Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Odpovědět
Petr1K
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 10, 2019 2:24 pm
Reputace: 0

Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od Petr1K »

Popis vlastností střídače na eshopu je : Hybridní měnič až 9kW na každé fázi. Prosím o vysvětlení. Firma tvrdila že to tak bude a nyní se kroutí.

Jak tomu mám rozumět umí Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f dávat do fáze 9kw? V jakém zapojení nebo nastavení?
Já mám 3,3kw na fázi a víc dodává pouze ze sítě.
Mám zapojení se Smart metrem.
Díky za vysvětlení
Přílohy
fv.jpg
Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od youda »

Ty už to máš koupené a namotované?
Jestli jo a potřebuješ mít těch 9kW na jedné fázi, tak se běž rovnou oběsit.

Jednak to neumí to, co firma tvrdila, druhnak InfiniSolary jsou nejžravější měniče, jaké se u nás prodávají. Mám tři kousky a žerou jako kyselina.

Byl to Ekotechnik nebo jiný patlák?
Je mi tě fakt líto.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od FRSO »

Je to tak jak píše youda, píší až 9Kw na každé fázi, ale bude to jen 3,3Kw z měniče, takže zbytek bude tahat z DS. :eek2:
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Petr1K
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 10, 2019 2:24 pm
Reputace: 0

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od Petr1K »

tak je to jak jsem očekával... bohužel
díky
Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od ota »

Měl bych dotaz k váženému auditoriu:
Když zapojím 10kW Infini do ostrovního režimu, funguje u něj bypass v případě přetížení/ vybití baterek?

Hledal jsem a nikde jsem nenašel tuto funkcionalitu.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od youda »

Jo to funguje. Zkoušel jsem to v režimu Off-Grid (III).
Jakmile se baterka vybije pod definované napětí, InfiniSolar cvakne, zátěže pak jedou z DS a začne se i dobíjet baterka, pokud je to nastavené. To nabíjení baterie je tam trochu "tricky", je potřeba si s ním vyhrát.

Režim Off Grid III v podstatě udělá z InfiniSolaru takovýho lepšího (a hodně rozežranýho) Axperta.

Ještě pozor, hranice spodního napětí jsou tam v menu dvě. Jedna je pro bypass, když funguje DS.
Druhá hranice spodního napětí říká, kdy se má měnič úplně vypnout, pokud je baterka vybitá a DS nefunguje.

PS: Přetížení jsem nezkoušel.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od ota »

Dík moc. Snad ti tvou pomoc někdy nějak vrátím.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od rottenkiwi »

Je to tu na stranách 29 - 32. A dokonca v nami zrozumiteľnom jazyku.
https://www.ostrovni-elektrarny.cz/docs ... 714_CZ.pdf
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od youda »

Dostat to do bypassu jako takového problém nebude.

Na co si dej pozor, je to nabíjení baterky z DS. Je tam hromada checkboxů, timerů a pull-down menu, kterými se říká, za jakých podmínek (a jestli vůbec) může měnič nabíjet baterku z DS a jakým maximálním proudem. Je tam třeba parametr, že baterka se začne nabíjet až tehdy, pokud její napětí klesne pod určitou úroveň (což je další parametr, nezávislý na napětí pro přechod do bypassu).

Co se mi nepovedlo rozchodit nikdy, je přepnutí na samostatný vstup Generator IN. Z tohodle vstupu mi to prostě nikdy nenabíjelo, takže když jsem ještě měl elektrocentrálu (tu co jsi pak vezl Jahodovákovi), tak jsem ji připínal na AC IN. Tam to s ní chodilo perfektně, bypass i nabíjení AKU. Chyba byla ale určitě na mé straně, těch možných nastavení je tam prostě moc.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od ota »

Me se ten stroj vůbec nepodařilo nastavit do offgrid.
Píše Invalid setup
Zkoušel jsem asi 2 hodiny různé varianty nastavení a furt nic.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od youda »

Invalid setup nebo command?
Cim na nej koukas - snmp kartou pres www, seriakem a SolarPower nebo SolarPowerPro?
Zkus novejsi verzi SolarPower, pokud mas hodne starou.

Mas ho po ruce, nebo 100km daleko u zakaznika?
Neni v nem vlozena modbus karta a pripojen Eastron modbus elektromer?

Zkus vse vypnout, panely, AC IN, AC OUT, baterku.
Pak nastartovat jen z baterky a panelu. Podrzet ON/OFF button cca 3s, vypne se stridac a zustane bezet jen SCC.
V tomto stavu znovu zkusit zmenit rezim.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od ota »

Mám po zimě zkušenost s tímhle měničem a řekl jsem si že se podělím o zkušenosti:
Konfigurace:
LiFePO4 baterie 16S, 600Ah
Solární pole 35kWp, 8 stringů cca 600V Ump (půjčené na zimu z jiné elektrárny)
Zapojení jako čistě ostrovní systém.

Spotřeba naprázdno - 3,5A trvale, nejde snížit, ikdyž je měnič provozován při teplotě 10-15C, ventilátory běží při zátěži trvale. Často se stalo že při malém osvitu (sníh na panelech) vlastní spotřeba zcela vybila akumulátor.
Přetížitelnost: Měnič dá 10kW ve 3 fázích, funguje i asymetricky, pokud je jedna fáze přetížená a druhá nevyužitá, dokáže fungovat s přetížením. Špičkově dal na jedné z fází podle analyzátoru 22A! Ale moje ženské v domácnosti ho dokážou shodit na přetížení každý víkend když vaří. Stačí na to trojkombinace spotřebičů rychlovarka, mikrovlnka a sporák.
Účinnost - to je největší problém. Pokud se energie z panelů rovnou přenese na 230V, je podle datasheetu nad 95%. tu jsem neměřil. Jako ostrovníka mě zajímá provoz z akumulátoru. Při měření účinnosti provozu z akumulátoru vzal měnič z baterek 8,8kW a do sítě v domě dodal 5,6kW. To je !!! 63% !!! :wall:
Takže účinnost z baterek je naprosto špatná.
Spolehlivost: nemám co bych mu vytknul z hlediska spolehlivosti. Půl roku fungoval bez chyby.

Závěr: Kvůli vysoké vlastní spotřebě a mizerné účinnosti provozu z baterie nedoporučuji ani uvažovat o nasazení tohoto stroje do domácí elektrárny.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od tomas »

Víme, je to historie, teď už je technika jinde, v té době nic podobného na trhu nebylo. Teď řeším co za pár let s tím a jak to nejlevněji předělat na HV akumulátory např. se Solaxem.
Spolehlivost také nic moc, všechny už byly minimálně jednou v servise, jen jedenkrát v tom neměl vinu Infini, ale blesk:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 674#p80004
Po roce je to plné prachu, protože ty ventilátory se nezastaví, tak to na jaře objíždíme a čistíme.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Flash
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 09, 2022 3:48 pm
Reputace: 0

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od Flash »

Přeji všem pěkný den,
nebudu duplikovat můj text vlákna (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 79#p160779),
jen pro info:
Patřím mezi zákazníky "oblíbené firmy Ekotechnik", která se snaží u mne doma už několik let rozchodit Infinisolar 10k 3f. Teď v březnu budu slavit 3 roky od objednávky. Nevyhořeli jsme, i když jen, tak, tak.

Chtěl jsem poděkovat zejména "youdovi", za cenné rady v minulých letech, ze kterých jsem čerpal

Díky jejich "instalaci" jsem byl nucen se naučit o měniči a bateriích Pylontech US2000 víc než bych chtěl.

A nejlepší je to, že moje kamarádka z novin uvažuje o sérii článků o FVE a o firmách, co to montují (viz noví zlatokopové ... aneb montuje kdo ruce má, i když to neumí). Já jsem zatím nic neslíbil, protože ještě věřím (možná naivně), že to Ekotechnik dotáhne a nechtěl bych jim škodit takhle veřejně. Ale pokud by to nakonec realizovala, asi se tady na fóru najde pár lidí, co by podali "referenci" na ně, ale i na další firmy ;-)

Mějte se krásně
Radek
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od Lucano88 »

Ahoj, lze na InfiniSolar dát paralelně panely s proudem 10,3A?
Vím, že jeden mppt má 18,4A, ale někde sem četl, že 20A není problém, jen to už nemohu najít.
Nyní 13x450Wp panel a rád bych k tomu dal ještě 13x450Wp paralelně.

Případně ještě si říkám, že bych osadil druhou světovou stranu, buď v sérii nebo paralelně. Klidně s optimizery úplně všude, ale nevím momentálně co je lepsi varianta?

Přes dvě světové strany má smysl jit v sérii nebo paralelně v případě použití optimizeru?
Flash
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 09, 2022 3:48 pm
Reputace: 0

Re: Hybridní měnič Infinisolar 10kW 3f

Příspěvek od Flash »

Update naší story s Ekotechnikem:
Jejich schopnost dokončit montáž je nulová. Co je nakonec trochu rozhýbalo bylo podání na Českou obchodní inspekci, mimosoudní řešení sporů a jistá forma předžaobní výzvy podaná přes datovou schránku. S předpřipravenou žalobou, pokud by se nepodařilo vyřešit mimosoudně.
Částečně jsme se domluvili na kompenzaci, nicméně komunikace stále vázne a podání podkladů na NZÚ také zatím nezvládají.
Od této firmy a jejich jednatelů je lépe se držet dál a jejich "produkt" SolarKit ani nezvažovat. Bohužel jsme sami "nalétli" v roce 2019 na reklamu typu, předpřipravený balíček, rychlá montáž, podání a garance vyřízení dotace (a v případě, že by nebyla kladně vyřízena, tak uhrazení ze strany Ekotechniku). + Firma s mnohaletou zkušeností. No, chybami se člověk učí.

Flash píše: stř úno 09, 2022 5:48 pm Přeji všem pěkný den,
nebudu duplikovat můj text vlákna (viewtopic.php?f=123&t=4251&p=160779#p160779),
jen pro info:
Patřím mezi zákazníky "oblíbené firmy Ekotechnik", která se snaží u mne doma už několik let rozchodit Infinisolar 10k 3f. Teď v březnu budu slavit 3 roky od objednávky. Nevyhořeli jsme, i když jen, tak, tak.

Chtěl jsem poděkovat zejména "youdovi", za cenné rady v minulých letech, ze kterých jsem čerpal

.....

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek