Měnič napětí

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Jiri
Příspěvky: 56
Registrován: ned bře 06, 2011 7:16 am

Měnič napětí

Příspěvek od Jiri »

Potřeboval bych radu týkající se měniče napětí. Koupil jsem měnič s modifikovanou sinusovkou 300W výrobce CARSPA. Pokusil jsem se připojit TV, vše šlapalo jen v reproduktorech TV se objevilo pravidelné lupání. Možná už to tu okrajově bylo řešeno ale jak toto lupání odstranit. Potřebuje moje led TV čistou sinusovku? Dík
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2573
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Měnič napětí

Příspěvek od tomas »

Typ televize? Lupání v jakých intervalech?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Jiri
Příspěvky: 56
Registrován: ned bře 06, 2011 7:16 am

Re: Měnič napětí

Příspěvek od Jiri »

Lupání je v cca vteřinovém intervalu.
LED TV Sharp AQUOS Quattron LC 46 LE 820 E
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2573
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Měnič napětí

Příspěvek od tomas »

Těžko říct kde je problém. TV má dle stránek výrobce jen 74W. Leda změřit, nejlépe osciloskopem. Sinusový měnič je jistota.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Jiri
Příspěvky: 56
Registrován: ned bře 06, 2011 7:16 am

Re: Měnič napětí

Příspěvek od Jiri »

"Sinusový měnič je jistota." Mám tomu rozumět tak že bez pochybností tento měnič vše vyřeší? Je to docela investice. Navíc mě dost vadí hlučnost. Nevím jaké jsou možnosti na trhu.
Palča
Příspěvky: 51
Registrován: sob čer 25, 2011 8:44 pm
Bydliště: Přerov

Re: Měnič napětí

Příspěvek od Palča »

Já dávám ve svých instalacích všude sinusový měnič od té doby, co modifikovaná sinusovka odpálila zákazníkovi všechny LED žárovky za 2 dny. A to nebyl vadný měnič, prostě LED žárovky nesnášely obdélník. Takovým problémům se chci vyhnout.
Hlučnost jsem taky řešil, koupil jsem místo hlučného zabudovaného 6cm ventilátoru v měniči 2x 14cm ventilátory a připěvnil je na tělo měniče. Nic neslyšíte ani když stojíte přímo pod měničem :-)
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Měnič napětí

Příspěvek od avatar »

takto sem to resil v PC kde byl malej hlucnej ventilator koupil sem veci a pohoda nic nejde slyset
vmax2
Příspěvky: 40
Registrován: ned lis 13, 2011 8:23 pm

Re: Měnič napětí

Příspěvek od vmax2 »

Zdravim,nevim sice jestli tu jsem spravne,ale mam nasledujici dotaz,jak je mozno spustit menic pri vypadku proudu/elektrarna na ZB,kde menic pracuje jen pri proudu ze site.Dekuji
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Měnič napětí

Příspěvek od matej »

vmax2 píše:Zdravim,nevim sice jestli tu jsem spravne,ale mam nasledujici dotaz,jak je mozno spustit menic pri vypadku proudu/elektrarna na ZB,kde menic pracuje jen pri proudu ze site.Dekuji
Jedině dát mu napětí k přifázování z něčeho jiného - např. z elektrocentrály anebo z nějakého jiného ostrovního měniče, už to tu někdo zkoušel a fungovalo to, ale je potřeba zajistit aby zátěž byla vždy větší než příkon toho síťového měniče! tj. aby část výkonu vždy šla z toho ostrovního měniče / elektrocentrály.
Pravda a Láska zvítězí!.
vmax2
Příspěvky: 40
Registrován: ned lis 13, 2011 8:23 pm

Re: Měnič napětí

Příspěvek od vmax2 »

Takze jestli mam nejmensi menic 2kwh,musi dat centrala vic jak 2kwh????/ve skutecnosti dle max.vykonu panelu cca.1,6kwh nebot mam na menici rezervu vykonu/
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Měnič napětí

Příspěvek od matej »

vmax2 píše:Takze jestli mam nejmensi menic 2kwh,musi dat centrala vic jak 2kwh??
Ne, je potřeba pouze zajistit aby příkon zátěže byl větší než výkon měniče který chcete rozběhnout za pomoci toho druhého měniče. To znamená - pokud je okamžitý výkon FV systému třeba 2kW a max. výkon centrály 1kW, musí být zátěž mezi 2kW a 3kW.
Pravda a Láska zvítězí!.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek