Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon kvě 16, 2022 1:29 pm

Asymetrický hybridní střídač SUN-8K-SG04LP3-EU

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.

Asymetrický hybridní střídač SUN-8K-SG04LP3-EU

Příspěvekod mj_Olomouc » čtv lis 18, 2021 9:21 pm

Zdravím všechny,
omlouvám se předem za nové vlákno. Jsem tady nový, zatím se rozkoukávám, ale vlákno s invertorem SUN jsem nenalezl :roll:

Plánuji postavit hybridní FVE s výkonem 5,44 kWp, baterie 10,65 kWh, tedy takto mi to předběžně vyšlo (plochá střecha max sklon 10-15°, jižní směr, cca 40-50m2, novostavba v nízkoenergetickém standardu, vše v elektrice) a našel jsem na webu hybridní střídač od společnosti NingBo Deye Inverter Technology Co.,Ltd a to řadu SUN 5-12K-SG04LP3-EU

https://www.deyeinverter.com/deyeinverter/2021/11/05/%E3%80%90b%E3%80%91%E6%9C%8D%E5%8A%A1%E6%8C%87%E5%8D%97%E5%82%A8%E8%83%BD%E4%B8%89%E7%9B%B8-sun-(5-12)k-sg04lp3deye%E5%BD%A9%E5%8D%B0157g%E9%93%9C%E7%89%88%E7%BA%B8%E8%8B%B1%E6%96%87%E5%8D%95%E9%A1%B5(1).pdf

Podle katalogové stránky by měl umět, vše co jsem si od takového střídače přál.
- je asymetrický (až prý do 50% celkového výkunu na jedné fázi)
- podpora 48V nízkonapěťové baterie např. Pylontech
- podpora připojení spalovacího generátoru
- frekvenční posun pro tvorbu mikrosítí
- 2x MPPT s nominálním proudem 13A (podpora FV panelů 440-460W)
- sám si sosá ze sítě
- prý podpora UPS
- po dobu 10s zvládne dvojnásobek nominálního výkonu (snad zvládne nastartit nějaký el. motor)

Značka ideál 8-)

Otázka zní, potkal/zkoušel ho někdy někdo? Na co si dát pozor při případné koupi? Díky předem za reakce.
?
mj_Olomouc

Re: Asymetrický hybridní střídač SUN-8K-SG04LP3-EU

Příspěvekod rob.brno » pát lis 19, 2021 11:29 am

Vypadá to zajímavě, zatím jediný allinone 3f na 50V aku(teda ty proudy jsou extrémní).
Ovšem mám obavu, že to nebude mít "Českou homologaci", takže to nepůjde legálně připojit k DS.
?
rob.brno

Příspěvekod mj_Olomouc » pát lis 19, 2021 12:57 pm

Rozumím tomu tak, že do doby homologace, bych to musel provozovat jako ostrov, pokub bych jej chtěl přesto používat?

Nenašel jsem žádnou zmínku o českém dodavateli, zatím bohužel :(
?
mj_Olomouc

Příspěvekod tenlester » čtv dub 21, 2022 7:38 am

Jen si dovolím upozornit, že tento střídač má českou homologaci.

Na český trh jej dodává malina group.
https://malinagroup.cz/stridace/

Pokud vše klapne budu jej zanedlouho mít ve sklepě v dost podobné kombinaci. Tak mohu nasdílet zkušenosti. Bude to 5,8kWp + 10 hWh baterie 48V v hybridním módu s možností ostrovního fungování. Bohužel do starého domu, který vzhledem k místu a orientaci nedokážu pokrýt FVE celý, takže se bez distribuce a hybridy neobejdu.
?
tenlester

Příspěvekod pavel.jurik » čtv kvě 05, 2022 9:27 am

Tenlester: klaplo to? Spokojenost s tim stridacem? A celkove spokojenost s celou sestavou? A s montazi? Diky pj
?
pavel.jurik

Příspěvekod patasoldloafer » sob kvě 07, 2022 5:01 pm

Dorazili mi tyto střídače do dílny, parádní provedení, masivní bedna, poctivý kusy hliníku na chladičích. Dám vědět jak to zapojím.
?
patasoldloafer

Příspěvekod tenlester » ned kvě 08, 2022 12:06 pm

Jenom zareaguji na dotaz zda to klaplo. Klaplo. Vše funguje, pouze montáž byla delší díky ne úplně perfektní koordinaci, nutnosti dodělat uzemnění a dalším radostem.

Zkušenosti s používáním střídače.
Zdá se, že funguje dobře - dokáže na loadu kombinovat grid, baterii i energii ze stringu. Ale je to můj první střídač, takže nevím. A posouzení přikládám výstup ze solar-assitant. Stridac je nastaven v modu "zero export to GRID". Sice uz jsem pripojen i papirove, ale jeste nemam dohodnuty vykup, tak to zkousim. Bude mne zajimat hodnoceni, zda je toto chovani spravne nebo ne.

modra - odber domu
cervena - odber ze site
zluta - odber z panelu

V noci jsem jel na baterku - cca. 300W
bod A - Tesne rano baterka spadla na 40% a tedy si zacal brat ze site. Ale zacina svitit a baterie se zacina nabijet.
bod B - moje snidane. Poustim konvici, kavovar. Odber skokove roste nad aktualni moznosti pavelu. Chvilku - cca. 2-3 sec si bere ze site a pak zapoji baterii a snidani dovarim na baterii. To same se stane o hodinu pozdeji, kdyz se neco vari.
11.10 - baterie je nabita, takze si snizuje vykon z panelu na nutne pokryti domu.
11.15 - neco poustim takze si zase vykon z panelu zvysuje. Ale chvili to trva, takze si par sekund bere ze site

oblast C - ta mne vlastne trochu znervoznuje. Opet jedou jen zakladni spotrebice, takze to tak kolisa. vzdycky spusti panely, pak vypne, pro tom prekmitava odber ze site obcas co maleho minusu. Dal jsem detail v nejvyssim rozliseni poslednich 5 min.

Reálně když se podívám na CEZ hodiny, tak odběr ze sítě je 0,5kWh za den (normálně 10kWh). Na smartmeteru mám přetok zpět asi 0,1kWh za den.

Uvítám zhodnocení, zda je toto správné chování.

Jediné co je na střídači odpad je ten wifi logger napojený na Solarman. To je fakt odpad. Data posílá jednou za deset minut, padá atd. A nenasel jsem inteligentni cestu jak jej napojit na HomeAssistant. Nahradil jsem RPI se sollar assiatntem a jsem spokojen.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
?
tenlester

Zpět na Hybridní elektrárny