Victron Multiplus funkční módy

Měniče Victron
rush
Příspěvky: 13
Registrován: čtv kvě 26, 2022 9:37 am

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od rush »

glottis píše:dokonce jsem nekde cetl, ze by snad mohlo jit tam natlacit ten firmware primo z venus os. Pic se programuje po seriaku a ten je stejnej jak na tom mk3 co jde do beagleboardu.

https://community.victronenergy.com/que ... sting.html

treba tu o tom mk3 pisou, ze je updatovany pri update venus os. melo by to jit vyvolat v menu. Nechtel jsem se s tim zatim drbat, stejne to nemam jak vyzkouset ale nekdy to jen tak z hecu treba zkusim.
Chvíli jsem se v tom potvrtal a jít by to po delším studování nejspíš mohlo. Zatím jsem z toho moudrej jenom částečně.

http://updates.victronenergy.com/feeds/ ... es/nanopi/

Odsud jsem vzal http://updates.victronenergy.com/feeds/ ... .00~23.swu

Kód: Vybrat vše

cpio -iv < venus-swu-nanopi-20230312205420-v3.00~23.swu
gunzip venus-image-nanopi.ext4.gz
sudo mount -o loop venus-image-nanopi.ext4 /mnt/loop/
Za povšimnutí stojí:

Kód: Vybrat vše

/opt/victronenergy/mk2-dbus/
/opt/victronenergy/prodtest/mk3selftest
/usr/bin/1170202.vff
/usr/bin/vbdup
/usr/bin/vup
Vypadá to, že nejnovější firmware pro MK3 je v /opt/victronenergy/mk2-dbus/mk2-dbus. Je v tom vlepenej BLOB se stejnou strukturou jako má /usr/bin/1170202.vff s hlavičkou "Victron Energy firmware fileb.Part=Main,MinBRev=3,C
onnectInfo=pMK3,Device=MK3,Version=1170216,Nonce=00002B29,KeyID=2,EL=4,CL=126".
kaloiscz
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 06, 2023 8:07 pm
Lokalita: znojmo
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od kaloiscz »

Ahojte chci se zeptat jestli Měnič Victron Multiplus-II 48/5000/50A umí pracovat jako ostrov bez přetoku?Děkuji moc
pibi
Příspěvky: 688
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od pibi »

Ostrov pracuje vždy bez přetoku, protože není připojen k DS.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
Diablo1st
Příspěvky: 1619
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od Diablo1st »

Victrom Multiplus II vie spraviť pretok LEN v režime ESS ;)
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
kaloiscz
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 06, 2023 8:07 pm
Lokalita: znojmo
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od kaloiscz »

a tento režim je ten režim co já potřebuji?Že by si jen cucnul ze sitě pokud budu mít vybité baterie a nebude svitit?
kodl69
Příspěvky: 7402
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od kodl69 »

multiplus mám v rezimu "disable AC" + "virtual switch" tj je od sitě odpojen, a k síti se připojí až ve chvíli kdy je vybitá baterie a měnič se vypne. A pak je na tobě, jestli budeš mít povoleno dobíjení, jakým proudem, nebo ne.
ESS je režim, kdy je multiplus přifázován k síti, a když nemá dost výkonu, pomůže si ze sítě, ale je zde nebezpečí přetoku. Normální uživatel, kterej má na očích "remote console on lan" to asi nedokáže, tj musíš překročit 4kW po dobu delší než 30s nebo překročit 8kW pro MPII 5000... a pak se přepne na síť. Až přetížení odezní (nastaví se v MPII) tak zase přepne zpátky na baterku. Mám to na malé instalaci s MP 3000/24 a má to známej s MP II 5000 a nevím o tom, že by se nějak často stalo, že se měnič přetíží.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kaloiscz
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 06, 2023 8:07 pm
Lokalita: znojmo
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od kaloiscz »

A teda bez přetoku to ten victron moc neumí asi.S tím že prostě když bude vbito a nesviti přepne sit bez přetoku.Bojím se těch přetoku. a ty by zřejmě byli.
kodl69
Příspěvky: 7402
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od kodl69 »

Co jsem jako napsal? to je jak do zdi.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kaloiscz
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 06, 2023 8:07 pm
Lokalita: znojmo
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od kaloiscz »

promin takže myslíš že to jde bezproblémů.
Diablo1st
Příspěvky: 1619
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od Diablo1st »

kaloiscz píše: pon pro 11, 2023 7:29 pm A teda bez přetoku to ten victron moc neumí asi.S tím že prostě když bude vbito a nesviti přepne sit bez přetoku.Bojím se těch přetoku. a ty by zřejmě byli.
Ak sa ti podarí namerať pretok u Victron MultiplusII v inom režime ako ESS daj vedieť, budeš prvý komu sa to podarilo a že sa niektorí sakra snažili. :lol:

V režime ESS je pretok 0,1-0,2kWh za deň v závislosti na nastavení offsetu. Na tento režim je potrebné oficiálne pripojenie, takže ak nechceš riešiť papiere tento režim nemôžeš použiť. Pre teba tu je režim Ignore AC. ;)
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
kaloiscz
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 06, 2023 8:07 pm
Lokalita: znojmo
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od kaloiscz »

a kluci kde najdu ty rezimy které to umí?Vy by jste si vzali victron nebo axperta na tuto aplikaci? a je někde fakt pořádnej cz manuál k victronu?Nebo který s měniču má nejlepší český manuály?Díky
kaloiscz
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 06, 2023 8:07 pm
Lokalita: znojmo
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od kaloiscz »

A ješte se zeptám ten ESS je teda režím že mám odběr 2kw solary s baterkou sou schopni dodat jen 1kw tak si vezme 1kw ze sítě?A jiný režim ostrovní bude tak že s baterek a soláru jsem schopne cucat 1kw ale on ví že to nedá tak se přepne na sít a tento režim je bez přetoku??Je to tak.Díky
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od FRSO »

kaloiscz píše: pon pro 11, 2023 8:03 pm a kluci kde najdu ty rezimy které to umí?Vy by jste si vzali victron nebo axperta na tuto aplikaci? a je někde fakt pořádnej cz manuál k victronu?Nebo který s měniču má nejlepší český manuály?Díky
https://eshop.neosolar.cz/documents/470 ... pdf-en.pdf
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Diablo1st
Příspěvky: 1619
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvek od Diablo1st »

kaloiscz píše: pon pro 11, 2023 8:07 pm A ješte se zeptám ten ESS je teda režím že mám odběr 2kw solary s baterkou sou schopni dodat jen 1kw tak si vezme 1kw ze sítě?A jiný režim ostrovní bude tak že s baterek a soláru jsem schopne cucat 1kw ale on ví že to nedá tak se přepne na sít a tento režim je bez přetoku??Je to tak.Díky
ESS - všetko nad výkon meniča sa docucáva z DS.
Ignore AC - ak je spotreba nad výkon meniča, menič sa prepne na DS a podľa nastavenia berie maximum z DS a čo je nad pokrýva z batérii.

Ešte raz, pretok je LEN pri režime ESS, pri iných režimoch (Ignore AC, UPS) sa nikomu pretok nepodarilo namerať.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek