Komunitní financování projektů

Interní projekty související nejen s MyPower.CZ.
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Komunitní financování projektů

Příspěvek od camel1cz »

Vážené kolegyně, kolegové,

chtěl bych slyšet názor na nápad, který mi už pár dní leží v hlavě a připadá mi jako způsob, jak posunout fórum zase o kousek dal.

Jde o inkubátor projektů.

Mělo by to fungovat tak, že se založí projekt s popisem požadované funkčnosti. Členové fóra se mohou stát řešiteli a/nebo podporovateli daného projektu.

Konkrétně by to znamenalo mít v profilu seznam projektů, na které prispivam spolu s částkou co jsem dal... A možnosti refundu nebo vyplacení. Při dokončení projektu by po nějakém čase došlo k vyplacení automaticky.
Admin by z objemu peněz dostal fixní provizi, např. 10% ?

Motivací je, že tu je řada šikovných lidí, kteri mají nebo uvažuji o nějakém řešení, které je užitečné pro více lidí... Ale není tu žádná páka na realizaci. Tímto by autor dostal třeba i zajímavou odměnu, pomohlo by to adminovi a rozhybalo fórum jiným způsobem.

Ten projekt by měl být minimálně binárně volně šiřitelný a pro přispěvatele dostupný formou zdrojaku popř. Podpory atd.

Co si o tom myslíte? Našli jste se v některé ze skupin podporovatel a/nebo řešitel projektu? Máte nápad na nějaký projekt?

Díky za reakce a názory
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Dagus
Příspěvky: 1943
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Komunitní financování projektů

Příspěvek od Dagus »

Tak kdyby někdo chtěl provozovat solární farmu s tezbou kryptoměn a aktivně hledal ideální coin na ten HW a k tomu by použil odpadní teplo nějak rozumně a né že by ho vypustil do vzduchu, tak bych při vidině zisku přispěl jakožto investor. Ale kdo má volný prostor na spoustu panelů? Studer by se koupil na secondsol ale dávalo by to ekonomicky, ekologicky smysl?
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Komunitní financování projektů

Příspěvek od camel1cz »

Otázkou je, jestli je reálné takový projekt dostat do černých čísel - teda pokud nebudeme počítat odpadní teplo za komerční ceny. Ale třeba se pletu.

Já bych v tomhle režimu děsně rád viděl projekty jako:
- vytěžovač,
- mikrolog popř. jeho moduly,
- vůbec automatizaci (např. nodered, sondy pro axperta, victron MPPT, BMV...),
- Kodlův měnič.

Ale možná tyhle projekty jsou u ledu proto, že je prostě nikdo seriozně dodělat nemůže (z řady důvodů, hlavně čas a motivace jsou mrchy) a tohle financování s tím třeba hnout nedokáže?
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Komunitní financování projektů

Příspěvek od camel1cz »

Tento dotaz mě opět přivedl k témuž nápadu.
Nedozrála doba k tomu, abychom zkusili to komunitní financování? Je to popsané v prvním příspěvku.

Otázky jsou 3:
1) byla by vůle ze strany provozovatele fóra toto realizovat? Obnášelo by to:
- zřízení transparentního účtu (umí to bez problému FIO),
- evidence částek podle projektů/variabilních symbolů (se zpracováním z FIO klidně pomůžu),
- jednou za čas vyplacení odměny popř. storno a vrácení peněz - to by se dalo dělat klidně ručně, nebude toho určitě na začátku moc a když se to rozjede, tak něco naprogramujeme. Opět se nabízím s pomocí v komunikaci s FIO.
2) našly by se řešitelé? Teda lidi, co něco umí a věnovali by tomu nějaký čas? Dostali by za to odměnu (nějaké procento peněz - např. 90%, 70% nevím) co přispěvatelé pošlou, zbytek by šel do provozu fora/podpoře rodiny Filipa.
3) nápady na projekty - to se najde asi vždycky, ale jestli jsme ochotni i poslat nějakou korunu?

Pokud by to začalo fungovat, je to dobré téma ke zřízení nadace/zapsaného spolku (popř. jiné entity) - napadá mě i jméno.

Co si myslíte?
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek