P: Li-ion 18650 (mix LG a samsung)

Archiv ukončených inzerátů
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

P: Li-ion 18650 (mix LG a samsung)

Příspěvek od Matess »

jedná se o články které jsem kdysi nakoupil za asi 30Kč za kus a musel je vykuchat z battery packů, přeměřit a použít jen ty funkční. Bylo to strašné práce a zabralo to opravdu dlouho. Z článků jsem potom udělal baterii na kolo a na tom kole jsem nějak neměl čas jezdit ani ho řádně dodělat.

Když jsem po 2 letech ke kolu přišel zjistil jsem že baterie je mrtvá a tak jsem se ji rozhodl rozbrat. Baterie byla složená z 200+ článků a byla v rámu kola a mám prostě pocit že spodní články nenesly ten tlak a hmotnost zhora, protože dole byly všechny články na 0V a orezlé (a mastné) a čím jsem šel výš tím jsem nacházel články pod napětím. Baterii jsem tedy celou rozebral zpět na jednotlivé články a pokusil se je nabít. Články jsem nabíté odložil do krabice a nechal asi půl roku ležet.

Dnes jsem jim přeměřil napětí a 59 článků má napětí nad 4V (většina z nich nad 4,1V), 2 mají nad 3,9V a jeden je 3,4V.

Ten jeden tedy trpí nějakým znatelným samovybíjením, ale ostatní vypadají v pohodě.

Kapacita článků v době měření byla kolem 2,5Ah (2,3 až 2,8Ah) - teď už nevím.

Já to už do ničeho nepotřebuji... chtěl by se jich někdo ujmout za nějakou cenu která by mi alespoň vykompenzovala práci s tím a to že jsem to prostě nepředal k recyklaci?