Koupě e-koloběžky chopper

Baterie a bateriová úložiště založená na článcích Li-ion 18650, zkušenosti, praxe, dobíjení, batery management, výroba bateriových úložišť, bezpečnost.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Koupě e-koloběžky chopper

Příspěvek od Plazivec »

Jelikož jsem krom fotovoltaitídy postižen i autoimunitním pokrevním onemocněním HD positiv, uvažuju o výměně smrdutého 2taktního zadymovacího vehiklu za chopper, neboli harlej koloběžku. Abych tomu chudákovi nekřivdil, musím na jeho obranu říci, že jede jako prase - na 70ccm dělá maximálku kolem 70km/h, má docela velký kola, což je na skútr vyjímečná, ale velice bezpečná a komfortní záležitos. No a co si na něm nejvíce cením, tak je velký prostor pod sedákem na docela slušnej denní nákup, plus nízká prostorná plochá podlaha, kde se vejde basa plastu.
Ale k dotazu.
Zajímá mě, jestli někdo tady vlastní něco podobného (e-chopper), pokud ne, tak teoreticky, kdo máte e-kola, jak je to s výkonem, jestli budu muset připlácet třebas za 3kW motor, nebo stačí 2kW, potažmo 1,5kw. Co se týče baterie, myslím, že tam bude něco jako v e-bajku, čili sestava 18950 většinou do toho strkaj, 60V 20ah - dost na vlastní hmotnost kolem 70kg, plus mojich cca100 nebo připlatit?
Chtěl bych něco, co jezdí kolem 65km/h a má to akceleraci, abych nemusel pomáhat nohama na zelenou.
Děkuji za odpovědi.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Koupě e-koloběžky chopper

Příspěvek od vla »

Hlavně by to asi chtělo požadovaný dojezd.
Nemám rád tenhle stát.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Koupě e-koloběžky chopper

Příspěvek od Plazivec »

Dojezd není rozhodující, protože to bude na krátké jízdy ve městě.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Koupě e-koloběžky chopper

Příspěvek od vata »

Nedávno jsem si konečně pořídila e-skútr, bohužel tedy pouze číňana. Stejně i já řešila výkon, a šla do 3kW motoru v kombinaci s 60V/32Ah baterkou - prostě Vysočina, a před domovem docela výživný kopec. Po najetých cca 400km (ryze na slunko :) ) můžu říct, že ten výkon je tak akorát, do kopce mě to vyveze s přehledem, a na rovince to má docela impozantní akceleraci. Maximální rychlost je v tom omezená na 50kmh, časem se pokusím přijít na nějaký hack, protože by to mohlo jet i rychleji.
Slabší motor než 3kW bych tedy neradila, pokud to má sloužit jako relativně bezpečný dopravní prostředek. Se zkušenostmi, které jsem s tím získala, bych jako další možnost volila 4kW motor - aby se s tím dalo jezdit i v silnějším provozu mimo obec.

Blíže o mé elektromobilitě zde: https://vati.cz/moje-elektromobilita/
Inteligentní ostrov - www.vati.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek