Rozdíl mezi PWM a MPPT v grafech.
Nastala příležitost to trošičku objektivněji srovnat. V této situaci po ránu mám ze včerejšího zataženého počasí a z následné noci poněkud vybitější baterie, takže ranní slunce způsobí, že systém začne fungovat jak nejvíc může (dle schopností použitých komponent) a začne dobíjení.

Červená čára ifv1 je proud z MPPT EPSolar 45A
Zelená čára ifv2 je proud z PWM OZCharge OC-SR30

Červená plocha ifv1 je proud z MPPT EPSolar 45A
Zelená plocha ifv2 je proud z PWM OZCharge OC-SR30
Panely jsou umístěny vedle sebe, osvit je naprosto totožný u obou větví panelů. Jelikož je 9 ráno, slunce svítí pod úhlem, takže výkon není úplně nejlepší ale rozdíl tam vidět je celkem jasně.
EPSolar z toho tahá o necelý ampér víc než PWM. Panely (2 x 200Wp Evergreen Solar) na EP solaru jsou paralelně (bohužel spoj je na střeše pod panelama), stejně tak další 2 na PWM, tam je to ale povinnost, protože OZCharge by napětí na panelech do serie nezvládnul (bylo by to mimo jeho papírové hodnoty). Zajímavé by bylo kdyby panely v MPPT větvi byly sériově. Myslím že by zisk byl ještě větší možná přes jeden ampér oproti PWM?
Na horním kombinovaném grafu s napětím i proudem, kde je tmavě zelenou čárou vyznačeno napětí na bateriích a zelenou (PWM) a červenou (MPPT) plochou napětí na panelech je taky krásně vidět činnost MPPT. Napětí na panelech (ufv1) není shodné s napětím baterie (ubat2) jako u zelené PWM větve (ufv2), ale je tam vidět snaha o udržení na bodě maximálního výkonu (MPP).
