MPPT regl pro malé FV instalace

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

MPPT regl pro malé FV instalace

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

snad tímto někomu pomohu v hledání "slabého" MPPT regulátoru .
Zakoupil jsem 20A 12V/24 MPPT solar charge controller solar regulator od číňana . Po zapojení na můj 125Wp panel 18V
ukazoval rozdíl MPPT vs. PWM pouhá 2% ve prospěch MPPT :? , na panelu 210Wp 21V to už bylo 18% ;-) .
Má dispej zobrazující napětí aku , proud do aku , W do aku + zvolený režim , ON/OFF výstupu , fázi nabíjení a Wh
dodané do aku . Dosti nevídanou (u levných reglů) je možnost nastavení "voltových dorazů" .
Tady o něm mají celý popis : http://www.ebay.com/itm/20A-MPPT-solar- ... 4abb0886ee .

Jo , a vypadá docela pekně :yes: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: MPPT regl pro malé FV instalace

Příspěvek od rob.brno »

abrams píše:Zdravím ,

snad tímto někomu pomohu v hledání "slabého" MPPT regulátoru .
Zakoupil jsem 20A 12V/24 MPPT solar charge controller solar regulator od číňana . Po zapojení na můj 125Wp panel 18V
Jo , a vypadá docela pekně :yes: .

Elektronům zdar *sun*
Pěkné, jen mi příjde škoda, že neumí větší vstupní napětí na panelech než 42V(minimálně v té 48V verzi bude muset být větší), některé amorfy mají i přes 60V.
S jakou cenou počítat pokud na zásilku vztáhne pařáty stát(1300kč)?

Možná by bylo zajímavé srovnat účinnost obdobně jako PWM X MPPT tento MPPT s třebas Tristarem.
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Re: MPPT regl pro malé FV instalace

Příspěvek od Harry »

abrams píše:Zdravím ,

snad tímto někomu pomohu v hledání "slabého" MPPT regulátoru .
Zakoupil jsem 20A 12V/24 MPPT solar charge controller solar regulator od číňana . Po zapojení na můj 125Wp panel 18V
ukazoval rozdíl MPPT vs. PWM pouhá 2% ve prospěch MPPT :? , na panelu 210Wp 21V to už bylo 18% ;-) .
Má dispej zobrazující napětí aku , proud do aku , W do aku + zvolený režim , ON/OFF výstupu , fázi nabíjení a Wh
dodané do aku . Dosti nevídanou (u levných reglů) je možnost nastavení "voltových dorazů" .
Tady o něm mají celý popis : http://www.ebay.com/itm/20A-MPPT-solar- ... 4abb0886ee .

Jo , a vypadá docela pekně :yes: .

Elektronům zdar *sun*
A ten přírůstek výkonu MPPT vs. PWM byl měřen pomocí funkce onoho regulátoru jak je uvedeno v návodu k němu? A za jakých pormínek byl tento test proveden?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: MPPT regl pro malé FV instalace

Příspěvek od abrams »

Harry píše:
A ten přírůstek výkonu MPPT vs. PWM byl měřen pomocí funkce onoho regulátoru jak je uvedeno v návodu k němu? A za jakých pormínek byl tento test proveden?
Zdravím ,

tento údaj zobrazí kdykoli po stisknutí tlačítka Mppt DEMO .
:?: A za jakých pormínek byl tento test proveden? :?:

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Re: MPPT regl pro malé FV instalace

Příspěvek od Harry »

abrams píše:
Harry píše:
A ten přírůstek výkonu MPPT vs. PWM byl měřen pomocí funkce onoho regulátoru jak je uvedeno v návodu k němu? A za jakých pormínek byl tento test proveden?
Zdravím ,

tento údaj zobrazí kdykoli po stisknutí tlačítka Mppt DEMO .
:?: A za jakých pormínek byl tento test proveden? :?:

Elektronům zdar *sun*
No těmi podmínkami jsem jako myslel kdy byly porvnávány ty účinnosti pro 125 Wp panel? Jestli to bylo za poleden, a bylo slunečno nebo nějaké jiné podmínky a jestli jsou to nějaké výsledky delšího testování nebo jste jen jednou znáčkl tlačítko a bylo.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: MPPT regl pro malé FV instalace

Příspěvek od abrams »

Harry píše:
abrams píše:
Harry píše:
A ten přírůstek výkonu MPPT vs. PWM byl měřen pomocí funkce onoho regulátoru jak je uvedeno v návodu k němu? A za jakých pormínek byl tento test proveden?
Zdravím ,

tento údaj zobrazí kdykoli po stisknutí tlačítka Mppt DEMO .
:?: A za jakých pormínek byl tento test proveden? :?:

Elektronům zdar *sun*
No těmi podmínkami jsem jako myslel kdy byly porvnávány ty účinnosti pro 125 Wp panel? Jestli to bylo za poleden, a bylo slunečno nebo nějaké jiné podmínky a jestli jsou to nějaké výsledky delšího testování nebo jste jen jednou znáčkl tlačítko a bylo.
Zdravím ,

zkoušel jsem to po tři dny kolem poledne za jasného počasí , a párkrát i při nižším osvitu v podvečerních hodinách .
U 125Wp byl rozdíl od 0% do 2% (ten panel má vadný jeden článek :? ) a 210Wp od 12% do 18% . Řekl bych že délka
kabelů výsledky trochu zkresluje - mám 12m vedení 4mm2 .
Jelikož výše zmíněný regl funguje od cca 1W výkonu FV panelu oproti 20A EpSolaru od cca 0,5A , je tedy pro menší FVE
výhodnější než-li EpSolar .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek