Koupím Axpert 48V 5kW

Archiv ukončených inzerátů
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od ota »

Kdyby někomu doma zbytečně ležel tak se ho ujmu a dám mu nový domov.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

mám doma 4kW na 48V . Jen tak trochu bez známek života :? .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od ota »

No to je u Axperta závada dosti podstatná.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od josse »

abrams píše:Zdravím ,

mám doma 4kW na 48V . Jen tak trochu bez známek života :? .

Elektronům zdar *sun*
Jaký konkrétní kus? Mám na 1/3 funkční 4048MS, hledám dárce orgánů. Jak je to zalakované tak se to blbě hledá...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od JonasPP »

No keď sa to tak vezme,tak aj Ja budem čoskoro hľadať 5kW axperta,lebo čo mam 2,3kW Axperta,tak oslavil nedavno 6 rokov,zopar MWh za meničom premenil,spustu MWh za mppt regulatorom prekonvertoval a tak mu už nedavam dlhu životnosť.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
josse píše:
abrams píše:Zdravím ,

mám doma 4kW na 48V . Jen tak trochu bez známek života :? .

Elektronům zdar *sun*
Jaký konkrétní kus? Mám na 1/3 funkční 4048MS, hledám dárce orgánů. Jak je to zalakované tak se to blbě hledá...
5KVA-PAR-A .
Jaké 2/3 na něm nejedou ?

Nedalo mi to a pokusil jsem se o další opravu . Něco málo jsem udělal , jenže toho e-čurbesu je nad mé schopnosti :( . Takže opět nic :cry: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

k tématu - koukám po infu od poptávajícího že sou Axperti všude kolem vyprodaní ... :shock: další kovidárna :roll: . Dodávky od výrobců váznou + panika o konci světa = vyprodaný ostrovní měniče :sm1: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od diablo007 »

Řekl bych že není problém koupit nový ty jsou skladem ubude na eshopu ale nikdo se nezbavuje starších kusů a já to chápu u 24v systému se může stát že chceš přejít na 48 potom prodáš ale z 48v fungujícího axperta moc kam není jít max pořídit další takže použitých na prodej moc není. Sám bych s fleku vzal další pip 4850MK
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 19, 2019 8:03 pm
Bydliště: Vychod SK

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od rege »

neviete aka je cena na axpert max? v porovnani s MK
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od ota »

Prostě kdyby někomu doma Axpert překážel tak ho vezmu.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od josse »

abrams píše:Zdravím ,
josse píše:
abrams píše:Zdravím ,

mám doma 4kW na 48V . Jen tak trochu bez známek života :? .

Elektronům zdar *sun*
Jaký konkrétní kus? Mám na 1/3 funkční 4048MS, hledám dárce orgánů. Jak je to zalakované tak se to blbě hledá...
5KVA-PAR-A .
Jaké 2/3 na něm nejedou ?

Nedalo mi to a pokusil jsem se o další opravu . Něco málo jsem udělal , jenže toho e-čurbesu je nad mé schopnosti :( . Takže opět nic :cry: .

Elektronům zdar *sun*
Bypass relé při přepnutí z bát na DS na nějakou chvilku propojí oboje měnič spadne do chyby. Bez DS a bez druhého paralelně OK, s DS to dělá tohle, s druhým paralelně něco podobného, při vypnutí spadnou oba. Tomu říkám 1/3 bedny. Druhá 1/3 je pro mě SCC, nejde vůbec...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od matobabetak »

tipujem ze rele uz je KO. mozno staci vymenit
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od josse »

ota píše:Prostě kdyby někomu doma Axpert překážel tak ho vezmu.
Oto ozval se ti někdo? Koupilo se tu spousta studeru a žádný inzerát na prodej Axperta, je mi to divné...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od diablo007 »

josse píše:
ota píše:Prostě kdyby někomu doma Axpert překážel tak ho vezmu.
Oto ozval se ti někdo? Koupilo se tu spousta studeru a žádný inzerát na prodej Axperta, je mi to divné...
Otázka je proč by někdo nahrazoval axperta co má mppt studentem. Většina studentů si myslím že bude rozšíření nebo odložení pro strýčka příhodu
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od DanoP »

Spravna je tretia moznost - zapoji sa studer , ktory preberie ulohu menica a Axpert sa vypne, s tym ze MPPT cast sama nabehne a dobija baterie. Cize Axpert (PIP) vo funcii MPPT nabijacky, v tomto rezime zere daleko menej a ked nie je nic z panelov tak sa vypne (automaticky). MPPT regulator za zostatkovu cenu, a este aj zaloha, nez clovek dostane nutkanie na dalsi update ....
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Vitek
Příspěvky: 1929
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od Vitek »

DanoP píše:Spravna je tretia moznost - zapoji sa studer , ktory preberie ulohu menica a Axpert sa vypne, s tym ze MPPT cast sama nabehne a dobija baterie. Cize Axpert (PIP) vo funcii MPPT nabijacky, v tomto rezime zere daleko menej a ked nie je nic z panelov tak sa vypne (automaticky). MPPT regulator za zostatkovu cenu, a este aj zaloha, nez clovek dostane nutkanie na dalsi update ....
Problém je že axpertík je daleko pomalejší než fangpusun nebo victron, takže jako charger bych ho nechtěl...
ale nic proti :) používám 3 axperty a 1 fang, přikupuju další 2 fangy to by bylo abych těch 20 kWp neměl... zdar V.
At nám to svítí
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od youda »

Vitek píše:Problém je že axpertík je daleko pomalejší než fangpusun nebo victron, takže jako charger bych ho nechtěl...
ale nic proti :) používám 3 axperty a 1 fang, přikupuju další 2 fangy to by bylo abych těch 20 kWp neměl... zdar V.
At nám to svítí
To je pravda, snad všechny externí regly jsou lepší než to, co vyrábí Voltronic.
Na druhou stranu, pokud už člověk Axperta doma má a jen přikupuje Studer, tak nemá smysl Axperta obratem prodávat pod cenou a dokupovat si extra regl od Victrona nebo Studera. Výhledově asi jo, a tam bych se přimlouval za nákup originálu a zapojení na systémovou sběrnici, ať se to všechno spolu může dobře domluvit.

Takže bazarový výprodej těch nepotřebných 48V Axpertů očekávám někdy příští rok ;)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Vitek
Příspěvky: 1929
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od Vitek »

youda píše:
Vitek píše:Problém je že axpertík je daleko pomalejší než fangpusun nebo victron, takže jako charger bych ho nechtěl...
ale nic proti :) používám 3 axperty a 1 fang, přikupuju další 2 fangy to by bylo abych těch 20 kWp neměl... zdar V.
At nám to svítí
To je pravda, snad všechny externí regly jsou lepší než to, co vyrábí Voltronic.
Na druhou stranu, pokud už člověk Axperta doma má a jen přikupuje Studer, tak nemá smysl Axperta obratem prodávat pod cenou a dokupovat si extra regl od Victrona nebo Studera. Výhledově asi jo, a tam bych se přimlouval za nákup originálu a zapojení na systémovou sběrnici, ať se to všechno spolu může dobře domluvit.

Takže bazarový výprodej těch nepotřebných 48V Axpertů očekávám někdy příští rok ;)
Chlapi az budete prodavat MK tak moje laborator ho pak odkoupi... ja si nestezuju a az budou panely i na sever tak v lete v 5 rano budou vhodne... diky chlapi ze obmnenujete a nebojte se kupec se najde!
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od diablo007 »

Vitek píše:
youda píše:
Vitek píše:Problém je že axpertík je daleko pomalejší než fangpusun nebo victron, takže jako charger bych ho nechtěl...
ale nic proti :) používám 3 axperty a 1 fang, přikupuju další 2 fangy to by bylo abych těch 20 kWp neměl... zdar V.
At nám to svítí
To je pravda, snad všechny externí regly jsou lepší než to, co vyrábí Voltronic.
Na druhou stranu, pokud už člověk Axperta doma má a jen přikupuje Studer, tak nemá smysl Axperta obratem prodávat pod cenou a dokupovat si extra regl od Victrona nebo Studera. Výhledově asi jo, a tam bych se přimlouval za nákup originálu a zapojení na systémovou sběrnici, ať se to všechno spolu může dobře domluvit.

Takže bazarový výprodej těch nepotřebných 48V Axpertů očekávám někdy příští rok ;)
Chlapi az budete prodavat MK tak moje laborator ho pak odkoupi... ja si nestezuju a az budou panely i na sever tak v lete v 5 rano budou vhodne... diky chlapi ze obmnenujete a nebojte se kupec se najde!
Jsi až druhý v pořadí
Vitek
Příspěvky: 1929
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Koupím Axpert 48V 5kW

Příspěvek od Vitek »

[/quote]
Jsi až druhý v pořadí[/quote]
Nevadí ono toho bude víc, těch lidí s těma studerama je daleko víc, někteří ani nejsou zde na foru…
ono se na nás diablo dostane :-)