Udírna na elektřinu

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Reputace: 21
Bydliště: Psáry

Re: Udírna na elektřinu

Příspěvek od Madra »

Jinak tak to vypadá občas u mne v kuchyni.
Přílohy
vysocina.jpg
Madra
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Udírna na elektřinu

Příspěvek od volente »

Pozvánka na sraz 13.6.2020 , ochutnávku prosím s sebou. :D :D
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
mobilik
Příspěvky: 2674
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Udírna na elektřinu

Příspěvek od mobilik »

:mrgreen:

Inak len taka poznámka k dreveným pylinam...

Pozor ak sú tie pyliny z rezu dreva motorovou pílou, tak to by som s tým neudil...

Z motorovej pili sa do pylin uvoľňuje mazací olej reťaze. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 139
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm
Reputace: 28

Re: Udírna na elektřinu

Příspěvek od Nautilus »

Madra píše:...Tak z čeho je udírna udělaná nehraje zas až takovou roli, protože to s výrobkem nepřichází do styku. Ale má to vliv na jinou vlastnost a to vyhřátí a prohřátí udírny. Protože teplota stěn ovlivní srážení kouře a dehtování. Aneb čím teplejší před vlastním uzením tim lépe (v teplotách do 100°C)
Takže zděná se vyhřívá nejdéle, ale drží teplo. Plechová se prohřeje rychle, ale má ztráty a často se dodatečně izoluje.

Teplota uzení je velice důležitá.
Když už jsme tedy zabrousili na technologii... Prosazuji zděnou udírnu právě z důvodu tepelné kapacity. Mám vyzkoušeno uzení v plechové "dvouplášťové", v jednoduché dřevěné a v betonové. Plechová a betonová jsou (nazvěme je třeba), "společenské". Okolo chodí tucet hladovců a navzdory pověřenému správci, kdo má pocit, že je chytřejší tak se vrtá v ohništi. V betonové se jenom tomu největšímu blbci podaří přetopit. V plechové jsem už viděl tak spálené maso, že ho ano pes nežral, dřevěnou mám doma, ale musím hodně hlídat oheň.
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Reputace: 21
Bydliště: Psáry

Re: Udírna na elektřinu

Příspěvek od Madra »

mobilik píše::mrgreen:

Inak len taka poznámka k dreveným pylinam...

Pozor ak sú tie pyliny z rezu dreva motorovou pílou, tak to by som s tým neudil...

Z motorovej pili sa do pylin uvoľňuje mazací olej reťaze. :wink:

Většinou se používá koupená štěpka. Já mám chalupu u řeky, tak zas mám haldu olší. Porazim, odkornim a udim.
Madra
mobilik
Příspěvky: 2674
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Udírna na elektřinu

Příspěvek od mobilik »

Tak to áno potom.

Inak ja mam na chate postavenú takú multifunkčnu udiaren, ohnisko a dá sa aj grilovať, piecť pizza atď...

Stávalo sa to dlho, je to murované a keď udim tak podľa teplomera som tam mal najviac 19°C. Potvrdzujem ze najlepšie je murovaná a musí tam byt visiaci zámok, nech tam nikto nechodí keď si mäsko musí postáť v mraze. :mrgreen:


Inak zásadne udim iba na slivkovom dreve a ak sú to klobásky tak nakoniec pridám ešte pár haluzok z borovnice.
Da to tomu krásnu vôňu na koniec, ale pozor nie borovica. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 139
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm
Reputace: 28

Re: Udírna na elektřinu

Příspěvek od Nautilus »

Tak prý jenom blbec nemění názor....
Zraju a studuji technologii uzení studeným kouřem.
Proč? Onehdy jsem dostal darem uzenou panenku. To bylo žrádlo! ::rolleyes::
To musím zkusit...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek