Goodwe ET série integrace s HA

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Goodwe ET série integrace s HA

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Ahoj všem,
u souseda zprovozňujeme Home assistenta s měničem GOODWE GW10K-ET, kde pro integraci máme v HA nenovější verzi
z githubu 2022.4. Vše funguje jak má, máme cca. 150 entit. Ale tyto entity udávají vyslovená hausnumera:

sensor.goodwe_load_p1 = 125W
sensor.goodwe_load_p2 = 6500W
sensor.goodwe_load_p3 = 4650W
přitom celková load_p ukazuje reálnou hodnotu
tady bych ještě bral, že to bude nějaká chyba

ale u níže uvedených se mi zdá, že i přesto, že je v PV masteru je nastavena nesymetrie, tak není:
sensor.goodwe_active_power1 = 10W
sensor.goodwe_active_power2 = -1560W
sensor.goodwe_active_power3 = 4800W
přetoky jsou nastaveny na 0 a přesto teče do sítě celý výkon PV.
Celková active_power ukazuje součet horních tedy 3250W. Pokud si sečtu hodnoty entit house_consumption + active_power + PVpower, tak to vychází opravdu jako by do jelo symetricky.
V okamžiku výše měřených hodnot byla spotřeba cca 1,5kW a jen odporová(bojler, který chceme ovládat).
Instalaci prováděla S-Power s připojením na Eon s dodávkou přebytků.
Není ten měnič nějak natvrdo nastaven jako symetrický a nastavení v PV masteru ignoruje i z pohledu nulového přetoku.
GOOdwe je fw: 070 něco.
Díky
Zdeněk
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: Goodwe ET série integrace s HA

Příspěvek od Brbla »

S hodnotama výkonů/příkonů u GW pluginu do HA je to dlohodobě "chlupatý" a od začátku se výpočty několikrát měnily.
Celkem jsem s tím bojoval, ale snad jsem to celkem uspokojivě vyřešil pro variantu ostrov, dál jsem se nenamáhal, páčto jiný režimy nepoužívám.
Doporučuju si výkony na jednotlivých fázích počítat samostatně z napětí a proudů, pak udělat součet.
Výpočty je také třeba rozdělit pro jednotlivý varianty provozu - offgrid, ongrid ...
Pro ladění je celkem dobrý si výpočty házet do grafů a z toho pak odečíst, který hodnoty z GW jsou ty pravý a který zavádějící.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: Goodwe ET série integrace s HA

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Už je to OK, měl blbě nafázovaný smartmeter. Dneska mu to opravili.
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Re: Goodwe ET série integrace s HA

Příspěvek od ringo »

A to jsem si doposud myslel že S-Power patří mezi ty "lepší oddíly" a ne nové rychlokvašky.
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek