Plánované přerušení dodávky elektřiny, nastavení FVE

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
clay01a
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 26, 2021 8:21 pm

Plánované přerušení dodávky elektřiny, nastavení FVE

Příspěvek od clay01a »

Dobrý den,
tak konečně jsme se letos dočkali - plánované přerušení dodávky elektřiny od 8:00 do 15:00. Je to mé poprvé a proto prosím o radu, zda je potřeba něco dělat.

Přišel mi mail: Provozovatele výroben elektřiny upozorňujeme na jejich povinnost zajistit přerušení dodávky elektřiny z výrobny do vypnutého úseku distribuční soustavy.

Znamená to pro mě, že musím na FVE nastavit ostrovní režim nebo jakmile střídač (goodwe gw10k-et) zjistí, že v DS není napětí nic tam nepošle a není potřeba cokoli měnit?

Děkuji, nerad bych něco zanedbal a naopak zbytečně něco vypínal.
radex
Příspěvky: 59
Registrován: pon lis 07, 2011 3:06 pm

Re: Plánované přerušení dodávky elektřiny, nastavení FVE

Příspěvek od radex »

Na nic bych nesahal. Střídač musí poznat, že mu vypadla síť na "OnGrid" svorkovnici a odpojí se.
Nezávisle na režimu. Ostrovní režim znamená, že budete mít při výpadku OnGrid napájenou BackUp svorkovnici. Viz.obr. Na ní mám (přes GW-3648) světla, lednici, a jiné nenáročné spotřebiče, které si zaslouží zálohu.
Přílohy
stridac.png
clay01a
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 26, 2021 8:21 pm

Re: Plánované přerušení dodávky elektřiny, nastavení FVE

Příspěvek od clay01a »

díky, sázel jsem na to, ale jsem rád, že jste mi to potvrdil.

Na backupu jsme také měli lednici, ale jakmile sepnula problikla světla, tak jsme jí raději z backup vyřadili. V nejhorším můžu po x hodinách natáhnout prodlužku, aby se nachladila jednorázově. To je takový plán, pokud by elektřina nefungovala opravdu dlouho. :)
Uživatelský avatar
PetrSvob
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 22, 2022 11:47 am

Re: Plánované přerušení dodávky elektřiny, nastavení FVE

Příspěvek od PetrSvob »

Dobrý den, sice jiný problém, ale souvisí s plánovaným přerušením dodávky elektřiny tak si dovoluji napsat sem.
Jak u střídače GoodWE GW8K-ET nastavit aby se baterka dobila ze sítě? Jsme kousek od velké rozvodny tak celou vesnici několikrát za rok na celý den vypínají, potřeboval bych tedy aby BackUp výstup byl v tu dobu aktivní a vydržel celý den. Sluníčko nesvítí, baterka na 30% a když nastavím v PV mastru Back-up Mode tak sice odběr z baterky je nulový, vše jde ze sítě, ale nevím jak nastavit aby se ze sítě dobila i baterka a my byli připraveni na zítřejší vypnutí sítě.
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: Plánované přerušení dodávky elektřiny, nastavení FVE

Příspěvek od Mart »

PetrSvob píše:Dobrý den, sice jiný problém, ale souvisí s plánovaným přerušením dodávky elektřiny tak si dovoluji napsat sem.
Jak u střídače GoodWE GW8K-ET nastavit aby se baterka dobila ze sítě? Jsme kousek od velké rozvodny tak celou vesnici několikrát za rok na celý den vypínají, potřeboval bych tedy aby BackUp výstup byl v tu dobu aktivní a vydržel celý den. Sluníčko nesvítí, baterka na 30% a když nastavím v PV mastru Back-up Mode tak sice odběr z baterky je nulový, vše jde ze sítě, ale nevím jak nastavit aby se ze sítě dobila i baterka a my byli připraveni na zítřejší vypnutí sítě.
Já na dobití baterie používám ECO mód. Přes PV Mastera si nastavím čas, kdy se může baterie dobíjet ze sítě a pak si nastavím v procentech, jakým výkonem ji chci nabíjet. Časy mám nastavené na nízký tarif. Zrovna včera jsem to nastavoval, abych přes noc doplnil baterku, protože panely v tomto počasí dávají nízké stovky W.
Po nastavení je potřeba trochu počkat než to měnič přechroupe (řádově minuty) a pak pomalu najíždí s dobíjecím proudem.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek