Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob zář 18, 2021 11:39 pm

Přepínání stringů FVE (DC)

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.

Přepínání stringů FVE (DC)

Příspěvekod oliver.es » ned zář 12, 2021 11:29 am

Ahoj,

mám doma hybridní instalaci 10 kWp na rovné střeše se sklonem 18 stupňů a přemýšlím o přidání dalších panelů na fasádu (cca 2,7 kWp) kvůli lepší výtěžnosti v zimě, kdy je slunce nízko. Jelikož mám ale už vyčerpán limit mikrozdroje bez licence, musím to řešit manuálním galvanicky odděleným přepínačem, který zajistí, že v 1 okamžik nebude ke střídači propojeném s distribuční soustavou připojeno více než 10 kWp.

Přemýšlím o ručním přepínači sítí 1-0-2 typ HAGER SFT440, který je čtyřpólový 400V 40A AC. Otázka zní, zda ho můžu použít i pro přepínání 3 kWp DC výkonu. Přepínat to budu 2x ročně, tedy léto/zima. Zároveň si to zapojím do kříže tak, aby nevyužitý string byl zapojen do Solar Kerberosu pro ohřev vody, ale to je nepodstatné, důležité je, jestli tento zmíněný přepínač můžu použít na stejnosměrný proud, nebo nikoliv. Případně pokud nemáte tip na alternativní řešení.

Děkuji
?
oliver.es

Re: Přepínání stringů FVE (DC)

Příspěvekod Dagus » ned zář 12, 2021 12:55 pm

Podle mě jestli, tak by jsi to musel přepínat v noci nezatížené. Na dc to testované není a tedy by jsi to použít neměl.
?
Dagus

Příspěvekod Pawel » ned zář 12, 2021 1:43 pm

Nešlo by lepší použít toto 2x. Na přepnutí 2x za sezonu by to mělo stačit. Jeden vypnout a druhý zapnout a kdykoliv. https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4dSfSbjO
?
Pawel

Příspěvekod oliver.es » ned zář 12, 2021 1:45 pm

Dagus píše:Podle mě jestli, tak by jsi to musel přepínat v noci nezatížené. Na dc to testované není a tedy by jsi to použít neměl.

To mě nenapadlo :D
?
oliver.es

Zpět na Hybridní elektrárny