Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
packy_gis
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 12, 2022 5:32 pm

Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Příspěvek od packy_gis »

Ahoj,
předem bych chtěl uvést, že by problém měla vyřešit instalační firma, ale já se o problematiku zajímám a nechci spoléhat jen na "externí dodavatele" a rád problémy řeším sám (nebo alespoň rád znám řešení).

Ve čtvrtek mi byla spuštěna FVE, střídač Solax X3 G4 (8kW), 5.4 kWp, 9.6 kW baterka. Vše jsem si sledoval v aplikaci a libovali si, jak to pěkně funguje. Po celodenním provozu jsem šel překontrolovat elektroměr a ač aplikace ukazovala, že jsem ze sítě vzal 0.4 kW a poslal 4.6 kW, tak reálný výsledek byl o mnoho horší - spotřeba 6kWh a přetoky 9kWh.

Díval jsem se na schéma provozu (viz příloha), v noci byla puštěná jen trouba (3.5 kW příkon) - systém dává do každé fáze ca 1100 W a nic ze sítě nebere. Přitom by měl posílat do fáze s troubou 2.7kW a 800 brát ze sítě, nebo ne? Z toho jsem teda vyvodil, že mi špatně funguje asymetrie.

Díval jsem se do nastavení - volba Phase Unbalanced je nastavena na Enable (což by mělo být dobře, ne?).
Četl jsem, že problém s asymetrií se řešil upgrade FW. Dá se někde zjistit, jakou mám verzi FW, jestli se mě tato chyba týká?

Doufám, že to vyřeší firma, ale nechci to nechat jen na nich, čekat a dávat zdarma energii ČEZu a zadraho kupovat zpět ...

Předem díky pomoc.
Packy
Přílohy
menu_Asymetrie.jpg
Trouba_asymetrie.jpg
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Příspěvek od tomas »

Už se to tu řešilo a vyřešilo. Musíte aktualizovat firmware.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 20#p155056
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
packy_gis
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 12, 2022 5:32 pm

Re: Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Příspěvek od packy_gis »

Snažil jsem se v menu střídače najít verzi FW, kterou mám, ale nenašel jsem to. Můžu si FW updatovat sám, nebo je lepší nechat to na firmě?? Štve mě, když vidím, jak zbytečně plýtvám energií :-(
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Příspěvek od tomas »

Problém je že ty firmwary nikde nejsou ke stažení. Musí to udělat výrobce střídače dálkově přes monitoring. Musíte se obrátit na montážníka, ten dodavatele a dovozce a ten zase na výrobce. :x
Jednou byla v monitoringu po nějaké aktualizaci "chyba" a to webové rozhraní s verzemi firmware a jejich aktualizacemi bylo chvíli přestupné a stihl jsem některé střídače aktualizovat než to zase zablokovali :(
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
packy_gis
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 12, 2022 5:32 pm

Re: Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Příspěvek od packy_gis »

Hm, tak to doufám, že to nebude na dlouhé lokte. Jak rychle na tyhle požadavky Číňani reagujou?
Uživatelský avatar
packy_gis
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 12, 2022 5:32 pm

Re: Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Příspěvek od packy_gis »

Včera jsem pročítal manuál ke střídači a tam se píše, že se upgrade FW dělá lokálně z USB disku, kdy požadovaný soubor mi zašlou na dotaz. Počítám tedy, že ten FW firma bude mít a může poskytnout.
Přílohy
Clipboard01.jpg
20220314_081156.jpg
Uživatelský avatar
packy_gis
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 12, 2022 5:32 pm

Re: Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Příspěvek od packy_gis »

Tak to byla rychlost - dopoledne jsem se byl podívat na střídač - vedle baterky blikala šipka dolu (zřejmě aktivní připojení/stahování) a nyní to vypadá, že asymetrie už funguje ;-)
Přílohy
asymetrie.jpg
Uživatelský avatar
JirkaH
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 02, 2022 11:07 am

Re: Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Příspěvek od JirkaH »

Ahoj, mohl bych prosím vědět kam sis psal o to přehrání firmware. díky
hulec
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 02, 2022 9:22 am

Re: Solax 8kW X3 G4 - nefunkční asymetrie

Příspěvek od hulec »

Dodavateli nebo to zkus na service.eu@solaxpower.com

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek