Auta a fotovoltaika ci elektrina

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od avatar »

stim hybridem naruby je to lespi preci jen kdz to ma jen dobijet baterie a furt to jede jen tna ten elektrickej motor tak porad je to spise elektricke auto nez benzinove
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od JiříK »

Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od mypower.cz »

ten peugeot 106ka vypada uplne v poho .. Tos nic.... tak ja du teda makat a vydelavat na peugeota, kdyby mel nekdo zajem o web/shop/hosting a pomohl mi tak vydelat na peugeota, sem se zakazkama, rad prijmu a rad profesionalne zrealizuji .. A az pak teda ten karavan. Pac jestli usetrim za benal, tak karavan bude daleko drive pak protoze nebudu muset vrazet prachy do benalu ale vrazim je do karavanu.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od avatar »

Jako ten pežotek bych bral hned. Na to moje drndani po městě a do prace uplne idelani.

ALe na dalky bch stim jet nechtel ale to se stim ani nepočíta. že bych prodal Audi ))) a koupil pežotka)))).

Změna v konfortu byto byla obrovska ale ušetření na benzínu a LPG by byla také obrovská. Nehlede na to že v praci si to mužu nabíjet zdarma ))) a doma bch to dal přes FV časem. No musim hodne zauvažovat. I ten Pežot dodavka je slušna ale 330 tis je dost . Leda to shodit na služební auto )))) a zkusit v praci je ukecat )))
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od bSir »

akorat by byla asi silenost tahat za pezotkem karavan... jednak kdyz s epodivam na jeho vykona druhak, leda tak mit na strese karavanu pustenou elektrocentralu...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od mypower.cz »

a nebo 800Wp panely na strese karavanu :) Jasne ze elektromobil a karavan je dnes jeste slozita kombinace i kdyz kdo vi, tohle hadam, zkusenosti mam s elektromobilem nulove (teda krom dobijeni, coz uz vim ze se 600W stridacem nejde :D ), ale dneska sem nad tim premyslel. Strecha karavanu muze slouzit pri zastavce klidne k dobijeni auta, plochy je tam dost. To by me mimochodem zajimalo co to auticko by bylo schopno utahnout. Treba vozik plny dreva.. Ale zase na druhou stranu tohle jsou osobni auta na prevoz lidi, na zajeti si na nakup, na tahani karavanu budou jine strojovny :)
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od avatar »

vykonove ten pezot nebude stacit to je jasne na tahani karavanu. vozik se drevem ti to utahne ale dojezd nebude 100km ale treba jen 30km ))) on je vozik a vozik )).

Je jasne ze existuji stridave motory o vykonu cca 120KW ci motory do kol kde muzes mit 4 motory v kolech a vykon bude cca 600 koni ))) to ale musis necim živit.

¨Myslim ze v budoucnu bude spousta sportovnich aut na elektro už ted se delaji protože omezeni v obyčejnych motorech je uz nahrane za to s elektro motorem dokažes udelat klidně 1000 koni. Jde porad o to jak to napajet co nejdelsi dobu. Proto se automobily vydavaji cestou cca 400 koni a dojezd 600 km

co vim tak nemci udelali audi A2 prototip (automobilka ne ale elektor firmy) kde stim elektromobilem dojely cca 600 km a jeste jim cca 133km zbejvalo a mely zapnute v aute vse klimatizaci radio atd.... Proste v elektroautech je budoucnost jen to silene brzdeni od statu a od firem prodavajici oleje a jine .. ono totiz kdyz by lide kupovali elektro auta tak stat pride o 130 miliard a to si nemuze dovolit tak proc to jeste podporovat....

Nejhorsi co mze byt pro stat je plne sobestacnej clovek.... Jen si to predstavte mate svou elektrinu tim padem i vytapění udělá te si studnu mate vodu... už potřebujete jen jidlo.... Začnete hospodařit na zahradě jako se tenkrat dělalo pred rokem 89 temer na kazde zahrade a stat pride o polovinu rozpočtu ...... nemusely by jste tak pracovat atd..... a to je ted nepřipustne.....
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od mypower.cz »

no .. tak to jsem asi prvni na musce s tou sobestacnosti ze :?: :) a vubec s celym tady tim webem :) tak na nejaky politicky kriminal. Tak kdyz tu dlouho nebudu psat, a nebo server dlouho nepojede, tak vite co se deje :)
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od avatar »

no jako nedivil bych se kdyby ho nekdo obcas sestrelil )))
Brumla
Příspěvky: 109
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:05 pm
Lokalita: Beroun
Výkon panelů [Wp]: 12 kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Beroun

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od Brumla »

pánovéé.. nic jiného, než být nezávislý na našem "pastátě" si nepřeju,.. jěště jste zapoměli na směnný obchod... já udělám webovky, ty dodáš čerpání vody:-))) a máme tu kalouskovou dea hned:-))))))))))))
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od mypower.cz »

Kód: Vybrat vše

já udělám webovky, ty dodáš čerpání vody:-)))
:D uz i na tomto se pracuje... ;) pac se zvysujici se danovou zatezi to asi jinak nepujde.
Josef
Příspěvky: 13
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:22 pm

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od Josef »

Pánové zdravím a FANDÍM.Pro zájemce o elektromobilitu doporučuji:Elektromobily.org ,Elektromobily-os.cz,Electroauto.cz,evcgroup.cz atd
Hláška elektomobilisty(5 let):Hmotnostní optimalizace je stejně důležitá,jako energetická optimalizace u solárních ostrovů.
Sám jezdím za 7 kwh/100 km (City el) zatím na ČEZ.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 543
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od ResHacker »

Ahoj Pepo, tak už jsi zavítal i sem se svým City-elem :)) Spotřebu máš na "auto" docela slušnou, já se skútrem a svým stylem jízdy spálím tak 4kWh/100km.

Jinak zeptám se všech přítomných: byl by zde zájem o recenzi mého el. skútru přestavěného na 6kW, výměna reglu z 2,5 na 10kW, výměna baterií PB > LiFePO a další změny..??
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od 007ToMMaS »

ja by som mal záujem o recenziu už len zo zvedavosti... tiež mám skúter ale na benzín...:D
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
luban1
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 08, 2012 10:17 am

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od luban1 »

Zdravím, taky by mne to zajímalo.
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 543
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od ResHacker »

Zapracuju na tom jen co dokončim aktuální úpravy ;) Bude recenze zde a ještě článek na hybrid.cz
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

veletrh Amper 2013 březen 19-22.3.

Příspěvek od rob.brno »

19.3. je na Amperu seminář o elektroautech, součástí je volná vstupenka na Amper veletrh :-)

http://www.odbornecasopisy.cz/index.php ... ment=47763
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od PavelR »

Napadlo mě jak je u elektromobilu resene topeni/klima?
Vzdyt tyto veci maji pomerne velikou spotrebu .... nevíte nekdo?

osvetleni led/xenon je pohoda ....
Petr

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od Petr »

PavelR píše:Napadlo mě jak je u elektromobilu resene topeni/klima?
Vzdyt tyto veci maji pomerne velikou spotrebu .... nevíte nekdo?

osvetleni led/xenon je pohoda ....
http://www.autosip.cz/autosip/eshop/1-1 ... ni-Webasto
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Auta a fotovoltaika ci elektrina

Příspěvek od PavelR »

Petr píše:
PavelR píše:Napadlo mě jak je u elektromobilu resene topeni/klima?
Vzdyt tyto veci maji pomerne velikou spotrebu .... nevíte nekdo?

osvetleni led/xenon je pohoda ....
http://www.autosip.cz/autosip/eshop/1-1 ... ni-Webasto
pravda to me nanapadlo :-)

verim ze s vyvojem aku pujde casem vse na el. ...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek