Pomoc s Solární regulátor MPPT Lumiax MT3075-BT

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
skytec
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 20, 2018 9:41 pm

Pomoc s Solární regulátor MPPT Lumiax MT3075-BT

Příspěvek od skytec »

Zdravím,
má někdo zkušenosti se Solární regulátorem MPPT Lumiax MT3075-BT, 12-24V/30A, s bluetooth?
Pokud se pripojím mobilem přes BT, tak se připojí, ale nechce číst data z rehulátroru . (hláška Read Failed)
Vyzkoušeno na 3 telefonech a porad to stejné. Je to na reklamaci, nebo se dá regulátor uvest to továrního nastavení? V manuálu jsem nic nenašel.
Děkuji předem za pomoc.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Pomoc s Solární regulátor MPPT Lumiax MT3075-BT

Příspěvek od rasto1 »

skytec píše:Zdravím,
má někdo zkušenosti se Solární regulátorem MPPT Lumiax MT3075-BT, 12-24V/30A, s bluetooth?
Pokud se pripojím mobilem přes BT, tak se připojí, ale nechce číst data z rehulátroru . (hláška Read Failed)
Vyzkoušeno na 3 telefonech a porad to stejné. Je to na reklamaci, nebo se dá regulátor uvest to továrního nastavení? V manuálu jsem nic nenašel.
Děkuji předem za pomoc.
U vela cinskych staciek treba mat zapnute gps.
Za skusku nic nedas.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Pomoc s Solární regulátor MPPT Lumiax MT3075-BT

Příspěvek od FRSO »

skytec píše:Zdravím,
má někdo zkušenosti se Solární regulátorem MPPT Lumiax MT3075-BT, 12-24V/30A, s bluetooth?
Pokud se pripojím mobilem přes BT, tak se připojí, ale nechce číst data z rehulátroru . (hláška Read Failed)
Vyzkoušeno na 3 telefonech a porad to stejné. Je to na reklamaci, nebo se dá regulátor uvest to továrního nastavení? V manuálu jsem nic nenašel.
Děkuji předem za pomoc.
Jj, jak píše rasto1, u Victron MPPT se taky musi zadat povolit Google poloha, taky jsem se s tím setkal u androidů.
Vyzkoušej to taky, popřípadě tovární nastavení, ale to je přes bluetooth, tak asi povolit tu polohu.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
skytec
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 20, 2018 9:41 pm

Re: Pomoc s Solární regulátor MPPT Lumiax MT3075-BT

Příspěvek od skytec »

Děkuji za odpověď.
GPS mám zapnutou. Zařízení to najde a pripojí se, jen odmítá z něho číst aktuální data.
Screenshot_20211127-130325_solar life.jpg
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Pomoc s Solární regulátor MPPT Lumiax MT3075-BT

Příspěvek od solárník »

Mám doma 2 telefony a 2 tablety. Nový Samsung mobil a Huawei tablet v pohodě. Starší Alcatel tablet ho ani nenajde. Druhý mobil dělá přesně to, co tobě. Moc daleko to bohužel nedosáhne, za jednou zdí už je to hodně slabé a blbne to.

U Lumiaxů bez podpory Bluetooth se dá dokoupit BT krabička za pár korun a nastavit parametry krabičkou. Ta má i výhodu tu, že se dá natáhnout kabel poměrně dlouhý, takže ten BT vysílač můžete posunout blíž třeba k obýváku, kde to sledujete.

Jinak například Lumiax 4010 se dá slušně a bezpečně hacknout na 60A a kromě podpory ethernetu a módu větrné turbíny je stejně spolehlivý a umí přesně to samé, co dnes až osmkrát dražší Tristar. Tahle řada se soudruhům v Číně fakt povedla, včetně firmware. Zvládne i obrovské solární pole v pohodě uregulovat na svojí maximálku. Za mne by mohl mít robustnější chladič, i s větrákem se většinou nedostanu přes 46A (při modifikaci na 60A) na výstupu, chladič nedokáže rychleji odvádět teplo i když je z druhé strany chlazen větrákem. Účinnost zhruba stejná jako u Tristaru.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek