Uchycení FV na falcovaný plech

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
eman
Příspěvky: 1340
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Uchycení FV na falcovaný plech

Příspěvek od eman »

Zdravím,

chlapi, řešil jste někdo uchycení FV panelů na střechu z falcovaného plechu?
Mám střechu se sklonem 8° a plechy jsou 14m na délku.
Našel jsem úchyty na falc https://eshopelektronika.cz/detail/foto ... y-plech-a2, ale u falcovaného plechu je důležitý pohyb šablon kvůli tepelné roztažnosti. Měl jsem na střeše stejný systém se sněhovými háky a hned následující léto se oba plechové profily teplem zvlnily, protože falce byly stažené úchyty.

Díky moc.

P.S. Ještě bych se zeptal, jak se pojistit proti velkému náporovému větru. Jsem první dům ve vsi vedle pole a když jsou vichřice, dostáváme plnou dávku.
Naposledy upravil(a) eman dne ned dub 25, 2021 5:47 pm, celkem upraveno 1 x.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Uchycení FV na falcovaný plech

Příspěvek od mypower.cz »

eman
Příspěvky: 1340
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Uchycení FV na falcovaný plech

Příspěvek od eman »

Ou, to mi uniklo. Tak prosím smazat téme, aby to tu nebylo dvakrát. :)
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Uchycení FV na falcovaný plech

Příspěvek od mypower.cz »

eman píše:Ou, to mi uniklo. Tak prosím smazat téme, aby to tu nebylo dvakrát. :)
Zdravím, v pohodě, duplicitní témata nepovažuji za škodlivá, jen jsem případného budoucího čtenáře nasměroval i na jiné téma, neb jsem tušil, že se to tu už řešilo.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek