Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od pezizka »

Dobrý den. Je prosím někdo z Vás znalý a ochotný poradit se zapojením jedné venkovní jednotky a dvou vnitřních jednotek přepínaných ventilem v okruhu chladiva? Jde mi o "chlaďařský" okruh, na co si dát pozor, úskalí a jestli je to vůbec možné. Mám dost protichůdné informace z netu i od profíků, tak jsem z toho jelen :sm1: Zajímá mne jen ten chladící okruh, elektricky a s řízením nemám problém. Díky.
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od zajo »

Do okruhu s chladivem může "hrabat" jen chaďař s příslušným vybavením a "štemplem".
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od brin »

Fakticky by vám to chladivo snad ani neměli prodat.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od goodbie »

pezizka píše:Dobrý den. Je prosím někdo z Vás znalý a ochotný poradit se zapojením jedné venkovní jednotky a dvou vnitřních jednotek přepínaných ventilem v okruhu chladiva? Jde mi o "chlaďařský" okruh, na co si dát pozor, úskalí a jestli je to vůbec možné. Mám dost protichůdné informace z netu i od profíků, tak jsem z toho jelen :sm1: Zajímá mne jen ten chladící okruh, elektricky a s řízením nemám problém. Díky.
jak jsou ty trubky dlouhý??
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od pezizka »

goodbie píše:jak jsou ty trubky dlouhý??
Omlouvám se, že neuvedu přesné míry, ale daleko od nich nejsu, co by hrálo roli bych přeměřil přesněji. Stávající výparník je ca. 1,5m pod spodní hranou venkovní jednotky, délka vedení k němu je ca. 2,5m. Druhý výparník by měl být do 1m pod stávajícím a vedení by bylo delší o ca 3-4m.
Edit: Kompresor je typu "tupého" ON-OFF
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od goodbie »

no dobře a to ten kompresor je nový přednaplněný??nebo už to bylo montovaný a je to prázdný??
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od pezizka »

Vše je zapojeno a už pár let funguje, "jen" bych chtěl paralelně přidat další výparník s možností volby přepínacím ventilem který z nich bude chladit.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od tomas »

zajo píše:Do okruhu s chladivem může "hrabat" jen chaďař s příslušným vybavením a "štemplem".
i u klimatizace / tepelného čerpadla s chladivem R744 (CO2)?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od tomas »

"K nákupu chladiva potřebujeme kopii certifikátu pro nakládání s chladivy."
http://www.beijerref.cz/e-shop/instalac ... 5kg-2159cz
:uh: :wall:
To jsou blbci, kdo to vymyslel? Takže CO2 už volně nekoupíme, to můžeme jen volně vypouštět z komínů a plic? Asi to naplním sifonovými bombičkami. ;)
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od pezizka »

Vážení pánové, kdyby se daly jednoduše sehnat staré tipy chladiv, po pravdě ani nevím čím je klima plněna, musel bych na střechu, tak si asi nějakou plničku asi spíchnu sám. Mám dva známé kteří se klimou živí, jeden je zaměstnanec a spíš prodává, takže praktická stránka je trochu mimo něj a druhý vlastní menší "klima" firmu, ten mi zprovozňoval stávající systém, ten zas nemá čas, bo rozjel velký kšeft a už dva roky nestíhá a aspoň další nebude a radši mi telefony ani nebere :hell: Co jsem oslovil klima firmy v rozumném dosahu, tak není problém do doby než jsem zmínil co po nich chci. A najednou byl problém vše... Už jsu na ty mrazíky tak nasraný, že ani nevíte jak :wood: Řeším to už víc jak rok :uh: Už jsem uvažoval i koupit plničku a po známých jen požadovat chladivo, ať mě všichni zádel políbí... A při vší úctě legislativní problémy které zmiňujete mi můžou, víte co... Půl roku jsem řešil jenom to jakou kazetovou jednotku vybrat, bo moje zadání je vyrvat stávající elektroniku a ten přiblblý ventilátor si ovládat PLC. Mám pocit, že mi za prvé musí prodat co oni chtějí pak to laskavě nainstalují a sbohem. Jakmile chce člověk jen něco trochu nestandardního je problém... Oni by tak nejradši nacpat mě všecko nové (to stávající je vlastně úplně na houby) řídit mně to nenechají, proto že to vlastně ani nejde a máš to za kilo.... Omlouvám se za tento výlev, ale věřte mi že nějaké štemply mám totálně na háku. Mám dojem že sehnat heroin jde daleko snáž *fall* Sice ještě nevím jak předmětné rady využiji, ale snažím se postoupit dál a pokud je moje zadání vůbec proveditelné, tak "jen" třeba najít firmu na naplnění "stávající" klimy. A i to bude ořech :wall:
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2551
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od NOPARasito »

Ty chces udelat z jednotky ->multisplit samodomo???
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od pezizka »

NOPARasito píše:Ty chces udelat z jednotky ->multisplit samodomo???
Nechci samo domo. Chci origo kompresor, origo vnitřní jednotky prostě origo chlaďařský okruh. ""JEN"" si chci sám řídit výkon kompresoru (stačí mi ON-OFF) a výkon ventilátorů. Toť vše a jádro problému...
Tomano79
Příspěvky: 83
Registrován: stř úno 19, 2020 6:28 pm
Lokalita: Bystřice pod Hostýnem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 16000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od Tomano79 »

S dotazem na přestavbu splitu na multisplit bych se obrátil na toto fórum https://diskuze.divamse.cz/
Jsou tam borci, co se zabývají modifikacemi klimatizací na tepelná čerpadla s topením do vody(radiátorů) včetně řízení atd. Občas se tam objeví i ochotný chlaďař, co se pod to podepíše ;)
Upozornění!! Je to silně nakažlivé fórum, podobně jako zde, slabší povahy neklikat ! :lol:
12 panelů východ, 24 panelů západ, 18 panelů jih Amerisolar, Victron Smartsolar 1x150/70 + 2x150/100 -Tr VE.Can, 3x Victron Multiplus I 48/5000, BMV 700, Color Control GX, Baterie Li-Ion 8x Tesla battery pack + SimpBMS, ET340, ostrovní režim s možností přepnutí na síť, spuštěno 27.4.2020, Wall box smart EVSE, e-Golf.
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od zbek »

jak se hodnotite sinclair klimatizace ? Cena vykon vypada dobře , ale netuším jak je na tom životnost oproti ostatním
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3345
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od marko250 »

No jo ale problém je ,že jsou řady a řady třeba toto je šupa: SINCLAIR SPECTRUM PLUS ASH-13BIS2/W
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od Vitek »

zbek píše:jak se hodnotite sinclair klimatizace ? Cena vykon vypada dobře , ale netuším jak je na tom životnost oproti ostatním
Ahoj mám sinclair asge24bi, a asf24, řídím to nadřazeně 0-10V, a dále nadřazeným PLC co řídí teplotu. a musim říct že to už je dost slušná klima. jednou sem udělal chybu v algoritmu a místo topení mi to chladilo a v podkroví sem měl 5 stupnu….

co se týká hlučnosti tak do 40 procent ventilátoru ho vůbec neslyším, má to všude ložiska, vnitřní od prachu budu čistit brzo, venkovku jsem nečistil. ta je čistá.

max příkon měla 4 kW při max výkonu.

venkovní jednotka při klimatizování slyšet téměř není, při topení se venkovní vrtule točí rychleji.

Jinak cenovka za mojí klimu byla naprosto šílená, ceníkovka kolem 70 i s tím řízením... otázka je jestli to je nebo není nutné... za mě ani dá se řídit přes greenbono automaticky takže za mě gut.

věřím že za stejný peníz moc lepšího nepostavíte aspoň ne průmyslové řízení.

Nicméně i jiné levnější klimy za cenu vyššího hluku nebo nižší žtivotnosti mohou pracovat podobně.

kupte klimy jaké chcete, za mě sinclair OK.. stačí oslovit výrobce vyspecifikovat co chcete třeba 8 kW výkon, topení chlazení, a dál nadřazené řízení a jste na dramatické ceně.

Ještě jedna třešnička, nabízím klidně exkurzi na mým systému, ukážu Ti zbeku jak ten sinclair dělá, jak to chodí...

vše záleží...

Ahoj Vítek
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od zbek »

Dik moc za info.

Asi od řizeni ustoupim a pořidim jenom malou levnou a využiji jenom WIFI . Sinclar vision ASH-12BIV vypada dobře . Nebo jinou v řadě . Jen sem měl strach aby se to za par roku nerozpadlo
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2707
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od kybos »

Mám dvě malé a levné jednotky 3,7kW Sinclair ASH-13AIM a jednu větší 8kW Neota ATW MINI s venkovní jednotkou Fujitsu.
Jednotky Sinclair fungují již šestým rokem bez problémů. Za tu dobu jsem jen jednou ročně vyprášil filtr vzduchu v interiéru. Mají relativně velký výparník a proto v zimě tolik nenamrzají. Pokud jsou vypnuté (v pohotovostním stavu), mají zanedbatelnou spotřebu (za měsíc méně než 1kWh). Oproti tomu Neota spotřebuje 1kWh za pět dnů i když nic nedělá. Venkovní jednotka Fujitsu je zřejmě poddimenzovaná, jelikož odmrazuje v zimě velmi často a při teplotách kolem nuly výrazně klesá COP. Neota je vývojově nedotažená, za čtyři roky provozu potřebovala už tři servisní zásahy (naštěstí v rámci garance).
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od rottenkiwi »

Pozrel som si nejaké videá, ale nie je mi jasné akým dez. prostriedkom čistiť vnútornú klímu.
https://www.youtube.com/watch?v=ul7d-GpSqzQ
https://www.youtube.com/watch?v=Abu43UiLpV4

A keď zavolám servis, tak čistenie dvoch jednotiek vyjde na 70 +70 €.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Prosím o pomoc se zapojením klimatizace

Příspěvek od zbek »

Nestači ji jednou za čas vyfoukat ?

Ten sinclar přes wifi se ovlada přes nějaký portal , nebo je nutne povolit port na routru ?
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek