Najnizsie ceny na baterie CALB !

Archiv ukončených inzerátů
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lanyho »

Můžeme si tu polemizovat s kvalitou, ale rozhodně ne s cenou. Za tuhle cenu bych koupil leda tak trakční olovo. A to už prostě nechci. Osobně se divím té nevraživosti. Buďto to jsou prodejci a číňan jim kazí kšeft, nebo závistivci co si to bojí objednat sami. Jestli je někdo ochoten dát téměř 3 násobek ceny, OK. Prostě z různých kanálů, ať už je to Youtube, či US fora je odezva, že ty články z ALI zatím fungujou. Nic víc.
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
oscar
Příspěvky: 96
Registrován: ned říj 14, 2018 6:53 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od oscar »

narazil som na toto, co je cenovo +/- rovnako:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/115789 ... -120ah.php
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lanyho »

oscar píše:narazil som na toto, co je cenovo +/- rovnako:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/115789 ... -120ah.php
To určitě není špatná cena ;)
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od matobabetak »

ja som od neho kupil lion sdi 94ah, dobra komunikacia ak vraj bude problem vymeni kus za kus
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3340
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od marko250 »

12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Plazivec »

Psal jsem do evbaterry a jsou moc páni na to, aby mě poslai nějakej cenník. Ani neodepsali, co je to za firmu, že nemá ceny na netu a ani neodepíše.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Vitek »

Plazivec píše:Psal jsem do evbaterry a jsou moc páni na to, aby mě poslai nějakej cenník. Ani neodepsali, co je to za firmu, že nemá ceny na netu a ani neodepíše.
mít ceny na netu není povinnost. cena se většinou odvíjí od poptávaného množství... vyčkej času třeba odepíšou
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Plazivec »

Vitek píše:....... cena se většinou odvíjí od poptávaného množství... vyčkej času třeba odepíšou
Množství se odvine od nabízené ceny = kruh je uzavřen. Psal jsem jim před 2ma měsíci, neodepíšou a já už taky nenapíšu.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Vitek »

Plazivec píše:
Vitek píše:....... cena se většinou odvíjí od poptávaného množství... vyčkej času třeba odepíšou
Množství se odvine od nabízené ceny = kruh je uzavřen. Psal jsem jim před 2ma měsíci, neodepíšou a já už taky nenapíšu.
Jasný oni se z jednoho člověka nepodělají pokud toho dodávají kvanta jiným firmám... ale tak to holt někdy je.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od shuty »

Plazivec píše:Psal jsem do evbaterry a jsou moc páni na to, aby mě poslai nějakej cenník. Ani neodepsali, co je to za firmu, že nemá ceny na netu a ani neodepíše.
mne odpisali. tiez im to trvalo dlhsie ale urcite nie mesiac... myslim ze cca tyzden...
cenu mi napisali: 2160kc bez dph.
dokonca som sa informoval o bezpecnosti ich lifepo a poslali mi kopu uzitocnych imformacii a dokonca aj pdfko " Material Safety Data Sheet".
takze za mna komunikacia OK.
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od shuty »

DanoP píše:Ano, 16x100Ah, 1 328€ konecna cena. Zaplatene 7.8 prvy balik 8ks dorazil 30.9. Kurier hovoril ze druhy je na ceste.
Vies prosim ta odvazit jeden clanok ze kolko vazi?
Tie co sme brali z aliexpress vazia 3,05kg.
dakujem
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lanyho »

Moje CA180 váří 5,3kg
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3340
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od marko250 »

V EV Baterry momentálně nestíhají vyrábět na poptávku a rozšiřuje výrobu ke všemu,čekám přez měsíc na 48ks.Na telefón a mail normálně reaguje,takže normálka.
A tady máš momentálně náhodnou nabídku za slušný peníz: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 17#p134317
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od josse »

lanyho píše:Můžeme si tu polemizovat s kvalitou, ale rozhodně ne s cenou. Za tuhle cenu bych koupil leda tak trakční olovo. A to už prostě nechci. Osobně se divím té nevraživosti. Buďto to jsou prodejci a číňan jim kazí kšeft, nebo závistivci co si to bojí objednat sami. Jestli je někdo ochoten dát téměř 3 násobek ceny, OK. Prostě z různých kanálů, ať už je to Youtube, či US fora je odezva, že ty články z ALI zatím fungujou. Nic víc.
Mě ty Lanzhd táhnou taky většinu baráku už víc jak rok... Cenové hledisko stejné.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
radot
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 28, 2018 7:49 pm

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od radot »

Čaute. Dlhší čas mi nefungovalo prihlásenie ani po viacnásobnom resete hesla ale konečne sa podarilo. Nechcem kreovať konšpirácie ale pozerám že úplne odveci debata sa zvrhla za čas čo mi prihlásenie nefungovalo. Takže pre všetkých a znovu. Batérie, ktoré som pomohol sprostredkovať:

- sú originál CALB, žiadny fake
- nikdy neboli použité
- a teda ani nemohli byť vyradené
- to, že sú top kvalita, čiže A-grade som sa zmienil viackrát a vážne to už unavuje písať znova a znova a znova
- tí, ktorí objednali vedia, že majú v rukách doklady od certifikovanej skúšobne a všetky parametre sú lepšie než výrobcom deklarované v produktovom liste
- k dispozícii je daňový doklad
- všetky zákonné poplatky a dane boli uhradené pri importe čo tiež svedčí o serióznosti a vybaviť to nie je triviálne
- na akejkoľvek otázky som odpovedal každému e-mail dosť rýchlo

No a k jadru veci:

Situácia na trhu s fotovoltaikou je už dosť zložitá najmä kvôli nezmyselnej legislatíve, nahlavu postavenej "podpore" aj bez ďalších obmedzení. Ja osobne vnímam tento web ako pomocnú ruku všetkým členom fóra.

No a k hmotnosti článkov. Pozor na to, čo porovnávate.
Lifepo4 vs LiFiYtPo4 je rozdiel. Veľa predajcov sa snaží informáciu o prítomnosti Ytterbia pri niektorých typoch skryť. CALB Yt nepoužíva. Len toľko k tomu
12x Poly Amerisolar 285Wp východne, 12x Poly Amerisolar 285Wp západne, 17x CALB LiFePo4 200Ah, EMUS BMS, EASUN ISolar SMV III 5KW (500V MPPT)
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lubomirz »

sefe, ja ti ako odbornikovi do toho nechcem kecat, ale mam dojem ze LiFeYtPo4 (YTTERBIUM) baterie NEEXISTUJU.
Nechcel si nahodou napisat ze LiFeYPo4 baterie ktore sa bezne predavaju, teda YTTRIUM ?

Neriesim ze si sa pomylil E a I... LiFiYtPo4, to neni zaujimave.
AKO JE TO TEDA S TYMI YTTERBIUM versus YTTRIUM BATERIAMI ???

Totizto cely google nasiel STYRI vysledky vyhladavania LiFeYtPo4, a z toho ajtak tri v skutocnosti su yttrium, LiFeYPo4.
Mas v tej chemii prehlad, atomove cislo 39 alebo atomove cislo 70, ved to je len kusok od seba ?




- sú originál CALB, žiadny fake
- to, že sú top kvalita, čiže A-grade som sa zmienil viackrát a vážne to už unavuje písať znova a znova a znova

toto sa pozna podla coho pri zahranicnom obchode ?
Přílohy
lifeytpo4.png
radot
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 28, 2018 7:49 pm

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od radot »

Ano, YTTRIUM. Iba som tým chcel povedať že má zásadný dopad na hmotnosť článkov ale nie kvalitu.

Ku garanciám. Spolupracujem s firmou, ktorí dodávajú pre CALB práškové materiály a práve preto majú na vyrobené batérie lepšie ceny ako ktokoľvek kto objednáva priamo z CALB. Sú to bývalí zamestnanci CALB, ktorí tam pracovali 10+ rokov. Za ďalšie štátna skúšobňa preveruje pôvod aj stav batérií. K nim idú priamo z CALB. Tu sa spýtam ja. Tí, ktorí ste kupovali z iného zdroja, dostali ste tieto doklady?
12x Poly Amerisolar 285Wp východne, 12x Poly Amerisolar 285Wp západne, 17x CALB LiFePo4 200Ah, EMUS BMS, EASUN ISolar SMV III 5KW (500V MPPT)
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lanyho »

Asi takhle. Jestli z rovna kus papíru z Číny rozhoduje o kvalitě si nejsem jist. Pro mě jsou rozhodující zkušenosti skutečných uživatelů, kteří nezištně poskytují informace.

Co jsem zatím změřil, tak se vešlo cca 137 Ah. Nabíjení jsem přerušil, když nejhorší článek dosáhl 3,62V
Rozdíl mezi nejhorším a nejlepším článkem jsou cca 2Ah. Což samozřejmě může značit jen nevybalancování při výrobě.

Ještě chci podotknout, že se jedná o první nabití po koupi. Tzn. předpokládám, že v baterii bylo cca 30% z výroby.

Někteří až "podezřele agresivně" napadají koupi z jiného zdroje.
IMG_20201007_083145.jpg
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
radot
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 28, 2018 7:49 pm

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od radot »

Absolútne nechápem prečo sa v tomto vlákne vlastne riešia veci off-topic? Ja som si istý že každý jeden čo objednal, to aj dostal a neverím že jeden jediný by bol nespokojný.

Pokiaľ chcete porovnávať kapacitu, nemám s tým jediný problém ale používajte identické nabíjače, s identickým BMS s identickou konfiguráciou, inak to opäť bude porovnávanie hrušiek s jablkami čiže tliachanie do vetra.

Pre tých ktorí stále nepochopili, toto nie je žiadny business ale pomoc užívateľom fóra, ktorý stojí obrovskú námahu a robím to len ako moje hobby vo svojom voľnom čase.
Žiaľ ako sa ukázalo je tu veľmi veľa zlomyselnych ľudí a to je obrovská škoda pretože všetkých nás spája iba jedno a to je záujem o alternatívne zdroje energie.
12x Poly Amerisolar 285Wp východne, 12x Poly Amerisolar 285Wp západne, 17x CALB LiFePo4 200Ah, EMUS BMS, EASUN ISolar SMV III 5KW (500V MPPT)
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lubomirz »

no hej, len uznaj ze ten tvoj vystrel znacne mimo (ytterbium) neznel zrovna tak ze si v tejto problematike uplne zorientovany. Navyse aj tie vseobecne reci o praskovej firme kde su byvali zamestnanci blablabla - mna osobne by zaujimalo aki zamestnanci to asi tak museli byt, ked im dnes obrovsky konglomerat typu CALB/CATL dava zlavu.

Ze ti byvali zamestnanci su v novej firme dodavatelia CATL ? To nikoho v Cine nezaujima. Cena, parametre vyrobku, atd, ze niekto niekedy tuto pracoval je neprilis podstatne ked ti konkurencia da o 10 centov na tonu nieco lacnejsie ako byvaly zamestnanec. Tak ako napisal Lanyho, nejaky papier akoze z Cinskej statnej skusobne... vies ako si mozem overit ci je ten papier skutocny ? Vies kolko finskych potvrdeni dam mojim odberatelom v Japonsku a vies na co im budu ?

Neber to v zlom, len sa nad tym realne povznes. Co sa tyka tych zlomyselnych ludi - ber to tak, ze sa jedna o prachy kazdeho z nich. Nenazval by som to zrovna zlomyselnostou skor nejako inak - opatrnost ? Nikto z nas bezhlavo nenakupuje na Alibabe, nikto z nas neveri ze dostava 100.01% premiovu kvalitu pri takom nakupe (kazdemu je jasne ze nedostaneme presne tie iste clanky z presne tych istych surovin ako dostanu automobilky ktore maju vlastne kontroly kvality a odoberaju vagony).