Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: čtv kvě 13, 2021 5:06 pm

Uchycení FV na falcovaný plech

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům

Uchycení FV na falcovaný plech

Příspěvekod eman » ned dub 25, 2021 4:34 pm

Zdravím,

chlapi, řešil jste někdo uchycení FV panelů na střechu z falcovaného plechu?
Mám střechu se sklonem 8° a plechy jsou 14m na délku.
Našel jsem úchyty na falc https://eshopelektronika.cz/detail/fotovoltaicke-panely/nerezovy-stresni-drzak-falcovany-plech-a2, ale u falcovaného plechu je důležitý pohyb šablon kvůli tepelné roztažnosti. Měl jsem na střeše stejný systém se sněhovými háky a hned následující léto se oba plechové profily teplem zvlnily, protože falce byly stažené úchyty.

Díky moc.

P.S. Ještě bych se zeptal, jak se pojistit proti velkému náporovému větru. Jsem první dům ve vsi vedle pole a když jsou vichřice, dostáváme plnou dávku.
Naposledy upravil eman dne ned dub 25, 2021 4:47 pm, celkově upraveno 1
eman

Re: Uchycení FV na falcovaný plech

Příspěvekod eman » ned dub 25, 2021 4:49 pm

Ou, to mi uniklo. Tak prosím smazat téme, aby to tu nebylo dvakrát. :)
eman

Re: Uchycení FV na falcovaný plech

Příspěvekod mypower.cz » ned dub 25, 2021 4:53 pm

eman píše:Ou, to mi uniklo. Tak prosím smazat téme, aby to tu nebylo dvakrát. :)

Zdravím, v pohodě, duplicitní témata nepovažuji za škodlivá, jen jsem případného budoucího čtenáře nasměroval i na jiné téma, neb jsem tušil, že se to tu už řešilo.
mypower.cz
Site Admin

Zpět na Konstrukce a upevnění