Mala FVE na zabradli balkonu

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Mala FVE na zabradli balkonu

Příspěvek od lwq »

Zdravim vsechny,

rad bych si tu zalozil vlakno o me budouci FVE na zabradli naseho balkonu.

Vim, ze podobnych projektu je tu vice - inspiroval sem se - ale tento muj je specificky radou pozadavku a snad budou mnou pouzite principy a konstrukce ostatnim uzitecne.
Vse budu publikovat tu a i na mem blogu ...

Balkon je orientovan na jih - doplnim sem presne mereni kompasem, ale orientacne to vychazi od 150 do 240°, tedy JV-J-JZ, Slunce je videt od vychodu do cca. 20:00, kdy zajde za roh domu.

Jelikoz jde o novy bytovy dum, tak je treba se pri stavbe orientovat tak, aby system byl co nejmene napadny a co nejmene pudorysne presahoval, cili precuhoval ven.
Zabradli balkonu je slusnou plochu - 330x75cm - tedy skoro 2,5m2. Nejde mi vsak o FVE co bude maximalne tuto plochu vyuzivat, to by bylo moc napadne. Jde mi o to, abych pomoci teto FVE dostal do baterek dost energie na to, abych mohl tim napajet mobily (5V@2A), notas (16V@4A) a router (12V@1A). Rozvod tedy bude 12V.

Co se tyce plochy panelu, tak bych rad vyuzil idealne cca. 0,5m2, tedy jeden dil zaskleni balkonu o rozmerech 75x55cm / a nebo plochu cca. 1m2 o rozmerech 330x30cm. Coz jak vidite jsou dost atypicke rozmery.
Hledam proto po netu jak male panely (napriklad), tak jednotlive FV clanky s tim, ze si panylky (ci mozne lepe receno "solarni-tasky") vyrobim. Do toho se mi ale v podminkach bytu moc nechce - uz vidim, jak pajim k sobe clanky a zvedavej pes prudi a prudi :mrgreen:

Co se tyce vlastni montaze panelu, tak bych rad, aby jednotlive dilci panely byly na "kolebce", ktera pomoci servopohonu bude sledovat idealni pozici panelu vuci slunci. Pohyb tedy bude v obou rovinach (pokud to prostorove naroky dovoli).

Co se tyce regulatoru, tak cele to bude ridit Arduino Pro Mini 328 (5V@16MHz), kdy pouziju MPPT princip.

Co se tyce baterek, tak potrebuju takove, aby mohli byt v nevytapenem kontejneru venku, nebyly prilis drahe a zaroven zabiraly co nejmene mista. Pripadne v prvni fazi bych baterky nedaval a jel jen na Oskara *sun*

Tedy muzete mi poradit kde a jake clanky koupit, jaky baterky a tak ? *batt* :write: Diky !

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek