nějaká chyba v FW téhle konkrétní BMS. Mě osobně to žíly netrhá, protože když zapnu měnič, tak to pokaždé naskočí.
Ale musím počítat třeba s tím, že jističe od panelů musím zapnout až po zapnutí měniče, protože dokud necvakne relé, tak je na výstupu BMS tak měkké napětí, že neudrží ani cívku relátka finder se spotřebou 0,5W, která mi vypíná panely při vypnutí BMS.
Neni realne aby jedna BMSka mela chybny FW a ostatni ne. Nekupujeme BMSky po kuse. Mam dotaz, proc vypinas menic?
Take pres BMSku snad muzes nabijet bez pripojene zateze.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PetrDubi
Příspěvky: 1360
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PetrDubi »

Měnič vypínám při údržbě - například když jsem připojoval komunikaci na BMS, při kontrole dotažení spojů (v létě mi víc klesalo při zátěži napětí na jednom článku víc než na ostatních - nedostatečně dotažený spoj dotahovaný při 15°C nebyl při 28°C ideální), když jsem připojoval nějaký DC spotřebič na baterku a podobně.
Jako mohl bych to třeba udělat pod napětím, ale vzhledem k tomu že mám elektro vzdělání i praxi a vím co umí takovej zkrat když tam teče několik set ampér, tak si to při jakékoliv práci radši vypnu - doby kdy jsem vrtal aku vrtačkou pod proudem díru do šíny pro šroub už jsou dávno pryč ;)
Kvůli dobíjení baterky to ale fakt není..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Martin P
Příspěvky: 580
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Martin P »

Jenom mne tak napadlo: když je víc těchto BMS zapojených na různé bateriové bloky spolu ony BMSky nějak komunikují? Protože mi přijde divné, jak by první mohla vědět o tom, že jsem zrovna připojil druhou baterii.
U sebe jsem na obou propojovacích svorkovnicích udělal na kablík zapínání BMSky klemu.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
Soban
Příspěvky: 3478
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

Prostě vypnutí kontroly zatížení nefunguje, mám dvě ty BMSky.

Vypnutí hw vypínače funguje.

Co mi vadí že obje měří proud až od 2A takže teď v zimě ukazují v SOC nesmysly musel bych tam prát víc jak 4A, tak jsem pořídil BMV712.

Další věc co nechápu když změním napětí pro balancování, tak se změní SOC. Proč?
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

PetrDubi píše:Měnič vypínám při údržbě - například když jsem připojoval komunikaci na BMS, při kontrole dotažení spojů (v létě mi víc klesalo při zátěži napětí na jednom článku víc než na ostatních - nedostatečně dotažený spoj dotahovaný při 15°C nebyl při 28°C ideální), když jsem připojoval nějaký DC spotřebič na baterku a podobně.
Jako mohl bych to třeba udělat pod napětím, ale vzhledem k tomu že mám elektro vzdělání i praxi a vím co umí takovej zkrat když tam teče několik set ampér, tak si to při jakékoliv práci radši vypnu - doby kdy jsem vrtal aku vrtačkou pod proudem díru do šíny pro šroub už jsou dávno pryč ;)
Kvůli dobíjení baterky to ale fakt není..
pokud to tedy dobre chapu, pokud odpojis vse od baterie, tak rele na BMS odpoji baterii. Pokud zase pripojis, tak rele se sepne. A ty by jsi si predstavoval aby rele na BMS baterii vubec neodpojovalo kdy baterie neni zapojena?
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

Soban píše: Další věc co nechápu když změním napětí pro balancování, tak se změní SOC. Proč?
Cokoliv se zmeni v nastaveni, tak se resetuje SoC do realne hodnoty. Stejne jako pri nabiti do plna. Tak to je u kazde BMSky od JBD, ostani neznam.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
cipis
Příspěvky: 4378
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od cipis »

No ale to je přece špatně už na začátku. Když v aplikaci vypnu kontrolu zátěže, tak to relé nemá vůbec vypnout ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PetrDubi
Příspěvky: 1360
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PetrDubi »

Když odpojim od baterie všechnu spotřebu a vypnu jí (vypínačem nebo přes aplikaci), tak de vypne relé v BMS. A když jí zase zapnu (vypínačem nebo v aplikaci), tak už se relé nezapne, dokud nepřipojím nějakou zátěž (i když mám vypnutý ten check v aplikaci). Když sepne relé, tak zůstane zapnuté i při odpojení veškerého odběru (dokud BMS zase nevypnu nebo nedojde k nějaké chybě, třeba vybití nějakého článku).
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

cipis píše:No ale to je přece špatně už na začátku. Když v aplikaci vypnu kontrolu zátěže, tak to relé nemá vůbec vypnout ...
Tak pak je spatne i to, ze tam to rele vubec je. Pokud nechci BMSku, ktery bude z bezpecnostnich duvodu odpojivat baterii, ktera neni pripojena k zapnutemu zarizeni, tak si musim vybrat BMSku, ktera nema rele.
To rele tam je prave proto aby nepripojenou baterii k nabijeni nebo zatezi odpojilo.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

PetrDubi píše: Když sepne relé, tak zůstane zapnuté i při odpojení veškerého odběru (dokud BMS zase nevypnu nebo nedojde k nějaké chybě, třeba vybití nějakého článku).
Neni tomu tak upne. Je tam casova problena a pote se stejne rele vypne.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
cipis
Příspěvky: 4378
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od cipis »

Ale no ták ...
Tak to pak ale mohu úplně stejně argumentovat s tím šoupátkem v aplikaci.
Na co tam je, když za a) nefunguje a za b) ruší údajnou bezpečnostní funkci?

Dvakrát se tu už psalo, že tuto tzv. bezpečnostní funkci lze vypnout v aplikaci. To asi není pravda, když jsou tu už minimálně tři případy, kdy to nejde ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

cipis píše:Ale no ták ...
Tak to pak ale mohu úplně stejně argumentovat s tím šoupátkem v aplikaci.
Na co tam je, když za a) nefunguje a za b) ruší údajnou bezpečnostní funkci?

Dvakrát se tu už psalo, že tuto tzv. bezpečnostní funkci lze vypnout v aplikaci. To asi není pravda, když jsou tu už minimálně tři případy, kdy to nejde ...
Jake soupatko nefunguje? Musis psat konkretni veci a spravne je pojmenovat. Jinak se tu bavime jen o hloupostech.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
cipis
Příspěvky: 4378
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od cipis »

Když mažeš odkaz na příspěvek, tak tady screenshot:
soupatka.JPG
Soban 2x, glottis píšou, že to na tvoje doporučení vypnuté mají, nicméně to nemá efekt.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Soban
Příspěvky: 3478
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

Prostě relé sepne až při zátěži co je špatně!
Proč nesepne hned jak baterii zapnu, buď v aplikaci nebo hw vypínačem?
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek